swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Uroczyste otwarcie Basenów w Solcu-Zdroju

Dodane: Kasia Data: 2013-02-26 14:00:34 (czytane: 33841)  Wersja do druku

W piątek 22 lutego dokonano oficjalnego otwarcia Kompleksu Basenów Mineralnych w Solcu-Zdroju pierwszego i jedynego w Polsce projektu hybrydowego zrealizowanego w ramach koncesji na roboty budowlane.

Uroczystość otwarcia kompleksu rozpoczęła się od konferencji prasowej, w której udział wzięli prelegenci: Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Adam Pałys Wójt Gminy Solec-Zdrój, Tomasz Kaleta Prezes Zarządu "Malinowe Hotele" Sp. z o. o.,dr n. med. Marek Grabski specjalista chorób wewnętrznych, rehabilitacji medycznej, balneoklimatologii i medycyny fizykalnej, prof. dr hab. Irena Ponikowska Kierownik Katedry i Kliniki Balneologii i Chorób Przemiany Materii Akademii Medycznej w Bydgoszczy.

 konferencja_baseny1.jpg

Wszystkich gości przywitał Tomasz Kaleta, oddając głos wójtowi, który w kilku słowach wyjaśnił, skąd wziął się pomysł inwestycji. Mówił również o tym, jak inwestycja wpłynie na rozwój gminy: "Solec-Zdrój ma produkt turystyczny, markę, która będzie rozpoznawana w całej Polsce". Marszałek Jarubas pogratulował wójtowi i prezesowi Kalecie nowo wybudowanego Kompleksu, przyznając, że będzie on kołem zamachowym rozwoju turystycznego nie tylko Solca-Zdroju, ale również całego regionu. "Chcemy jako województwo budować specjalność w postaci turystyki uzdrowiskowej" - mówił Adam Jarubas.

 konferencja_baseny3.jpg

konferencja_baseny2.jpg

 Lecznicze walory wód omówili profesor Ponikowska i dr n. med. Grabski. Prezes Tomasz Kaleta zaznaczył, że atrakcje nowo otwartego Kompleksu są kierowane do szerokiego grona klientów. "Kluczową sprawą jest połączenie rekreacji i lecznictwa w jednym miejscu" - mówił prezes.

baseny01.jpg 

Wieczorem odbyła się uroczysta gala z udziałem takich gwiazd jak Agata Młynarska i Zbigniew Wodecki. Agata Młynarska, stała bywalczyni Uzdrowiska w Solcu, z wrodzonym wdziękiem poprowadziła piątkowy wieczór. Wszyscy bardzo chętnie korzystali z masażów, zabiegów i kąpieli siarczkowej, bardzo sobie chwaląc nowy obiekt.

baseny02.jpg


Nowoczesny kompleks uzdrowiskowo-rekreacyjny składa się z basenu rekreacyjnego z licznymi atrakcjami oraz mineralnego basenu leczniczego, w którym wykorzystywana jest najsilniejsza woda siarczkowa na świcie.

 konferencja_baseny4.jpg

Więcej o basenach pod adresem: http://www.busko.net.pl/wiadomosci/news.php?id=13229

Wkrótce video. 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

- (2013-02-24 11:22:31)

Marszałek!!! Aport.-do wody!! przecież przyboczny dyrektorek szpitala tonie-oby Cię nie pociągnął

-solecczanin (2013-02-24 09:30:22)

może ludziom z poza solca wydaje się ze tu jest tak kolorowo,kuracjuszy nie ma i nie będzie ,ceny jak w warszawie prywatne kwatery puste a jak dzwomią pytają o nocleg usłyszą 30 zł to do widzenia i tyle go widziałeś najwięcej mówią Ci kyórzy mają mieszkania w krakowie i zachęcają innych głupszych do inwestowania na tym terenie ;lipa;

-Solec-Zdrój (2013-02-23 16:12:00)

BRAWA dla Solca-Zdroju - planowane są już kolejne inwestycje co przełoży się na wzrost popularności tej miejscowości - trzymać tak dalej.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry