Dodane: Kasia Data: 2013-02-05 14:33:11 (czytane: 42259) 
Już w marcu dowiemy się, kto zostanie nowym prezesem PKS w Busku-Zdroju. Na 9 marca zaplanowano rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, którzy mogli składać swoje oferty do 28 stycznia 2013 roku. Konkurs nie cieszył się dużym zainteresowaniem.
O stanowisko prezesa powalczą jedynie dwie osoby, które złożyły swoje oferty. Wiadomo, że wśród nich jest obecny prezes buskiego PKS Stanisław Pęcherski.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (37) |
-gimmi (2013-02-07 21:35:24)
baza PKS została wczoraj wystawiona na sprzedaż!!
-Panie Jarubas (2013-02-07 20:32:17)
Skomunalizuj pan PKS
-do pasażer (2013-02-07 15:59:41)
PKS jest w trudnej sytuacji finansowej, z powodu fatalnego zarządzania. Prawo jest jednakowe dla wszystkich i albo sie ma pojęcie o tym co sie robi i czym sie zajmuje albo nie, a właśnie ta ekipa na czele z Pęcherskim pokazała co potrafi. Podatków od środków transportowych i tak już nie płaci. Jaki pożytek jest z takiej firmy, która jedzie w trasę jak ma paliwo a jak nie ma na to paliwo to nie jedzie. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie planował podróży z przewoźnikiem, który pojedzie lub nie pojedzie. A w dodatku to tam nie można sie dodzwonić aby coś sie dowiedzieć a jeśli już to nikt nic nie wie i nie potrafi odpowiedzieć. I tak to leci. Więc panie Pęcherski i jego ekipo "kończ waść wstydu oszczędź!!"
-Do poprzednika (2013-02-07 11:20:37)
od kontroli przestrzegania rozkładów jazdy jest Inspekcja Transportu Drogowego, Policja albo organ wydający zezwolenie, w tym przypadku Urząd Marszałkowski. Jak się czegoś nie wie to nie powinno się zabierać głosu w dyskusji.
-ja też pamiętam o tym kursie (2013-02-07 10:24:16)
jezdzil nim taki gruby kierowca i prawie zawsze był pełny a z powrotem jechał do połańca z kielc i też miał ludzi zwłaszcza w busku dużo wsiadalo a teraz to nawet muszkieter mu podjezdza pięć minut przed pksem do polanca czy w pksie jest szef czy tylko czlowiek ktory sobie siedzi i liczy pensyjke i ma wszystko w du..e
-Władza lubi konfitury (2013-02-07 10:18:56)
PKS i Uzdrowisko Busko są spółkami Skarbu Państwa. Jakoś nikt nie jest chętny do komunalizacji PKS bo firma jest na krawędzi, ale Uzdrowisko skomunalizowano dlatego, że tam jest kasa, stołki, rada nadzorcza, etaty. Współczucie dla pracowników PKS.
-Pasażer (2013-02-07 10:01:45)
PKS jest w trudnej sytuacji finansowej, a zadawnione błędy w zarządzaniu nie mają na to większego wpływu. Firma została wykończona przez busy i złe prawo. Jej upadek spowoduje to, że z dnia na dzień kilkaset osób straci źródło utrzymania, a gmina kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie z tytułu samych podatków od środków transportowych.
- (2013-02-07 08:17:10)
przypominam że za projekt rewitalizacji odpowiada firma nova studio z katowic. co najmniej dwukrotnie miałem okazje słyszeć wypowiedzi tych państwa i uważam że nie mieli wogóle wiedzy na temat Buska oprócz tej wyczytanej w wikipedii. Jak słyszałem że pani pseudoarchitekt proponuje parking podziemny pod cielętnikiem albo poszeżenie ulicy staszica na wysokości kościoła to normalnie mój scyzoryk otwierał mi się w kieszeni. poza tym projekt organizacji ruchu żywczem przeniesiony ze średniowiecza szkoda słów.
a w PKS-ie sprzedać zaorać. Poszukać inwestora w stylu Kopały wybudować coś konkretnego, a zamiast PKS-u to b ędzie muszkieter albo jakiś inny przewoźnik
-do komentujących (2013-02-06 17:58:21)
Artykuł dotyczy przyszłości PKS w Busku-Zdroju a nie sukcesów panującej władzy.
-spostrzeżenia mieszkańca (2013-02-06 14:53:07)
Jak wiele razy tu pisano ,że należy inwestować w teren uzdrowiskowy bo to uzdrowisko trzyma tu jeszcze młodych bo mają prace,a jak będzie praca to młodzi zostaną ,miasto będzie się rozwijać ,będzie dochód do budżetu gminy.A jak na razie to ludzi z buska ubywa,gmina się wyludnia.Przecież to uzdrowisko jest całym kołem zamachowym na naszym terenie,nie trzeba tu żadnych studiów kończyć żeby to wiedzieć.A u nas władza ładuje miliony w beton,jaka to rewitalizacja,ja żadnej nie widzę,al.ciemna,drzewa zamknięte w betonie,nasadzona zieleń jeszcze się nie przyjęła a już miejscami jej nie ma,kto to będzie utrzymywał i za ile przez cały rok,żadnych krawężników ,wystarczy ulewny deszcz a wypłuka tą ziemię razem korą.WIELKA BEZNADZIEJA,BEZGUŚCIE ARCHITEKTA i NIEPOTRZEBNIE WYDANE PIENIĄDZE PODATNIKÓW.Czy nie można było tą inwestycje podjętą przez poprzedników przemyśleć(ale większość tamtej władzy urzęduje nadal) To moje spostrzeżenie!
-MUSZKIETEREM DO SOLCA (2013-02-06 13:41:54)
I taki Solec wyrósł na kolebkę przedsiębiorczości i jest pozytywnym wzorem do naśladownia - z niczego i w szczerym polu w niedługim czasie powstał tam Malinowy Zdrój i baseny termalne. Ludzie mają pracę a nawet pomyślano o zniżkach dla nich za korzystanie z atrakcji w mieście. Wkrótce zbiorą wszystkie możliwe nagrody dla najlepszych samorządowców a gmina Solec będzie jedną z najbogatszych gmin w Świętokrzyskiem i nie tylko. A Busko w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego będzie do Solca wysyłać MUSZKIETERY !!!! Atrakcje dla Buszczan to 17 mln deficyt budżetu gminnego i ogromne wydatki na tzw. kiepską rewitalizację miasta, która nie przyniesie miastu i jego mieszkańcom nawet 1 zł w przyszłości. Od lat potencjał Buska jest niewykorzystany przez buskich radnych bezradnych. Gdyby taka inicjatywa publiczn-prywatna powstała w Busku i zaangażowałyby się w to wszystkie uzdrowiska i np. PSB, które to na chwilę obecną działają po omacku i na własną rękę, efekt końcowy mógłby być na całą Polskę i nie tylko. Mógłby powstać w busku kompleks basenów i park wodny ze wszystkimi możliwymi atrakcjami a Busko jako miasto uzdrowiskowe mogłoby przyciągać nie 50-60 tys. turystów rocznie lecz co najmniej 3 razy więcej. I wtedy miasto by miało pieniądze i nie musiałoby wypuszczać w miasto psiarnię Rostowskiego do zbierania haraczy czy opodatkowywać kanarka albo świnkę morską :-) czytaj psa. Zawsze myślącym ludziom zadaję pytanie, gdybyś miał 1 mln złotych co byś z nim zrobił. Większość ludzi tj. 99 % odpowiada kupiłbym samochód, dom i pojeździł bym po świecie. Tylko nieliczni Pałysowie wiedzą, że należy ten 1 mln złotych zainwestować, by mieć na samochód, dom i wycieczki w przyszłości. A więc buskie wsioki uczyć się od Pałysów i póki co łazić na kredyt po buskich tarasach !!!!
- (2013-02-06 13:14:45)
stawiacie na PSL czy inne ugrupowanie?????
bo raczej to nie osoba z przypadku?
choć ja stawiam na Panią N jedyna uczciwa osoba da radę.
-CZY MI KTOŚ POWIE CZEMU ???? (2013-02-06 11:24:59)
PKS NARZEKA NA BIEDE A SAM TĄ BIEDĘ ZROBIŁ DO KIELC CODZIENNIE JECHAŁ AUTOSAN( Z REKLAMĄ FIRMY FACHOWIEC ) BYŁ NA DWORCU O GODZINIE 8.40 A ODJAZD MIAŁ O 9.00 I PRAWIE ZAWSZE BYŁ PEŁNY CZYLI PRZYNOSIŁ ZYSK PKS-OWI A TERAZ GO ZLIKWIDOWALI I LUDZIE JEŻDŻĄ BUSEM MUSZKIETEREM . I MOJE PYTANIE CZY PAN PĘCHERSKI JEST SŁUGUSEM MUSZKIETERA BO JAK MOŻNA BYŁO ZLIKWIDOWAĆ KURS PRZYNOSZĄCY DUŻE ZYSKI ???? A NABIJAĆ PORTFEL KONKURENCJI !!!!
-dragon zieje jadem (2013-02-06 07:33:45)
Dragon znów zieje jadem, jak to byle jaki smok. Weź niedowartościowana miernoto sam coś pokaż w życiu.
-- (2013-02-06 06:40:54)
dajcie tam aśmoka da rade
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.