swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Zatrzymani z marihuaną

Dodane: Kasia Data: 2013-02-05 09:17:46 (czytane: 14328)  Wersja do druku

Soleccy policjanci zatrzymali dwóch 25-latków, podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Stróże prawa podczas kontroli drogowej, znaleźli przy nich susz, wstępnie zidentyfikowanego, jako marihuana. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem na jednej z dróg w gminie Wiślica, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego renaulta. Nerwowe zachowanie poruszających się nim mężczyzn, zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Podczas kontroli mundurowi znaleźli zawiniątka z suszem roślinnym w ilości około 10 gramów. Zabezpieczoną substancję śledczy wstępnie zidentyfikowali, jako marihuanę.

 susz1.jpg

Obaj zatrzymani to mieszkańcy Pińczowa. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz złożą wyjaśnienia w tej sprawie. Jeśli dalsze badania potwierdzą, że znaleziony susz to narkotyki, mężczyznom może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło:  www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

-ja sie nie tykam (2013-02-09 15:29:12)

Mam gdzieś czy zalegalizują, czy nie. W sumie z ekonomicznego punktu widzenia jestem za. Opodatkować i gitara.

Jedyne co mnie odrzuca, to widok tych tępych zjaranych spojrzeń, gdzie jak sie zapytam o drogę usłyszę jakiś filozoficzny wywód.

-artromis (2013-02-06 20:50:01)

Jestem za legalizacją! Ćpuny same się wykończą i będzie spokój.

-XAVI (2013-02-05 18:38:57)

Polska to chory kraj. Nie zalegalizuja marichuany, wtedy policja, sady mieli by o mniejsza połowe wykazywalnosci. Najprosciej to złapac potweirdzić ze to susz i pod wyrok. A policja dzieki temu ma ,,robote,, Łapać małolatów ze fifka to im sie udaje. Ale niech łapią prawdziwych grźnych przestępców. Z tym już jest gorzej.

-ero (2013-02-05 16:37:04)

nie macie ludzie pojęcia o czym mówicie po pierwsze wódka ma działanie jak narkotyk a mało osób o tym wie. W zasadzie gówno wiecie a się wypowiadacie. Jeśli pokażę wam alkoholika a powiem, że wypił 1-2 piwa i przez to tak sobie życie zrujnował to uwierzycie mi? Jestem za legalizacją mimo, że nie używam jest to bujda co wam wciskają na temat tej używki. Policja łapie, sądy każą ponieważ tak stanowi prawo, nie oznacza to że prawo jest dobre. Jak nad wszystkim potrzebna jest kontrola, tutaj dopiero legalizacja zapewni kontrolę. Czemu tak się nie stało jeszcze? Mam parę przypuszczeń, ktoś ma złą wolę, ktoś nie chce tego zrobić oraz sami nie wiedzą czemu tak robią jednak tak robią. Wychodzi na jedno :) - ABSURD. Narkotyki to bardzo szeroko rozumiane substancję, które dla zwykłego człowieka opisano jednym wyrazem a to prowadzi do niewiedzy w tym zakresie. Jeśli ktoś nie chce to niech nie używa ale i nie zabrania. Czemu nie ma takiego sprzeciwu na faje, alko oprócz kampanii medialnych itp. Bo to juz zbyt silnie się zakorzeniło w naszej kulturze ehhh. Mary działa jak użwyka ma swoje wady ale i ZALETY, jak z każdą używką trzeba mieć umiar i kontrole. Legalizacja nie oznacza tego że wasze dzieci pójdą do spożywczaka a wrócą z jointem :/ oczywiście +18 w tym zakresie. Nie wiecie czym sie różni koks od amfy, amfa od mary itd. Nie rozumiecie jakie szody wyrządzaja tamte TWARDE narkotyki ale będziecie uparcie stać na straży Waszej ciemnoty.
Przekonanych do legalizacji tą wypowiedzią, nie przekonałem bardziej. Nieprzekonanych nie przekonałem w ogóle i tak sprawa toczy się i toczy. Mary jest modyfikowana i w efekcie za kilka lat bedzie to tylko nazwa a dostawać bedzie sie jakieś chemiczne gówno od ćpunów lecących na zysk. To coś jak prohibicja w latach 20' w USA, zainteresowani niech sobie poczytają

Pozdrawiam!

- (2013-02-05 13:50:02)

no pewnie zalegalizować wszystko bo w tym kraju to tak właśnie ludzie myślą !
a pić kto będzie chciał to będzie i tak pił czy po odwyku czy bez niego nic mądrego nie wymyśliłeś !

- (2013-02-05 13:23:30)

10 gram trawy wielkie mi rzeczy i do 3 lat zalegalizowac wreszcie maryske a na odwyk dajcie alkoholikow to jest plaga narodu

- (2013-02-05 10:48:03)

widocznie chłopczyku ty też sobie popalasz i nie uważasz tego za problem !
A policja chyba wie co ma robić i wypalającymi trawę i trawkę się zajmuje właśnie !!!

-tak (2013-02-05 10:27:28)

do pierdla i utrzymywać ich za nasze piniądze? mądra jesteś... na leczenie przymusowe i do roboty jak już. ale może by się tak zająć poważniejszymi sprawami. w jaki sposób zagraża nam taki człowiek który sobie gdzieś tam pali?nawet sobie nie zagraża za bardzo bo nie mógłby wypalić tyle żeby umrzeć a co może się stać w przypadku nadmiernej ilości alkoholu czy nikotyny. to są dopiero trucizny!!! może by się tak zająć ludzmi kótrzy wypalają śmieci i trują wszystkich wkoło substancjami rakotwórczymi??myślicie że to nie ma wpływu na wasze zdrowie??są duże poważniejsze problemy niż chłopak z jednym skrętem

-- odp (2013-02-05 10:23:11)

idiotka :)

- (2013-02-05 10:13:04)

Ja to bym dała im to wypalic a potem zamknąc do pierdla w Pinczowie na 10lat

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry