swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Narada roczna w buskiej straży

Dodane: Kasia Data: 2013-02-01 16:19:39 (czytane: 14870)  Wersja do druku

W piątek 1 lutego o 12.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju odbyła się narada roczna podsumowująca rok 2012. Uczestniczyli w niej m.in. wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, Świętokrzyski Komendant Wojewódzki nadbryg. Zbigniew Muszczak, starosta buski Jerzy Kolarz.

Nie zabrakło również m.in. burmistrza Waldemara Sikory, wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Andrzeja Zocha, wójtów poszczególnych gmin, Komendanta Powiatowego Policji w Busku-Zdroju podinsp. Romana Sobczaka, a także strażaków. Wszystkich gości przywitał Komendant Powiatowy PSP w Busku-Zdroju mł. bryg. mgr inż. Kazimierz ŚCIBIŁO, który przedstawił, w formie prezentacji multimedialnej, informację o stanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu buskiego za 2012 rok.

 straz_spotkanie1.jpg

straz_spotkanie3.jpg 

Wynika z niej, że w 2012 roku w powiecie buskim odnotowano 908 zdarzeń w tym 552 pożary, 343 miejscowe zagrożenia  i 13 alarmy fałszywe. W ubiegłym roku powstałe na terenie naszego powiatu zdarzenie spowodowały śmierć 16 osób, rannych zostało132 .  Na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój straż pożarna interweniowała 358 razy, co stanowi 39% wszystkich powstałych zdarzeń. W poszczególnych gminach straż interweniowała:  120 razy w Pacanowie, 112 w Wiślicy, 84 w Tuczępach, 76 w Solcu-Zdroju, 72 w Nowym Korczynie, 65 w Stopnicy i 21 w Gnojnie.

 straz_spotkanie5.jpg

straz_spotkanie4.jpg 

straz_spotkanie2.jpg 

Komendant Ścibiło mówił również o przeprowadzonych w ubiegłym roku szkoleniach, działalności kontrolno-rozpoznawczej, działaniach prewencyjnych, stanie wyposażenia straży, a także o realizacji zadań w zakresie organizacji i przeprowadzenia eliminacji kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Przyznał, że początki roku 2012 nie były łatwe, podziękował komendantowi Sobczakowi za pomoc oraz udaną współpracę. Głos zabrali również zaproszeni goście. Wojewoda życzyła wszystkim strażakom spokojnej pracy, by udało się wypełniać obowiązki bez narażania zdrowia i życia. Za pracę podziękował strażakom Świętokrzyski Komendant Wojewódzki nadbryg. Zbigniew Muszczak.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry