swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pomożmy Zuzi! Przekażmy 1% podatku

Dodane: Agnieszka Data: 2013-02-05 09:23:27 (czytane: 27980)  Wersja do druku

Zuzia to wesoła, otwarta na świat 7-letnia dziewczynka pochodząca z Buska- Zdroju. Na początku 2013 roku lekarze wykryli u Zuzi guza w jamie brzusznej. Aby Zuzia wróciła do zdrowia po zakończeniu leczenia w Polsce musi poddać się terapii leczenia przeciwciałami w Niemczech. Koszt pobytu w klinice wynosi około 140 000 euro. Przekażmy 1% podatku na leczenie Zuzi.

Zuzia urodziła się w 04.2006r w Busku-Zdroju, to wesoła, otwarta na świat dziewczynka. Na początku 2013 roku lekarze wykryli u Zuzi guza w jamie brzusznej. Zdiagnozowano nerwiaka zarodkowego współczulnego (neuroblastoma) wysokiego ryzyka IV stopnia. To nowotwór umiejscowiony na prawym nadnerczu z przerzutami do kości prawej łopatki. Zuzia rozpoczęła leczenie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Jest podopieczną Fundacji "WYSPY SZCZĘŚLIWE" w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przy ul. Wielickiej 265.

Czeka ją długie leczenie. Aby Zuzia wróciła do zdrowia po zakończeniu leczenia w Polsce, musi poddać się terapii leczenia przeciwciałami w Niemczech, które nie jest refundowane przez NFZ. Koszt pobytu w klinice wynosi około 140 000 euro. To duża kwota, dlatego prosimy ludzi wielkiego serca o każdą pomoc finansową.

zuzia_apel001.jpg


 
Wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji "WYSPY SZCZĘŚLIWE" PKO BP I Oddział w Krakowie.rach; 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522 tytułem "ZUZIA STACHOWICZ"


Prosimy również o przekazywanie 1% podatku wypełniając zeznanie roczne PIT-wpisując KRS.0000 22 54 43 - jako cel szczegółowy: "ZUZIA STACHOWICZ" Każda złotówka to większe szanse na wyzdrowienie ZUZI
 
Z całego serca wszystkim darczyńcom dziękujemy
Rodzice wraz z ZUZIĄ


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (14)
     

-Marzena (2013-04-16 13:52:29)

Przekazałam niewielką kwotę- tylko tyle mogę zrobić. Ewentualnie zaniosę do szkoły nakrętki z kosmetyków. Zuziu trzymaj się.
JEŚLI MACIE JAKIEŚ DROBNE KWOTY- PODARUJCIE.RAZEM MOŻEMY STWORZYĆ WIĘCEJ.

-Laura (2013-02-26 06:28:46)

Fryta pisze:Przemku, podaj wspf3łrzędne, a sprawdzimy co można doesrztc z Twojego budynku.Zerknij też na kamerkę z Mikołowa, gdy tam widać gf3ry to znaczy, że u Ciebie rf3wnież mogą być dobre warunki i zaczniesz dostrzegać obiekty, ktf3rych wcześniej nie widziałeś.Ja w taki sposf3b zidentyfikowałem z mojego balkonu komin elektrowni w Łaziskach Gf3rnych, ktf3rego wcześniej nie widziałem .

-Zuzia (2013-02-09 08:52:14)

Zuziu wracaj szybko do zdrowia trzymamy za Ciebie mocno kciuki ....pozdrawiamy .
Twoja imienniczka ZUZIA.

-magda (2013-02-07 13:02:21)

hej kochani przynoście rzeczy i wpadajcie koniecznie na kiermasz w sobotę CZEKAMY od rana

- (2013-02-06 21:59:17)

Ja juz wsparlem finansowo itd.zachecam wszystkich którzy nie są chytrysami i sknerami

-miloli (2013-02-06 18:50:31)

W sobote zbiorka pieneidzy i kiermasz dzieciecy na ul.Bohaterow Warszawy (dawne centrum chinskie) .Mozna przynosic niepotrzebne rzeczy po swoich dzieciach i zakupic cos od innych.Wszystkie zebrane pieniadze zostana przekazane na fundacje wyspy szczesliwe pod ich opieka jest Zuzia

-Anusaai (2013-02-06 09:08:54)

Trzymam kciuki by wszystko było dobrze! by jak najwięcej zebrało się pieniędzy!

sama jestem znuszona zbierać 1% na pewien cel gdyż sama jestem chora... wiem co to znaczy. dlatego życzę wszystkiego najlepszego Zuzi!

-nikoliol (2013-02-04 15:49:38)

mozna przynosic do przedszkola Sloneczko

- (2013-02-04 10:49:02)

To tam można zaniesc co się chce żeby pomóc Zuzi? Do kogo tam trzeba pukac .

-nikusia.... (2013-02-03 20:52:53)

Zuziu trzymamy kciuki !! szybkiego powrotu do zdrowia !!!!!!!pozdrawiamy i na prawde czekamy na ciebie
....

-x (2013-01-29 22:42:04)

w VIVIE ma być impreza charytatywna - zbiórka pieniędzy dla Zuzi termin 02/02/2013 od 19:00

-A..... (2013-01-29 20:23:30)

Kochani, zwracam się w szczególności do młodych mam. Każda z nas ma w szafach po naszyuch maluchach jakieś niezniszczone, puzle, ksiązki, gry i ubranka. Dowiedziałam się, że na Boh. W-wy 31 dawne centrum chińskie organizowany będzie wielki kiermasz dziecięcy. Każda z nas może oddać coś niezniszczonego po naszych pociechach, co druga kupi po korzystnej cenie. Sama mam pół szafy książek, niezniszczony rowerek w piwnicy i mnóstwo innych rzeczy, które chętnie oddam. Kiermasz ma być 9. II tylko wcześniej zbierają rzeczy. Proszę pomóżmy Zuzi.Takie nieszczęście mogło spotkać każdą z nas.

-GG (2013-01-29 13:53:42)

Już spieszę odpowiedzieć na twoje pytanie: faceci w czerni i w krótkich gaciach.
Rodzicom i dziewczynce życzę żeby się udało macie mój 1%.

- (2013-01-29 10:16:53)

Jak można by NFZ nie pomógł czy MZ, do czego ten kraj został doprowadzony, jacy ludzie tu rzadzą!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry