swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Konkurs na prezesa buskiego PKS

Dodane: Kasia Data: 2013-01-16 10:38:51 (czytane: 14729)  Wersja do druku

Do 28 stycznia 2013 roku będą przyjmowane zgłoszenia osób, starających się o objęcie stanowiska Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Busku-Zdroju. Konkurs ogłoszono, ponieważ właśnie mija kadencja obecnego prezesa spółki Stanisława Pęcherskiego.

Otwarcie zgłoszeń zostanie dokonane 30 stycznia 2013 r. Kandydaci powinni posiadać wyższe wykształcenie, preferowane kierunkowe, zgodne z zakresem działalności Spółki, co najmniej 5-letni staż pracy, w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym, dodatkowym atutem będzie doświadczenie w branży, w której działa Spółka.

Rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone z kandydatami w siedzibie Spółki 9 marca 2013 r. Kandydaci podczas rozmów będą się musieli wykazać  m.in. wiedzą o zakresie działalności Spółki oraz o branży w jakiej działa Spółka, znajomością zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, znajomością zasad funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, a także zaproponować koncepcję funkcjonowania oraz rozwoju Spółki. 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-wkurzony (2013-02-26 12:02:20)

ty baranie śmiesz na kierowców mówić złodzieje?sprzedałeś wszystko co mozna było w pks sprzedać,zwolniłeś pół załogi i nie płacisz pół roku pensji to jak ciebie nazwać?

-drago (2013-01-20 22:05:28)

niech kierowcy nie kradna paliwa i biletow to firma stanie na nogi

-BUSOMAT.PL (2013-01-20 14:32:22)

Miejmy nadzieję, że prezesem zostanie ktoś inteligentny.

- (2013-01-19 22:37:29)

Jak sie pojawi komentarz na temat nieudolnego zwiazkowca-moskwy zaraz znika.
Czyzby koles??????

-DRIVER (2013-01-19 15:45:58)

To wszystko jest celowo tak robione od lat...Kryteria doboru kandydata są tak ustalone, że Pecherski znów zostanie wybrany, wspomnicie moje słowa.

- (2013-01-18 12:43:59)

A czemu pani Nurek zwiała z upadającej firmy zamiast do końca walczyć o nią i o miejsca pracy dla mieszkańców Buska? Co lepiej mieć ciepłą posadkę w komunalce dzięki układzikom i mieć wszystko w duszy?
Ja bym prosił by wspomniana pani była rozliczona dokładnie z czasu pracy oraz jej efektów, gdyż więcej ją widać na na różnych występach gościnnych przy burmistrzu niż za biurkiem. Ciekawe czemu nie załatwili jej roboty u prywaciarza za 1000 PLN tylko do budżetówki wepchnęli gdzie czy coś zrobi czy nie to pensję dostanie. Zapewne czyta tą stronę bo już raz się tu wypowiadała, więc może sama zabierze jakieś stanowisko w swojej sprawie ?!

-? (2013-01-17 23:27:10)

A ja zamierzam startować,dopiero wam pokaże jak trzeba pracowac!

- (2013-01-17 18:32:52)

komentarze jednak znikają jeśli dotyczą "wybitnego" fachowca od transportu jakim mieni się pani N. Niech ludzie wiedzą z kim mają doczynienia, jakie ma zasługi dla tej firmy. Przecież to ta pani wspólnie z Pęcherskim rządziła kilka ostatnich lat w tym przedsiębiorstwie

-Jarek (2013-01-17 11:29:50)

- PKS-y w całej Polsce zostały wykończone przez władze wszystkich szczebli, które dawały zezwolenia dla "busiarzy" na kilka minut przed odjazdem autobusów PKS. Znam przykład gdzie człowiek po powrocie z USA zainwestował w kilkanaście ekologicznych autobusów, zatrudnił ludzi, a po trzech latach został na lodzie.

-xyz (2013-01-17 09:08:05)

do Krzysztofa. Pęcherski to tak ogarnął i ogarnia temat, że ze 400 ludzi jakie pracowało jak zaczynał swoje nieudaczne rządy zostało 120. Sprzedaje z majątku firmy co się da i zadłużył firmę na kilka lub może jeszcze więcej milionów złotych. To się nazywa fachowiec i ekspert. Gdzie jest właściciel - skarb państwa (PO), ze na to pozwolił i pozwala.

-Anna (2013-01-17 08:28:22)

nareszcie może jak będzie nowy prezes to autobusy zaczną kursowac punktualnie tak jak busy zwłaszcz Kraków z 6.22 i kierowca zacznie szanować pasażerów bez chamskich odzywek dajcie go na naukę do kierowców z busów

-mieszkaniec Buska (2013-01-17 07:40:59)

Za obecny stan buskiego PKS-u to tylko KRYMINAŁ dla Pęcherskiego oraz członków Rady Nadzorczej.

-Dyrektor (2013-01-17 07:20:22)

Kandydaci powinni posiadać wyższe wykształcenie, preferowane kierunkowe ... czyli jakie?

-yogi (2013-01-16 21:38:52)

Tam do roboty to powinien iść normalny człowiek a nie kaznodzieja (Pęcherski) który nie ma pojęcia. A właściwie to ma pojęcie jak z dobrze prosperującego przedsiębiorstwa zrobić bankruta. No pochwal się coś zrobił dobrego dla tego przedsiębiorstwa i dla ludzi tam pracujących.

- (2013-01-16 21:12:46)

Świetnie to ogarnianie tematu mu wychodziło skoro autobusy tankowały u Magdziaka, później na Batalionów Chłopskich a na końcu kierowcy z utargu tankowali po drodze. Myślę że tylko Pani Justyna Nurek wybitny fachowiec potrafi tą firmę postawić na nogi

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry