swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Podsumowanie buskiego finału WOŚP

Dodane: Kasia Data: 2013-01-14 18:43:30 (czytane: 15711)  Wersja do druku

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W niedzielę 13 stycznia w całej Polsce zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla chorych dzieci i godną opiekę dla osób starszych. Niestety, tym razem Busko nie pobiło rekordu i zebrało mniej pieniędzy niż w ubiegłym roku, a dokładnie 55 tys 745 zł 61 gr.

Najważniejsze jednak, że zasilą one konto Orkiestry. Z samej aukcji zebrano 6 tys. 60 zł, za bilety na koncerty w sumie uzyskano 1005 zł 10 gr, ze sprzedaży wypieków aż 1861 zł 78 gr. Motocykliści zebrali 659 zł 69 gr. Warto wspomnieć, iż jeszcze przed finałem WOŚP w karczmie "U Chłopa" odbył się koncert, dzięki któremu na rzecz Orkiestry przekazano  377 zł 29 gr.

 wosp_busko05.jpg

wosp_busko970.jpg

A jakie wyniki osiągnęły w tym roku poszczególne gminy i miejscowości? W Nowym Korczynie udało się zebrać 5760 zł 73 gr, w Dobrowodzie 6236 zł 15 gr, w Gnojnie 5363 zł 40 gr, w Stopnicy 4154 zł 15 gr, w Solcu-Zdroju 4390 zł 98 gr, a w Skotnikach Dolnych 1036 zł 65gr. Trzeba przyznać, że ludzie chętnie wspierali WOŚP. Wielu nie zważało na to, że ślisko i zimno, każdy chciał dorzucić swoją cegiełkę do słynnej akcji. W parafii w Owczarach ludzie już od rana czekali na wolontariuszy, by dorzucić do puszki coś do siebie. W tym roku, tradycyjnie, najbogatsze puszki miały Sara Prasek i Agnieszka Dytkowska. Wolontariusze zbierali pieniądze na ulicach naszego miasta, a w Buskim Samorządowym Centrum Kultury licytowano zebrane przedmioty. Do zakupów i hojnych datków wszystkich zebranych jak co roku zachęcała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba i Jerzy Cichecki.

wosp_busko976.jpg 

 wosp_busko981.jpg

Największym zainteresowaniem cieszył się obraz "Motocykl", który został kupiony przez Dariusza Musiała za 550 złotych.Pieniędzy nie szczędziła również Anna Sikora, która wylicytowała szkło "Kielich rozkoszy" za 500 złotych. Ponadto do kupienia były koszulka Vive Kielce z podpisami zawodników, prace buskich artystów m.in. Bogdana Ptaka, Tamary Maj, Beaty Borek, Marka Masłowskiego, Marka Wawro, Mariana Żywczyka, prace przekazane przez Dom Samopomocy MGOPS, a od wojewody - niespodzianka, za którą zapłacono 200 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się Art Graffti Marcina Sarny, które chętnie kupowano. Jakub Świerszcz prezentował prawdziwe cudeńka wyrzeźbione w owocach i warzywach.

 wosp_busko990.jpg

Strzelcy z ZSTiO przygotowali dla wszystkich ciekawą prezentację, czynnie włączyli się również w organizację buskiego finału.
Był kiermasz pysznych ciast, pokaz ratownictwa medycznego, który poprowadzili strażacy wspólnie z  harcerską grupą ratowniczą Szymona Wójcika, możliwość przejażdżki na prawdziwym harleyu, pokaz karate sportowców Marka Praska. Wieczorem na scenie królował rock. W tym roku nie zabrakło światełka do nieba, które zabłysło tradycyjnie o 20.00.

wosp_busko988.jpg 

wosp_busko985.jpg 

21 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy nie odbyłby się, gdyby nie pomoc wielu ludzi. Organizatorzy serdecznie dziękują: wojewodzie Bożentynie Pałce-Korubie, buskim artystom, którzy przekazali swoje prace na aukcję, Tadeuszowi Wrześniakowi, Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, kierownictwu Banku BPH, MGOPS, uczniom, nauczycielom i rodzicom ZPO, ZSTI, ZSP, Strzelcom z ZSTiO, karatekom Marka Praska, harleyowcom "Reapers of life", firmie Maxfarbex, Marcinowi Sarnie, Jakubowi Świerszczowi, hurtowni Sawa, Pawłowi Piątkowi, Tadeuszowi Grycowi "Włókniarz", drukarni Stemag, Dariuszowi Surowańcowi, osobom, które liczyły pieniądz: Ewie Charczuk, Izie Andruszkiewicz, Eli Rubinowskiej, Beacie Lewandowskiej, Dariuszowi Dytkowskiemu, Jackowi Lewickiemu i Ewie Kostek i wszystkim, którzy pomogli w organizacji 21 finału WOŚP. Specjalne podziękowania dla czwórki uczniów Agnieszki Dytkowskiej, Maćka Marcińca, Mikołaja Gołębiowskiego i Konrada Kwietnia, którzy przez całą niedzielę pomagali w organizacji imprezy.

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

-Pytanie (2013-01-17 17:08:10)

Witam ja mam pytanie
czy na terenie Buska Zdroju od kilku lat jedynymi wolontariuszami są wyżej wymienione
z imienia i nazwiska Sara Prasek i Agnieszka Dytkowska.
pozdrawiam.

- (2013-01-17 16:40:03)

Brawo dla całego Buska! Ale…
Nie chodzi mi o specjalne podziękowania ale myślę, że należałoby chociaż wspomnieć co działo się w wymienionych w tym artykule miejscowościach. Poprzez ten komentarz chcę podziękować tym, którzy zaangażowali się w organizację WOŚP na terenie Szkoły Podstawowej w Dobrowodzie. Zebraliśmy niemałą kwotę 6 230 zł, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób od godziny 7 rano do 17-tej po południu. Należą się podziękowania uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz zaproszonym gościom – babciom i dziadkom, wojewodzie świętokrzyskiemu Pani Bożentynie Pałka – Korubie, staroście buskiemu Jerzemu Kolarzowi, burmistrzowi Waldemarowi Sikorze, księdzu Andrzejowi Peroniowi oraz księdzu Stefanowi Łasoniowi, przyjaciołom szkoły oraz wszystkim ofiarodawcom. Dodam, że przed świętami odbył się kiermasz, podczas którego zebrano kwotę ponad 3 600 zł dla chorego dziecka. Dla nas nie ważny jest kolejny rekord, ale fakt, że społeczność Baranowa, Bilczowa, Budzynia, Dobrowody, Gadawy i Olganowa potrafi się dzielić z potrzebującymi.

-kryśka (2013-01-15 14:40:36)

wszystkie strażaki to fajne chłopaki !!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry