swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

XXIV Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - retransmisja

Dodane: Kasia Data: 2013-01-02 10:31:44 (czytane: 17104)  Wersja do druku

W ostatni dzień 2012 roku, 31 grudnia, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju odbyła się XXIV sesja Rady Powiatu. Obrady rozpoczęły się wręczeniem nagrody starosty buskiego w dziedzinie kultury fizycznej. Nagrodę otrzymała Natalia Mączyńska, która ma na swoim koncie sukcesy w kolarstwie górskim na arenie wojewódzkiej i krajowej.

Starosta Jerzy Kolarz przedstawił sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres między sesjami.Podczas sesji powróciła sprawa Andrzeja Gądka, który złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego wniosek o przywrócenie terminu i wezwanie Rady Powiatu do usunięcia naruszenia prawa. Wojewoda złożyła zażalenie na powyższy wniosek. Andrzej Gądek nadal utrzymuje, że jest radnym. Jak na razie wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba potwierdziła, że uchwały podjęte 29 listopada i 6 grudnia są prawomocne. Z opinii dwóch prawników buskiego Starostwa, z którymi się konsultowano, wynika, że Andrzej Gądek radnym nie jest. Przewodniczący Rady Powiatu poprosił o wydanie opinii, co się stanie, jeśli Sąd odrzuci zażalenie wojewody.

 natalia21.jpg

Radni podjęli m.in. uchwały w sprawie zmian w budżecie powiatu buskiego na rok 2012, przeniesień w wydatkach budżetu powiatu buskiego w 2012 roku, wydatków budżetu powiatu buskiego, które w 2012 roku nie wygasają z upływem roku budżetowego, wyrażenia zgody na realizację przez Powiat Buski projektu pn. „Podniesienie jakości usług świadczonych w Domu Pomocy w Zborowie, powiat buski, poprzez tworzenie lokali aktywizujących, pracowni terapii zajęciowych, pomieszczeń rehabilitacji leczniczej wraz z zakupem wyposażenia oraz podniesienie kwalifikacji personelu”, upoważnienia Zarządu  Powiatu  w  Busku - Zdroju  do  złożenia  wniosku  o dofinansowanie projektu w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy oraz zabezpieczenia środków finansowych na jego realizację,zatwierdzenia wyboru biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju za 2012 rok, wyrażenia zgody na realizację przez Powiat Buski projektu pn. „Instalacja systemów energii  odnawialnej  na  budynkach  użyteczności  publicznej  oraz  domach  prywatnych w  gminach  powiatu  buskiego  i  pińczowskiego”  w  ramach  partnerstwa.

starosta11.jpg 

starosta31.jpg 

Starostę oburzyła interpelacja jednego z radnych, który pytał, w imieniu radnych gminy Pacanów, czy prawdą jest, że oddział płucny w buskim szpitalu zostanie zlikwidowany. Jak wyjaśnił dyrektor szpitala Grzegorz Gałuszka, podobne informacje są nieprawdziwe.Pozostając w temacie szpitala, radny Roman Duda przedstawił wnioski Komisji Zdrowia, która  stwierdziła bardzo duży postęp w szpitalu. Sesję zakończono odczytaniem życzeń noworocznych. 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

- (2013-01-08 13:33:11)

A ile zarabia taka pielęgniarka?

-Panie Dudo: duży postęp w szpitalu (2013-01-07 22:28:33)

tylko płace pielęgniarek z 20-letnim stażem na poziomie minimalnej płacy krajowej

- (2013-01-06 20:55:00)

Sesja Rady ciekaw i jak każda ważna.

co do komentarzy to ciekawy jestem czy komentarz pod nickiem olo jest z tym samym numerem IP co olo w innych wypowiedziach, czyli z końcówką ...74.250.164 tak jak w temacie - Nie oddamy wam Telewizji Trwam - marsz w obronie TV Trwam w Busku-Zdroju (foto/video)" czy może jednak.
Czy może musiowo ktoś się podszywa pod innego forumowicza, bo jakby troszkę inny styl wypowiedzi, przypominający zupełnie kogo innego. ;)

--/ (2013-01-06 18:50:26)

no i objawił nam się kolejny "duch święty" i "wizjoner". Słyszał, widział i wie. Szkoda tylko, że tą wyssaną wiedzę z palca musi wkładać w czyjeś usta kryjąc się pod jakimś nikiem "olo". Jak jesteś tak dobrze poinformowany to zadzwoń do obmawianych, może jak podasz szczegóły i fakty to Ci uwierzą. A tak na marginesie to widać, że nie możesz znieść tego, iż w szpitalu idzie w dobrym kierunku. To, że zarządzający w zgodzie współpracują i wzajemnie się wspierają jest Ci nie na rękę. Uważasz, że najlepiej jest włożyć kij w mrowisko? Czyżbyś za pół roku szykował się na stanowisko dyrektora zoz-u i nawet już ustaliłeś sobie termin od kiedy to będzie ??

-i wszystko wiadomo (2013-01-06 13:10:59)

haha podoba mi się ta ciekaw gra słów - super

co do zazdrości, to cecha ułomnych, słabych oraz cwaniaków mających przy sobie zawsze pudełeczko wazeliny ;)

- (2013-01-06 09:23:33)

oj, zawiść ludzka i zazdrość fałszywych kolegów nigdy nie przemija, co poniektórym musowo palma do głowy odbija ;)

- (2013-01-05 10:48:50)

ortopedia jest na "Górce"
ALE PO CENACH KOMERCYJNYCH!!!!!!

- (2013-01-05 10:36:00)

Czy ktoś wie jakie zmiany sa w szpitalu na Górce?Co z oddziałem ortopedii dla dorosłych?

- (2013-01-04 10:48:47)

Czyli podsumowując - pomimo zmowy i niecnych knowań środowiska lekarskiego nie pozwalającego na przyjmowanie czekających w kolejce wykwalifikowanych specjalistów z Polski i zagranicy, pragnących pracować w Busku( także tych którzy zbłądzili opuszczając go w ostatnich latach, tych unikających pracy w Anglii ) dalszy bardzo duży postęp ( czyli wg mnie poszerzanie zakresu świadczeń medycznych, dalsza poprawa ich jakości ) dokonuje się w sposób ciągły i będzie trwał dalej. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. Cytując klasyka "a cierpliwa publika łyka i łyka..."

-Krzyś (2013-01-03 23:41:59)

Może zmowa środowiskowa? Nie od dziś wiadomo, że to bardzo "solidarne" środowisko i jeden drugiego kryje.
Rewolucja w lecznictwie dopiero się zaczyna, najpierw musi nastąpić zmiana w spółki prawa handlowego a dopiero po tym właściwa komercjalizacja i ucywilizowanie służby zdrowia.
Dlatego ważne jest by platforma uzyskał jeszcze jeden kredyt zaufania od wyborców, aby dokonywać rewolucje i ucywilizowanie służby zdrowia.

- (2013-01-03 21:52:10)

Na stronie ZOZ jest przetarg na świadczenie usług medycznych na 10 oddziałach. A wybranych oferentów jest... jeden. Ciekawe dlaczego. Cóż powstrzymuje szturm chętnych do pracy w ZOZ Busko?

-qwer (2013-01-03 20:10:05)

spełnia się mit "lekarzy bez granic" ;)
... i po problemie...słabi odchodzą, lepsi i pracowitsi przychodzą

Jeszcze rok, dwa i szpitale będą normalne, a rotacja lekarzy będzie na porządku dziennym jak nie będzie spełniał oczekiwań pracodawcy.

- (2013-01-03 19:57:43)

Lekarz nie jest ponad prawem pracy... dlatego ma prawo złożyć wypowiedzenie i zmienić miejsce zatrudnienia na inne jak każdy menadżer, kelner czy sprzedawca.

- (2013-01-03 19:20:52)

Czas by normalność zawitała do Buska. W naszym kraju za dawnego systemu powstała chora mentalność, że lekarz a nawet zwykłe lekarzyny są kimś wyjątkowym i są ponad prawem pracy. Powstało jakieś nie normalne przekonanie, że są "nietykalni" i ulgowo traktowani.
Okres kryzysu i normalnych rządów obecnego premiera i partii obywatelskiej w końcu to zmienia. Przede wszystkim zmienia mentalność ludzką.
Przekształcenie Szpitali w spółki prawa handlowego wprowadzi w końcu długo oczekiwaną normalność i uczni z nich normalne zakłady pracy, gdzie każdy pracownik będzie równy. Lekarze będą w nich podlegać normalnym cięciom pasji za choćby niesubordynacje jak każdy inny, czy też pożegnaniu się z firmą jak nie spiszą się jakiś z oczekiwaniem pacjentów lub menadżera Szpitala.

--PYTANIE DO STAROSTY 2 (2013-01-03 15:43:27)

Ciekawe tylko dlaczego te leniwe i rozpieszczone buskie doktory wolą jeździć do pracy nawet kilkadziesiąt kilometrów odrzucając miejscowe "eldorado"?. Jaki procent z tych którzy się zwolnili w ciągu ostatnich 10 lat wróciło do pracy Buskim ZOZ-ie?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry