swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

PSCK zaprasza na przedstawienie 'Domek z piernika'

Dodane: Kasia Data: 2012-12-27 10:41:45 (czytane: 10209)  Wersja do druku

8 stycznia 2013 roku Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury i Agencja Artystyczna 'Joanna' zapraszają wszystkie dzieci do sali kinowej PSCK na przedstawienie 'Domek z Piernika' czyli bajkę o Jasiu, Małgosi, rodzicach i dobrym wychowaniu. Spektakl rozpocznie się o godz. 9:30.

Najtrudniej jest przedstawić w atrakcyjny sposób bajkę, którą wszyscy znają. Tak jest w przypadku opowieści o Jasiu i Małgosi. Zagubili się w lesie, trafili do chatki zbudowanej ze słodyczy, uwięziła ich czarownica itd. To wie każdy. A morał? Bajki są skarbnicą mądrości. Z tej mądrości nie zawsze potrafimy czerpać w życiu. Zapytamy co ma historia Jasia i Małgosi do codziennego życia?

domek_z_piernika1.jpg

Rodzice pracują, ale mimo braku czasu kochają swoje dzieci i starają się przekazać im swoją życiową mądrość – w bajce jest dokładnie jak w życiu... Dzieci nie mają zbyt wielu obowiązków, ale muszą pamiętać o czystości, higienie, porządku w domu i lesie – w bajce jak w życiu... Zło jest wszędzie. Kryje się za zasłoną niewinnych pokus – tak jest w bajce, tak jest w życiu… Każda historia powinna mieć dobre zakończenie – tak jest w bajce, a w życiu…?
Morał? Bajki są skarbnicą mądrości. Pod płaszczykiem opowieści ukryte jest przesłanie. Nie wolno śmiecić – wymiar ekologiczny. Słodycze można jeść, ale z umiarem – wymiar zdrowotny. Tata i Mama zrobią wszystko dla swoich dzieci – wymiar rodzinny. Przedstawiając bajkową opowieść, przekazujemy widzom ważne treści.

źródło: www.psck.pl 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry