Dodane: Kasia Data: 2012-12-24 10:54:48 (czytane: 13698) 
Pogoda nas dzisiaj, niestety, nie rozpieszcza. Nie dość, że jest nieprzyjemnie, to w dodatku bardzo ślisko. Lepiej uważać, żeby się nie poślizgnąć, nie upaść, nic na święta nie złamać.
A trzeba przyznać, że większość z nas dzisiaj chodzi naburmuszona i poddenerwowana, bo pośpiech, nerwy, zakupy robione w ostatniej chwili, kolejki w sklepach. Jakby tego było mało przejeżdżające samochody chlapią niemiłosiernie, nie zważając na zdenerwowanych przechodniów.


Pod sklepem "Stokrotka" do akcji musiała wkroczyć policja, takie porobiły się korki, a niektórzy kierowcy całkiem stracili głowy. Dzisiaj Wigilia, bądźmy więc nie tylko ostrożni na chodnikach i ulicach, ale również uprzejmi i grzeczni wobec siebie. Niech święta rozpoczną się w przyjaznej atmosferze.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (16) |
-Do PRACOWNIKA APTEKI (2013-01-01 18:56:57)
Jednostka jest zerem? Tak uważasz? W takim razie ty też jesteś zerem. A tak dla ścisłości: o człowieku świadczy to jaki jest dla bliźnich i jak ich traktuje. Jeśli ktos innch traktuje jak zera sam jest zerem.
- (2012-12-27 23:02:17)
Kto niby policjant zapłaci mandat? Chyba we śnie. Legitymację (szmatę) się pokazuje i po problemie, swoi swoich nie karzą. Zresztą widać to na co dzień na ulicach, jak parkują, jeżdżą bez pasów itd. Przynajmniej już masła nie kradną i nie ma oficjalnego cennika za zabrane prawka
-przyjaciel psa (2012-12-27 21:10:25)
Wystarczy że nie jestem policjantem ;-)
-gabi (2012-12-27 19:35:23)
prawo obowiązuje wszystkich a mandaty..też wszyscy muszą płacić ...
łaskawco na maturze......ty powinieneś być biskupem
-do gabi (2012-12-27 19:18:57)
Nic mnie tak nie rozbawiło jak cytuję "główki nie było do nauki" chciałeś chyba powiedzieć że jak nie było główki do nauki i do fizycznej roboty się ktoś nie nadaje to idzie właśnie na policjanta.... Przypomniało mi się jak pisałem maturę i przede mną siedział wtedy jeszcze mój kolega, jak spojrzałem na jego pustą kartkę to się nogą przeżegnałem, zrobiło mi się szkoda chłopaka i dałem mu ściągę bo pisałem na inny temat, i maturę zdał, spotkaliśmy się później pod sklepem-Lotosem w rynku wyklepał mnie po plecach że bardzo mi dziękuje i nigdy mi tego nie zapomni, minął jakiś czas ja wyjechałem na studia i wróciłem w wakacje do buska, jest letni piękny dzień, ja ze swoją dziewczyną w swoim samochodzie jemy sobie lody i podchodzi do mnie mój kolega ubrany w mundur policjanta przedstawił się ja się uśmiechnąłem przecież chodziliśmy 5 lat razem do jednej klasy!!! i mówi dokumenty proszę więc mu dałem a on po chwili przynosi mi mandat do podpisania za postój w rzekomo nie dozwolonym miejscu, zapytałem go- nie poznajesz czy co? a on na to- Pan jest na lodach a ja jestem w pracy a tu nie ma znajomości.... pomyślałem wtedy że gdybym mu nie dał tej ściągi to bez matury by pewnie policjantem nie został... długo się nie nabył bo wyleciał za chipsy i orzeszki.... znam jeszcze kilku takich geniuszy którzy podpisać się nie umieją ale w policji pracują,
-PRACOWNIK APTEKI (2012-12-27 18:03:13)
A JA BARDZO, BARDZO DZIEKUJE PANU SIKORZE ZA TO KOLKO NA SKRZYZOWANIU PRZY SZPITALU BO NIGDY JUZ NIE STOJE W KORKU I NIE SPOZNIAM SIE DO PRACY. SZKODA ZE NIE JESTEM N BUSKIEJ GMINY . ALE WYPIJE CHOCIAZ ZA PANA ZDROWIE SZAMPANA. DO SIEGO ROKU . A TYMI CO BESZTAJA TO SIE NIE MA CO PRZEJMOWAC BO JEDNOSTKA W SPOLECZENSTWIE JEST zerem.
-Mieszkaniec (2012-12-27 13:04:54)
Ten fragment świadczy o Sikorze...Bez komentarza...Megalomania, samouwielbienie a nawet narcyzm.Jeśli ŻADNYCH błędów u siebie nie widzi a za sukces swój uważa zdjęcie ogrodzenia koło urzędu i wymalowanie białego kółka na środku krzyżówki pod szpitalem wraz z ustawieniem kilku znaków to gratuluje skromności i obiektywnej oceny samego siebie...
Zenon: Największy sukces i największa porażka po 2 latach pana rządów?
Waldemar Sikora: Moim zadaniem jest rozwiązywanie trudnych spraw mieszkańców i realizacja ich potrzeb. Jeżeli udaje mi się te problemy rozwiązać, to jest to dla mnie duży sukces. Do takich można zaliczyć rozwiązanie problemu utrudnionego ruchu na skrzyżowaniu przy szpitalu - wybudowanie mini ronda, również wdrożenie funduszu sołeckiego dla mieszkańców sołectw, który spełnił ich oczekiwania a jednocześnie bardzo ich zmotywował. O porażkach trudno mówić, ponieważ ich nie ma :)
busko_12: A jest jakiś pomysł który Pan wymyślił SAM?
Waldemar Sikora: Zmiana otoczenia wokół urzędu - likwidacja ogrodzenia przy parkingu, co umożliwiło łatwiejszy dostęp do urzędu, budowa łącznika między aleją Mickiewicza a ul. Kopernika. Mamy za mało czasu, aby wszystko wymienić
-gabi (2012-12-27 13:04:50)
do,,przyjaciel psa' ty człowieku zachowujesz się jak pies bo szczekasz na policjantów ...jak ci się nie podoba to idż do pracy w policji to przecież praca jak każda....co ?????głowki nie było do nauki???????????
-przyjaciel psa (2012-12-26 20:38:32)
Dlatego było dwóch policjantów żeby wyłapać wszystkich kierujących z nie zapiętymi pasami i z niezaświeconymi światłami, a do tego wszystkich pieszych którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym, przecież Tusk nie osiągną planowanych wpływów do budżetu dlatego wygonił psy na drogę, pamiętajcie jeździjcie po woli bo do końca roku jeszcze kilka dni i nagonka na kierowców trwa dalej nikomu nie przepuszczą, mandaty się posypią jak z wora!!!
- (2012-12-25 12:59:30)
Trzeba były tym w białych czapkach dać po łopacie to by odśnieżyli krzyżówkę ;) A tak poważnie to w poniedziałek o 6.15 był jeden lód na chodnikach i ulicach w Busku, oczywiście nie widziałem nikogo kto by temu przeciwdziałał tzn żadnej piaskarki, nikogo posypującego chodniki. Oczywiście w południe było już lepiej, ale nie wszyscy zaczynają pracę od południa lub w ogóle jak w tym dniu np starostwo, urząd miasta itd. Busko to brudne i niezadbane miasto, już Chmielnik wygląda o niebo lepiej i kibel mają za darmo oraz kibel + ciepła woda na cmentarzu. A nasz "burmiszcz" powiedział że wykonanie ronda obok szpitala zalicza do swoich sukcesów... No to sukcesów życzę panie "burmiszczu" dalszych....
Burmistrz powiedział tak podczas czatu. Całą wypowiedź można w necie odszukać. Wklejam poniżej całość:
buskow: Panie burmistrzu, proszę powiedzieć co się stało z tzw. Strategią Rozwoju Turystyki Miasta i Gminy opracowywaną przez długi czas przez jedną z firm. Kosztowało to budżet gminy kupę kasy, jeśli się nie mylę to można podać w milionach. Gdzie efekty?
Waldemar Sikora: Strategia Rozwoju Turystyki Miasta i Gminy Busko-Zdrój, która została opracowana i przyjęta przez Radę Miejską w grudniu 2011 roku jest w fazie wdrażania do realizacji. Wiadomo, że wiąże się to ze środkami finansowymi, które w kolejnych budżetach będziemy uwzględniać. Strategia obejmuje bardzo szeroki zakres działań związanych z promocją uzdrowiska Busko-Zdrój, jego walorów turystycznych i krajoznawczych, również kwestii lecznictwa uzdrowiskowego i infrastruktury okołouzdrowiskowej, czyli rekreacyjno-wypoczynkowej. Te działania będziemy realizować już od najbliższego roku.
Zenon: Witam panie burmistrzu. Ile będzie się płacić od osoby w Busku za śmieci po wejściu nowej ustawy?
Waldemar Sikora: Aktualnie jesteśmy w fazie wyliczeń dotyczących ustanowienia tej opłaty. Bilansujemy wszystkie koszty związane z utrzymaniem składowiska odpadów. Na sesji grudniowej skieruję do Rady Miejskiej projekt uchwały o wysokości stawki opłaty za odpady segregowane i niesegregowane od osoby.
Ddra: Czy miasto ma plany odnośnie terenu tzw. łowisk w pobliżu ulicy Langiewicza? Jeżeli tak, to jakie?
Waldemar Sikora: Tereny w obszarze tzw. łowisk w części są objęte planem zagospodarowania przestrzennego, który jest przeznaczony na budownictwo mieszkaniowe. W pozostałej części jest to teren do zagospodarowania, w najbliższym czasie określimy jego formę.
Zenon: Jak pan widzi rozwój Uzdrowiska Busko Zdrój po przejęciu przez samorząd?
Waldemar Sikora: Jeśli uzdrowisko zostanie przejęte przez samorząd województwa świętokrzyskiego, nie będzie w gorszej sytuacji niż gdyby zostało sprzedane, ponieważ pan marszałek i zarząd, jak również my jako gmina, będziemy podejmować działania, które będą miały na celu poprawić standard bazy leczniczej, infrastrukturę okołouzdrowiskową, a przede wszystkim podnieść poziom lecznictwa. Załoga, czyli pracownicy uzdrowiska, są mocno zdeterminowani, aby sprostać temu zadaniu, a deklaracja samorządu województwa dotycząca pozyskania środków na te cele daje gwarancję, że uzdrowisko nie będzie gorzej prowadzone.
Ddra: Kolejne pytanie dotyczy basenu letniego w parku zdrojowym. Czy są szanse na to, by basen znów był czynny?
Waldemar Sikora: Basen letni w uzdrowisku nie istnieje. Jego uruchomienie jest niemożliwe. Gmina podjęła działania przygotowania infrastruktury w obszarze naszego "małpiego gaju” pod budowę basenu. Jesteśmy w fazie projektowej. W kolejnych latach 2013-2014 będziemy chcieli ten projekt realizować.
Zenon: Panie burmistrzu, jakich inwestycji można spodziewać się w Busku w najbliższym czasie? Mam na myśli nowe markety, hotele, spa, może jakiś zakład?
Waldemar Sikora: W roku 2013 przystąpimy do realizacji projektu przebudowy Placu Zwycięstwa jako rozszerzonego zadania rewitalizacji ulicy Mickiewicza, na którą w tej kadencji udało się uzyskać środki. Będziemy realizować przebudowę ul. Kościuszki na odcinku od świateł na ul. Kopernika do ul. Bohaterów Warszawy, jak również przebudowę ul. Stawowej od drogi krajowej do szlaku prowadzącego na "Zimne wody”, a także przebudowę drogi Kołaczkowice - Wołyń. Zadanie to będzie realizowane w ramach "Schetynówek”. Realizowana będzie również przebudowa placu targowego przy ul. Stawowej ze środków programu "Mój rynek”. Rozpoczniemy również przygotowania do realizacji zagospodarowania terenów rekreacyjnych wokół Stawu niemieckiego - budowa skate parku, linarium, boiska do piłki plażowej, siatkowej, nożnej, ścieżki zdrowia itp. Przystąpimy też do realizacji projektu "Instalacja systemów energii odnawialnej”, tzw. solarów. Będziemy chcieli też odbudować muszlę koncertową w parku zdrojowym oraz wykonać kanalizację deszczową w ul. Korczaka, Kochanowskiego, 1-go Maja.
Kolo: Kiedy Busko zyska nowy wizerunek? Kiedy będzie można pochwalić się przed całą Polską?
Waldemar Sikora: Busko już zmieniło swój wizerunek, ale datą, która to uporządkuje będzie koniec roku 2013. Wtedy inwestycje w centrum będą zakończone.
Wyborca: Dwa lata rządów za panem. Myśli pan już o kolejnej kadencji? Będzie pan startował w wyborach? A może ma pan w planach start na posła...
Waldemar Sikora: Nie myślę o następnych wyborach. Skupiłem się na realizacji zadań, które zostały nakreślone przez Radę Miejską. Podejmę decyzję w zależności od stopnia realizacji i oceny społecznej.
Zac: Czego mogą spodziewać się mieszkańcy Buska i gminy, gdy zostanie zakończona rewitalizacja? Szykuje się jakaś nowa duża inwestycja?
Waldemar Sikora: W 2013 i 2014 roku nasz związek międzygminny ciepłownictwa Ponidzie będzie realizował projekt w zakresie usprawnienia sieci ciepłowniczej polegającej na wymianie na sieć preizolowaną, która wyeliminuje znaczne straty ciepła, a także modernizację węzłów ciepłowniczych w budynkach wielorodzinnych pozwalających na oszczędności również w dostarczaniu do nich ciepłej wody. W tym okresie również przystąpimy do realizacji projektu uzbrajania terenu w części zdrojowej w zakresie wykonania całej infrastruktury drogowej, wodno-kanalizacyjnej i oświetleniowej. Być może przystąpimy do modernizacji targowia przy ul. Batorego - to zależy od uzyskania środków.
buskow: A co z remontem drogi w kierunku Pińczowa? Sąsiednia gmina wyremontowała już dojazd do "naszej części”. Po naszej stronie zostały koleiny i dziurzyska. Czy w planach jest poprawa tej drogi?
Waldemar Sikora: Droga w kierunku Pińczowa jest drogą wojewódzką. Przewidziany jest jej remont na odcinku od skrzyżowania z ul. Dmowskiego do tzw. Góry Kwiatkowej. Remont będzie polegał na budowie kanalizacji deszczowej, chodników oraz nałożenia nowej nawierzchni na tym odcinku. Ma to związek z budową hotelu spa przez największego przedsiębiorcę, jakim jest PSB.
buskow: Nie jesteśmy w stanie utrzymać jednego basenu na godnym poziomie. Mały ruch niewiele atrakcji, a samorządowcy chcą budować drugi? Jak sobie z tym poradzicie?
Waldemar Sikora: Zanim rozpoczniemy budowę basenu musimy znaleźć inwestora, który to zadanie będzie realizował np w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
Zenon: Największy sukces i największa porażka po 2 latach pana rządów?
Waldemar Sikora: Moim zadaniem jest rozwiązywanie trudnych spraw mieszkańców i realizacja ich potrzeb. Jeżeli udaje mi się te problemy rozwiązać, to jest to dla mnie duży sukces. Do takich można zaliczyć rozwiązanie problemu utrudnionego ruchu na skrzyżowaniu przy szpitalu - wybudowanie mini ronda, również wdrożenie funduszu sołeckiego dla mieszkańców sołectw, który spełnił ich oczekiwania a jednocześnie bardzo ich zmotywował. O porażkach trudno mówić, ponieważ ich nie ma :)
busko_12: A jest jakiś pomysł który Pan wymyślił SAM?
Waldemar Sikora: Zmiana otoczenia wokół urzędu - likwidacja ogrodzenia przy parkingu, co umożliwiło łatwiejszy dostęp do urzędu, budowa łącznika między aleją Mickiewicza a ul. Kopernika. Mamy za mało czasu, aby wszystko wymienić.
Nidziak: Widzę, że wszyscy zadają same poważne pytania, ale mam nadzieję, że i na moje pan odpowie. Jakie jest pana hobby?
Waldemar Sikora: Jestem wiernym kibicem piłki nożnej i ręcznej. Regularnie uczestniczę w wydarzeniach sportowych klubu MKS Busko, Korony Kielce i Vive Targi Kielce. Chętnie korzystam z roweru i często zwiedzam tereny gminy. Oczywiście, jeśli czas mi na to pozwala.
Klakson: Nie żałuje pan swojej decyzji o przejściu do pracy samorządowej? Zwłaszcza, że czasy chyba nie są najlepsze dla samorządowców.
Waldemar Sikora: Nie żałuję, ponieważ widzę możliwość wykorzystania swojego doświadczenia z poprzedniej pracy do realizacji potrzeb mieszkańców naszego miasta i gminy.
busko_12: Jaki jest Pana pomysł na oświatę w Gminie? Jak będzie wyglądała siatka szkół?
Waldemar Sikora: Oświatę też należy dostosowywać do sytuacji, która dzisiaj ma związek z niżem demograficznym. Na pewno jest to działanie wieloletnie. Istniejące placówki należy dostosowywać do lepszego standardu kształcenia. Miasto będzie starało się inwestować w rozwój bazy dydaktycznej.
Jas: Czy i kiedy będzie zakończona rewitalizacja buskiego rynku?
Waldemar Sikora: Planowane zakończenie rewitalizacji Rynku to koniec 2013 roku.
Budrys: Chce żeby były ubikacje za darmo, tak jak w Chmielniku.
Waldemar Sikora: Podjęte zostały działania prowadzenia toalety publicznej przez podmiot zewnętrzny. W związku z tym została ustalona opłata za symboliczną złotówkę.
Zenon: Trochę luzu - jaka jest pana ulubiona potrawa i jak alkohol najbardziej pan lubi? Proszę też napisać jaką markę samochodów lubi pan najbardziej i dlaczego.
Waldemar Sikora: Lubię tradycyjny polski kotlet schabowy. Z trunków kieliszek czystej polskiej. Samochód to ten, którym aktualnie jeżdżę, tj. mercedes, bo jest niezawodny.
Ddra: Ja mam pytanie dotyczące bloków mieszkalnych należących do Zakładu Komunalnego znajdujących się przy al. Mickiewicza. Czy one będą odświeżone?
Waldemar Sikora: To zależy od zarządu wspólnoty i mieszkańców tych bloków.
Zenon: Panie burmistrzu, proszę powiedzieć ile jest dzieci w szkołach podległych gminie 10 lat temu, 5 lat temu i obecnie i tak samo ile nauczycieli ich uczy?
Waldemar Sikora: 10 lat temu było ponad 3700 dzieci. 5 lat temu powyżej 3200, a aktualnie jest ponad 2700 uczniów - mówimy o szkołach, których organ prowadzący to gmina.
Aswda: Dlaczego podczas prac panuje taki bałagan i brak organizacji, czy nikt tego nie kontroluje?
Waldemar Sikora: Organizacja pracy zależy od generalnego wykonawcy, ponieważ te prace wykonują także podwykonawcy, którzy nie zawsze reagują na zalecenia kierownika budowy, inspektorów nadzoru, pracowników urzędu gminy.
Zenon: W zawiązku z takimi liczbami dzieci w szkołach proszę powiedzieć jak spadała liczba zatrudnionych nauczycieli.
Waldemar Sikora: Spadek liczby nauczycieli jest niewielki w stosunku do obniżenia liczby uczniów.
Ddra: Co Pan jako gospodarz Buska zrobi by wspólnota i mieszkańcy bloków przy al. Mickiewcza odświeżyli bloki, by ładnie komponowały się z nowym wizerunkiem al. Mickiewicza i ul. Kopernika?
Waldemar Sikora: Będziemy szukać możliwości pozyskania środków na termomodernizację tych bloków, aby pomóc wspólnotom odnowić te obiekty.
Waldemar Sikora: Dziękuję serdecznie wszystkim Internautom za pytania o szerokim zakresie. Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie miastem i gminą. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego.
-Wesołego ślizgania !!!!!! (2012-12-25 12:58:48)
Nawet na Byczoku już się nie poślizgamy. Więc WŁADZE MIASTA zadbały aby wszyscy i wszędzie mogli się poślizgać.
-stachu (2012-12-25 12:35:39)
po coś tam pojechoł,kto ci dał takie pozwolenie. oddaj piniądze za las.stachuuuu
-bartzz (2012-12-25 09:24:33)
taki ruch ze juz nawet jeden milicjant nie daje rady . i co zle maja?
- (2012-12-24 15:09:18)
jak zawieje to i zamiecie
-opserwator (2012-12-24 14:15:30)
a co to są te kropki piasku na chodnikach,czy to na pokaz czy dla bezpieczeństwa [przyczepności]
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.