swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Turnieje bilardowe o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-22 11:32:04 (czytane: 15489)  Wersja do druku

Uczniowski Klub Sportowy Miłek uzyskał wsparcie finansowe dzięki umowie podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Wysokość pomocy wyniosła 7800 złotych. Pieniądze zostały wykorzystane na zakup stołu bilardowego z pełnym wyposażeniem oraz na zorganizowanie czterech turniejów dla dzieci i młodzieży.

Zawody rozgrywane były w Domu Strażaka na dwóch stołach bilardowych. Wysoka frekwencja wymusiła na organizatorach rozgrywanie pierwszych pojedynków w pięć bil. Następne pojedynki rozgrywane były w ‘’9” bil. Mecze o pozycję medalową w odmianę ,,8” .Zawody były rozgrywane w milej atmosferze i pod okiem fachowej opieki instruktorów bilarda. Udane akcje partii były nagradzane brawami. W czterech turniejach brało udział w sumie 128 zawodników i zawodniczek z gminy Wiślica i Buska-Zdroju. Turniej Master wygrał Mariusz Baran, 2 Damian Dryja, 3 Cezary Kwiecień i 3 Albert Dryja.

bilard_igor001.jpg 

bilard_igor002.jpg 



Najmłodszym uczestnikiem turniejów i bilardzistą w Polsce był Igor Sułek przedszkolak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy lat 4, który czynnie uczestniczył w czterech turniejach. Chętnie uczył się podstaw gry i z ciekawością obserwował pojedynki starszych kolegów przez kilka godzin rozgrywek. Mistrz Ligi Świętokrzyskiej Mariusz Baran pomagał stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie młodszemu koledze. Każde zagranie Igorka było owacyjnie oklaskiwane. Rodzice z zadowoleniem obserwowali poczynania syna a organizatorzy byli pod wrażeniem zaangażowania Igorka. Na koniec zawodów otrzymał puchar i słodki upominek.

Celem Akademii Bilardowej było rozwijanie zainteresowań sportowych i aktywne spędzanie wolnego czasu dzieci i młodzieży z małych miejscowości.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

-Paka (2012-12-29 19:40:15)

Turnieje bilardowe jeszcze o Puchar Marszałka cieszą się wielkim zainteresowaniem 391 odwiedzających stronę.Da przykładu Ludzie z miasta kupujcie ciasta 2540 wpisów.Czy nie lepiej by było gdyby kupić ciasta i rozdać biedocie a nie bilard.Poszukać poszperać nieużywanych bilardów w województwie i w powiecie wisi stoi
sporo.

- (2012-12-28 23:25:05)

Pisze się złotych a nie złoty durna pało

-brrrrrr (2012-12-22 21:27:57)

Marszałek gra z nami w bila..........

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry