swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Odpowie za włamanie

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-19 15:56:34 (czytane: 16738)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Buska-Zdroju podejrzewanego o włamanie do sklepu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy na jednej z ulic miasta. Buscy policjanci podczas patrolu zauważyli wybitą szybę w drzwiach sklepu. Wszystko wskazywało na to, że sprawca chwilę wcześniej włamał się do obiektu. Mundurowi rozpoczęli dokładne sprawdzanie terenu wokół pawilonu. Od strony podwórka spostrzegli otwarte okno. Podejrzewając, że sprawca mógł się tędy oddalić, zaczęli przeszukiwać dokładnie teren. Chwilę po tym, nieopodal miejsca włamania, funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

policja_zatrzymanie.jpg 

Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Buska-Zdroju, notowany wcześniej za różne przestępstwa kryminalne. Sprawca był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Jak ustalono, łupem włamywacza padły m.in. telefon komórkowy, laptop, karty pamięci, nawigacje oraz pieniądze. Część z tych rzeczy policjanci znaleźli podczas przeszukania sprawcy. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego towaru na kwotę około 2,5 tyś. złotych.

Ponadto jak się okazało, sprawca próbował wynieść ze sklepu spakowane w reklamówkach inne przedmioty, które wyceniono na przeszło 11 tyś. złotych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Niewykluczone, że sprawca odpowie także za inne włamania. Konsekwencją jego czynu może być nawet 10 lat więzienia.

Źródło:  www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl


 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (41)
     

-Do Moro (2012-12-20 17:20:24)

hahahahahaha,PO coś robi?Ale jajca!Robi sobie dobrze, by żyło się lepiej.

- (2012-12-20 16:29:11)

co byscie chcieli zeby wam moze mlodziez wychowywala telewizja trwam w duchu przykazan i w ciemnocie jak za sredniowiecza

-Pani tytoniarzowa. (2012-12-20 15:57:47)

Elu. Gdybyż to było takie proste, dać pracę i problem kradzieży, chuligaństwa, dewiacji, załatwiony. Nie dopuszczasz, że będzie kradł w pracy?
Jestem przekonana, że za współczesne wychowanie młodzieży w ogromnym stopniu, poza upadkiem wychowania w rodzinie, a także w szkole, (tak, tak! zadaniem szkoły jest również WYCHOWYWANIE!) ponosi winę telewizja, a zwłaszcza ta "Bajer całą dobę", poprzez taśmową produkcję seriali oderwanych od życia, wtłacza młodym iluzoryczne wzorce wartości, oparte na sloganie "Skóra-fura-komóra", wzbudzając potrzebę równania do serialowych bohaterów, młodych, pięknych i bogatych. Lokowanie produktu, inżynieria nowego człowieka, odbywa się już od czasu tzw. przemian ustrojowych. Tam już nie ma miejsca na postawy prorodzinne, szlachetne, na tradycję, patriotyzm.
Za przykład zbałamuconego, niech posłuży użytkownik wypisujący koszały, podpisujący się Moro.

- (2012-12-20 15:51:18)

jaroslaw moze nie dlugo przejdzie na strone brata i niech tam sobie porzadki robia

-xxxxx (2012-12-20 15:49:54)

Lepiej głosować na PiS niż na głównego oszusta narodowego z PO.

-Moro (2012-12-20 14:36:23)

Proszę was.. jak można głosować na PiS.? PO chociaż coś robi, nie koniecznie dobrze ale przynajmniej nie siedzi na d*** jak to miało miejsce za Pis-u.

-hele (2012-12-20 14:10:09)

w naszym kraju zlodzieje maja sie dobrze! JAROSLAW chcial zrobic z tym porzadek, to go odsuneli od wladzy, ale mam nadzieje, ze juz niedlugo wroci!!

- (2012-12-20 13:56:12)

krasc trzeba tez umiec mlody jeszcze jest to sie nauczy teorie pozna w pierdlu a praktyka przychodzi z czasem wiem cos o tym

-p (2012-12-20 09:30:58)

Ela nie pracy dzieciom tylko rozumu rodzicom gdzie oni byli ze urosło takie coś . jak by miał jakieś obowiązki lub ojciec parę razy by go po dupsku pasem pociognoł za swe postępowanie to by nie zrobiłby więcej takich głópot . A tak to odpowie"A co mi zrobisz " nakrzyczec nie pasem pociagnoc nie ,

-DO ela (2012-12-20 08:54:14)

Nie broń go. To jest szmata, nawet Kolombowi konserwę potrafił ukraść.

-wegga (2012-12-20 08:37:30)

Na starszego Siem też przyjdzie pora. Jego też sprzeda braciszek.

-....Ela (2012-12-20 08:26:44)

jakby miał pracę to by miał pieniądze i poszedłby do kina czy pubu kupiłby sobie piwo czy kolę i posiedział w towarzystwie z kolegami, koleżankami. A że nie pracuje, to siedział w domu sam z sobą gapił się w tv i z nudów wpadł na genialny pomysł zdobycia pieniędzy żeby mógł iść do pubu pogadać z kolegami ....itd,....itp.

-XAVI (2012-12-20 08:22:05)

Ela jak mozna krasc z nudów??

-....Ela (2012-12-20 08:15:41)

Oj, ludzie !! dać trzeba młodzieży miejsca pracy i już spadną kradzieże, a jak ludzie nie mają pieniędzy i żadnego zajęcia to kradną, nie tylko dla chęci zysku ale także z nudów.

- (2012-12-20 07:20:01)

teraz to nawet fajek nie bedzie mozna na sztuki kupic przez tego szczura ...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry