swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Pływanie: 11 medali i rekord okręgu

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-18 11:34:14 (czytane: 14658)  Wersja do druku

W dniach 08-09.12.2012 r. na pływalni "Rawszczyzna" w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Otwarte Zimowe Mistrzostwa Okręgu Świętokrzyskiego w Pływaniu. W zawodach udział wzięło ponad 120 pływaków zrzeszonych w 12 klubach.

W mistrzostwach mogli startować wszyscy zawodnicy posiadający licencję PZP w kategorii młodzik 11-13 lat oraz w kategorii Open. Doborowa stawka zawodników oraz ranga zawodów wpłynęła mobilizująco na pływaków z Buska – Zdroju.

Skromna ale doświadczona drużyna Unii Busko-Zdrój wystąpiła w składzie: Karolina Długołęcka, Norbert Jaworski, Sara Prasek, Katarzyna Kucharska, Patryk Wójcicki, Karol Kowalski oraz Maksymilian Wójcik.

Najlepiej w naszej drużynie zaprezentowała się Karolina Długołęcka która w sześciu swoich startach zdobyła 6 złotych medali, a na dystansie 100m st. zmiennym wynikiem 01.07;65 Karolina ustanowiła nowy rekord Juniorów Okręgu Świętokrzyskiego.

Na uwagę zasługują również wyniki uzyskane przez Norberta Jaworskiego na dystansie 200m st. klasycznym (02.34;84) i Sarę Prasek 100m st. grzbietowym (01.13;52).

Dorobek medalowy naszych zawodników na tych Mistrzostwach to 6 złotych, 2 srebrne i 3 medale brązowe. W generalnej punktacji klubowej i medalowej Unia została sklasyfikowana na V miejsce.

zawody_plywackie001.jpg

zawody_plywackie002.jpg



Wyniki indywidualne zawodników Unii Busko-Zdrój wg klasyfikacji medalowej:


  • Karolina Długołęcka (96) 6 złotych. Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej kobiet, IV miejsce w klasyfikacji punktowej. Rekord Okręgu Świętokrzyskiego 16,17 lat 100m st. zmiennym.
  • Sara Prasek (98) ) 1 srebrny, 2 brązowe.
  • Norbert Jaworski (98) 1 srebrny, 1 brązowe.
  • Karol Kowalski ( 00) 10 miejsce klasyfikacja generalna młodzik

Buskie pływanie zdecydowanie postawiło na jakość. Było to możliwe dzięki prowadzonej przez lata selekcji sportowej w wyniku której, w klubie pozostała młodzież potrafiąca pogodzić obowiązki szkolne z treningiem. Z tego miejsca należą im się szczególne słowa podziękowania. Na pytanie co was motywuje odpowiedź jest prosta „w każdym starcie interesuje nas wyłącznie poprawa rekordu życiowego".

Oprócz ogromnych braw dla zawodników za tak wspaniałe wyniki, szczególne podziękowania należą się sponsorom (FOX, FH Wójcik, Paweł Kobierski, Jan Gierada) i władzom miasta za wsparcie finansowe Klubu.

Wyniki z zawodów dostępne na http://www.sozp.org/zawody.html


/ASport /

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (11)
     

-uczestnik (2013-01-01 14:28:31)

Było bardzo fajnie, pogoda super. Zgrana ekipa dobrych przyjaciół. Zrobiliśmy około 50 km.

-x (2012-12-21 10:24:25)

Czy wy jesteście tak zawistni ? podajcie nazwiska i po problemie ,a najlepiej to pozabierajcie dzieci z pływalni bo nie było zdjęcia itd..proszę więcej się interesować pływaniem i zawodami .Artek w dupie miej te osoby bo najlepiej gadać za plecami

-też były (2012-12-20 17:18:10)

Powinni dostać taki wycisk jak juniorzy. 10 treningów tygodniowo plus siłownia. Wtedy po sześciu miesiącach wygrają Małą Ligę. I tyle, bo w dużej już ich nie będzie.

-101173 (2012-12-20 13:03:49)

W zdrowym ciele zdrowy duch !!!
Wesołych .....:)

- też rodzic do były prezes (2012-12-20 13:00:49)

Po wpisie to dobrze ze były prezes.
Myślę ze chodzi o szkolenie a nie o zdjęcia w internecie .

-były Prezes (2012-12-20 12:13:01)

Panie Prezes już się zaczyna podszczypywanie, a dla czego o moim dziecku się nie pisze i nie daje zdjęcia. Wygrało serię ale nie stało na podium i nie dostało nagrody. itp. itd. i nie było w magdonaldzie z innymi dziecimi bo mi nikt nie powiedział i .... i .... ja pójdę do Burmistrza i On Cie odwoła.
Powodzenia i nerwów na wodzy życzę

-x (2012-12-20 09:29:54)

Przyjdzie czas i pora i najmłodsi będą na scenie ,a teraz czas stać w szeregu .Pa

-Rodzic (2012-12-20 08:31:27)

Panie Prezesie gratuluję zaangażowania efekty widać.
Prosimy o zwiększenie aktywność w działaniach na rzecz grupy najmłodszej .
Kiedy usłyszymy coś o nich
Jeszcze raz szczerze gratuluję i życzę powodzenia

- (2012-12-19 13:43:55)

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW I TRENERA :)

-Brawo (2012-12-19 08:22:21)

Pływanie trzyma poziom

-kibic (2012-12-18 12:16:00)

Gratulacje !!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry