swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Szpital Uzdrowiskowy 'Krystyna' rozbudowuje się

Dodane: Kasia Data: 2012-12-12 11:58:12 (czytane: 22294)  Wersja do druku

10 grudnia w sali konferencyjnej sanatorium Marconi została podpisana umowa z marszałkiem województwa świętokrzyskiego na realizację kolejnego etapu rozbudowy Szpitala Uzdrowiskowego 'Krystyna'.

Projekt pod nazwą „Budowa nowego pawilonu i modernizacja punktu żywienia Szpitala Uzdrowiskowego Krystyna” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 5.1 „Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia”, Osi 5 „Wzrost jakości infrastruktury społecznej oraz inwestycje w dziedzictwo kulturowe, turystykę i sport” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013. Stan obecny w szpitalu niestety odbiega od standardów europejskich. Większość pokoi nie posiada pełnego węzła sanitarnego, wyposażone są jedynie w umywalkę, brakuje sieci telefonicznej i p. pożarowej. Jak więc widać, planowane do realizacji inwestycje są w „Krystynie” konieczne.

budynek_krystyna1.jpg 

Ogółem Szpital Uzdrowiskowy „Krystyna” dysponuje 150 pokojami, w których mieści się 320 łóżek. Niestety, ze względu na niewystarczającą liczbę stanowisk i aparaturę zabiegi w Zakładzie Przyrodoleczniczym są wykonywane w systemie zmianowym, a czas oczekiwania na zabiegi jest wydłużony.  Wysokiej jakości sprzęt, wyższy standard pokoi, a także zwiększona liczba łóżek przyczynią się do poprawy jakości i liczby udzielanych świadczeń. A więcej pomieszczeń zabiegowych to mniejsza liczba osób czekających na zabiegi, które przy nowoczesnym sprzęcie i aparaturze pozwolą na skuteczniejsze wykonywanie zabiegów i skrócą czas rehabilitacji pacjentów.
Rozbudowany i zmodernizowany pawilon „C” to nie tylko wzrost jakości oferowanych usług, ale również wzrost konkurencyjności. W dolnych kondygnacjach pawilonu będzie się znajdował zakład przyrodoleczniczy : 2 zespoły po 4 wanny z kąpielami siarczkowo-solankowymi, 2 masaże podwodne, zespół kąpieli perełkowo-ozonowej, 5 stanowisk masaży klasycznych, fizykoterapia oraz sala gimnastyki indywidualnej. W kondygnacjach wyższych zaplanowano pokoje dla kuracjuszy. Dzięki realizacji inwestycji powstaną 84 nowe pokoje, co łącznie daje 161 łóżek.
Na niskim parterze będą: hall wejściowy z recepcją, pomieszczeniem bagażowym i sklepikiem, pomieszczenie administracyjne, część przyrodolecznicza i rehabilitacyjna (sale zabiegowe kąpiele siarkowe, wypoczywania, masaż wirowy i podwodny, hydromasaż, kąpiel ozonowa, tlenoterapia, bicz szkocki, sala gimnastyki indywidualnej), sanitariaty ogólnodostępne (przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz dla personelu, pomieszczenia socjalne. Na parterze znajdować się będą: 3 pokoje dla osób niepełnosprawnych z łazienką,  16 pokoi 2 os. z łazienką,  1 pokój 1 os. z łazienką, sanitariaty ogólnodostępne (przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz dla personelu, szatnia i pomieszczenia socjalne dla personelu, punkt pielęgniarski, gabinet zabiegowy, gabinet lekarski. Na pierwszym piętrze: 1 pokój dla osób niepełnosprawnych z łazienką oraz zapleczem gospodarczo porządkowym, 19 pokoi 2 os. z łazienką oraz zapleczem gospodarczo porządkowym,  1 apartament z łazienką oraz zapleczem gospodarczo porządkowym, izolatka z łazienką przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, pokój lekarzy, pokój pielęgniarski z pomieszczeniem socjalnym, punkt pielęgniarski, sanitariaty ogólnodostępne (przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz dla personelu.

 budynek_krystyna2.jpg

Na piętrze drugim będą się znajdować: 1 pokój dla osób niepełnosprawnych z łazienką oraz zapleczem gospodarczo porządkowym, 20 pokoi 2 os. z łazienką oraz zapleczem gospodarczo porządkowym, 1 apartament  z łazienką oraz zapleczem gospodarczo porządkowym, gabinet lekarski, pokój pielęgniarski z pomieszczeniem socjalnym, punkt pielęgniarski, sanitariaty ogólnodostępne (przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz dla personelu. Na poddaszu zostaną zlokalizowane: 1 pokój dla osób niepełnosprawnych z zapleczem gospodarczo porządkowym, 18 pokoi 2 os. z zapleczem gospodarczo porządkowym, 1 apartament  z zapleczem gospodarczo porządkowym, pokój pielęgniarski z pomieszczeniem socjalnym, punkt pielęgniarski, sanitariaty ogólnodostępne (przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz dla personelu, wentylatornia.
Po zakończeniu realizacji dwóch etapów Szpital Uzdrowiskowy „Krystyna” będzie posiadać 450 łóżek.

oprac.kr

Czytaj również artykuł:  Umowa na rozbudowę szpitala 'Krystyna' podpisana (audio)

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (15)
     

-linkwheel (2013-06-06 14:10:25)

Fantastic blog. Great.

- (2012-12-17 03:38:15)

Co za komitet? Jacy ludzie tudzież grupa? To informacje jawne? Jak tak to ja bym chciał je poznać.

-Bus (2012-12-16 16:19:43)

Bardzo dobrze ,że Uzdrowisko pozostaje jak było ,Bo Ci zkomitetu ktory planowal zakupić już ostrzyli sobie apetyt atu nic z tego .Ale może Marszalek Wojewodztwa ma taką możliwość aby wplynąl na Urząd Skarbowy z kąd Ci zkomitetu mają pieniądze bo na pewno nie z legalnych żrodeł.Niech z wody kąpielowe ktorych używają placą większą stawkę a nie dyktować będą ceny za wynajm kwater jeśli się ktoś nie podprządkuje może miec klopoty.

- (2012-12-15 12:57:56)

-To ja (2012-12-13 19:16:32)

..cyt...Teraz mogę wszem i wobec mówić z pełną odpowiedzialnością że: "Busko-Zdrój uzdrowiskiem stoi dając zdrowie kuracjuszom, a pieniądze swoim".....

Komu pieniądze? proszę nie pisać głupot , w Krystynie zarabiamy najmniej w całej gminie uzdrowiskowej różnica między innymi sanat w podstawie od 200 -300 zł



-...więlkszość pokoi nie posiada węzła sanitarnego... (2012-12-15 10:22:01)

a z tym nic się nie będzie robić?

[b]...Na poddaszu zostaną zlokalizowane: 1 pokój dla osób niepełnosprawnych z zapleczem gospodarczo porządkowym, 18 pokoi 2 os. z zapleczem gospodarczo porządkowym, 1 apartament z zapleczem gospodarczo porządkowym,...[/b]
to na poddaszu będzie (wystarczy) w pokoju zaplecze gospodarczo porządkowe, a może jednak łazienka byłaby bardziej potrzebna...

- (2012-12-14 07:21:56)

Co chwilę coś podpisują i marszałek przyjeżdża i fotografie są i telewizja kręci a zmian nie widać. Jakie dziadostwo było takie jest, a w dodatku układy, układziki, humory itd

-a to ja (2012-12-13 21:00:44)

Czemu niektórych przeraża, dobry i ambitny plan rozwoju uzdrowiska. Chcieliście żeby tam była stagnacja i nic się nie działo lub nawet nastąpił upadek.
Uzdrowisko idzie na przód i obecna dyrekcja zamierza je rozwijać i stworzyć naprawdę konkrecyjny ośrodek na najwyższym europejskim poziomie.

-To ja (2012-12-13 19:16:32)

Teraz mogę wszem i wobec mówić z pełną odpowiedzialnością że: "Busko-Zdrój uzdrowiskiem stoi dając zdrowie kuracjuszom, a pieniądze swoim"

- (2012-12-13 16:29:01)

a brzydactwo to będzie,jakieś szare ,bure jak do nagrywania horrorów!

-gosc 2 (2012-12-13 14:56:04)

Piekny!!

- (2012-12-13 13:42:02)

Najpierw planuje, potem projektuje a nstępnie realizuje. Z tego co było powiedziane na podpisaniu umowy to rozpoczęcie prac lipec 2013 a zakończenie listopad 2014. Zadowolony....

-gosc (2012-12-13 12:42:21)

A tobie nigdy nic nie pasuje

-Dyrektory i pezessy, łase toto na sukcesy Trąbka im do marsza gra (2012-12-13 11:47:06)

Oj będzie będzie podpisujemy, planujemy, robimy piękne zdjęcia, zapraszamy marszandów, piękne artykuły piszemy na stronach umieszczamy, ile to łózek a ile wanien, nawet wentylatornia będzie.No pięknie tylko konkrecja jest już o dwa a nawet dwadzieścia kroków dalej bo we włókniarzu budynek stoi i lada dzień kuracjusze przyjadą.Zresztą wystarczy popatrzeć na sprywatyzowane sanatoria jakie inwestycje są tam zrobione i jak wyglądają.A tu sie planuje, rysuje, maluje a świat ucieka.

-Obywatel Buska (2012-12-13 07:48:53)

Bardzo dobra koncepcja rozwoju Szpitala uzdrowiskowego "Krystyna". Oby tak cały czas i zawsze do przodu.
Po tym co widzę to myślę, że ambicją obecnego kierownictwa Uzdrowiska jest stworzenie z niego jednego z najlepszych tego typu kurortu w kraju.
Życzę powodzenia i mam nadziej, że za kilka lat tak właśnie będzie.

- (2012-12-12 18:38:52)



Świetny!!!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry