swietokrzyskie.info


Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Nowości w rozkładzie jazdy pociągów

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-11 10:23:27 (czytane: 17892)  Wersja do druku

Po 12 latach pociągi wracają do Staszowa. Podróżni z tej miejscowości będą mogli dojechać przez Tarnobrzeg do Przemyśla, a przez Kielce i Katowice do Wrocławia. To jedna z nowości w nowym rozkładzie jazdy, który obowiązuje od 9 grudnia.

Pociąg z Przemyśla do Wrocławia przez Stalową Wolę, Staszów i Kielce będzie kursował raz w tygodniu. W piątki wyjedzie ze stolicy Dolnego Śląska, a z Przemyśla - w niedziele.

tabor_pkp.jpg
Nowoczesny tabor PKP relacji Kraków-Zakopane

Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy wiążą się przede wszystkim z komfortem podróżowania. Jak informuje Michał Stilger z biura prasowego spółki Przewozy Regionalne - klimatyzowanymi wagonami z bezpłatnym dostępem do internetu będzie można pojechać z Kielc do Wrocławia i Lublina.



Robert Felczak
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (9)
     

-dario (2012-12-12 08:35:29)

Ależ było by pięknie jak obok dworca PKS był by dworzec PKP , a jeszcze piękniej byłoby gdyby nie jeździł tylko w stronę Kielc ale np: na Kraków :)

-W BUSKU DWORZEC TO DYSKOTEKA A CO DOPIERO MYŚLEĆ O PODRÓŻY (2012-12-11 21:17:07)

TAM JEST CLUB HEAVEN I W TYM KLUBIE SIĘ GOŁE BABY W WANNIE CAŁOWAŁY I OBMACYWAŁY (Z MIESIĄC TEMU )

-eee (2012-12-11 16:17:13)

naprawdę nudni jesteście z tym awanturowaniem się o jeden marny pociąg do Kielc...

-MONIKA (2012-12-11 16:06:15)

a czy pociagi busko kielce bede kiedys jezdzic , bo od rada w gore w busku jest znak skierowany jak djechac na dworzec PKP zastanawiam sie po co on jest ?? jak tam teraz jest dyskoteka a nie pociagi ? po co ludzi wprowadzac w bład miejscowi ludzie wiedza ale ludzie z wawy czy kielc nie

- (2012-12-11 14:48:03)

Pociągi nie wracają drodzy polscy dziennikarze. Pociąg będzie jeździł raz w niedziele przez Staszów, ponieważ na sąsiedniej linii jest remont i przez kilka miesięcy pociąg relacji przemyśl wrocław będzie jeździł przez Staszów.

Co do Buska. KOLEJNY BURMISTRZ JEST SKOMPROMITOWANYM ******** nie napiszę. Wara do PKP i Urzędu Marszałkowskiego wywłaszczyć te 4 działki po drodze i przedłużyć pół kilometra torów dostawić wiaty pod dworzec zdrojowy i mamy w Busku kolej. Przecież do Buska chętnie tysiące kuracjuszy by jeździło. Ja pracuje i studiuje w Kielcach, kolej to dla mnie komfort i chętnie bym sie przesiadł, ale Nasze słońce Peru (solarium) będzie dalej dbał jak poprzednik o nierobów i tworzenie kolejnych kół gospodyń wiejskich...

-mieszkaniec Buska (2012-12-11 12:57:58)

...mało tego Busko ma zbudowany nowy dworzec z którego odjechało tylko kilka pociągów i....z dworca zrobiono imprezownię dla buskiej łobuzerii...

- (2012-12-11 12:00:52)

no właśnie busko miasto uzdrowiskowe i pociągu niema wstyd

- (2012-12-11 11:04:50)

przywrocic intercity do buska

-hehe (2012-12-11 10:36:38)

Raz w tygodniu - jak na dzikim zachodzie :)))

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry