swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Wiślica pierwsza w Kielcach

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-04 12:26:35 (czytane: 14053)  Wersja do druku

Sezon 2012 w rozgrywkach Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej zakończony. W ostatniej kolejce Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej brało udział ponad 80 zawodników. Dobra atmosfera i sportowa rywalizacja towarzyszyła od samego początku do końca rozgrywek . W lidze młodzieżowej bierze udział coraz większa liczba zawodników szczególnie uczniów szkół podstawowych.

Główną areną zmagań stało się Kieleckie Centrum Bilardowe, a także Galeria Echo, gdzie rozgrywane były finały V kolejki . Z  faktu zadowoleni są przede wszystkim młodzi bilardziści, którzy dzięki temu mają okazję grać na profesjonalnych stołach. W ceremonii otwarcia uczestniczył Honorowy Prezes PZBil  Marcin Krzemiński oraz przedstawiciel Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Leszek Wnętrzak.  Na zakończenie części oficjalnej  wręczono podziękowania dla Dyrektorów Szkół uczestniczących w rozgrywkach ligi młodzieżowej.

bilard1.jpg
Drużyna Miłek Chotel Czerwony
 

bilard2.jpg
Z lewej Albert Dryja i Mariusz Baran 

 

Turniej finałowy tradycyjnie rozgrywany w odmianę 8 bil przyniósł kilka ciekawych rozstrzygnięć. W grupie juniorów bardzo dobrze zaprezentował się  Mateusz Smorga (Miłek Chotel Czerwony), wracając do drużyny po półrocznej przerwie, dzięki solidnej pracy na treningach zajął drugie miejsce. To najlepsze osiągnięcie tego zawodnika. W grupie pupili do fazy medalowej dotarli: Albert i Damian Dryja UKS Miłek Chotel Czerwony oraz Adrian i Wiktor Sitek z klubu UKS Jeziorko.

Mecze półfinałowe to pojedynki pomiędzy braćmi. W pierwszym półfinale wygrał Albert Dryja, a w drugim późniejszy zwycięzcą turnieju Adrian Sitek. Tytuł Mistrza Ligi Młodzieżowej 2012 zdobył Mariusz Baran oraz wicemistrza Albert Dryja, obaj Miłek Chotel Czerwony. Pierwsze miejsce drużynowe w grupie pupili zajął zespół z Miłka Chotel Czerwony. Zawodnicy są wychowankami Zespołu Szkolno Przedszkolnego i Gimnazjum w Wiślicy. Najlepsi bilardziści zostali nagrodzeni  pucharami oraz nagrodami rzeczowymi. Nagrody otrzymali również opiekunowie zespołów uczestniczących w rozgrywkach.

Zawodnicy i opiekunowie składają podziękowania Wójtowi Gminy Wiślica panu Stanisławowi Krzakowi za udostępnienie samochodu i wspomaganie finansowe klubu. Dziękujemy .

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

- (2013-02-19 08:57:25)

ey

-jaaa (2012-12-06 19:57:47)

Wyrazy uznania dla zawodników oraz opiekunów z Miłka.

-_ (2012-12-04 17:45:38)

Gratulacje Młodzieży! Oby tak dalej!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry