swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

III Turniej Kung-Fu dzieci

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-04 11:42:03 (czytane: 17105)  Wersja do druku

28 listopada i 1 grudnia 2012 w Buskim Samorządowym Gimnazjum przy ulicy Grotta rozegrany został III Turniej Tradycyjnego Kung-fu dzieci. Honorowy patronat nad zawodami przejął Starosta Powiatu Buskiego pan Jerzy Kolarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój pan Waldemar Sikora.

Głównym organizatorem był Buski Klub Kung-fu Yantai na czele z pomysłodawcą i propagatorem chińskiego tradycyjnego kung-fu Andrzejem Cupryjakiem-Sochą.

W turnieju wzięło udział 30 najmłodszych adeptów Kung-Fu Tanglangmen z Buska-Zdroju, Nowego Korczyna, Chmielnika, Kielc jak i Krakowa. Zawody zostały rozegrane w 7 konkurencjach form ręcznych tou-lu, Ji Ben gong - podstawowe techniki, Zhan Zhuang (forma stania) oraz walki w formule semi-contact w formule light contact w Qingda z podziałem  na grupy wiekowe 5-6 lat, 7-8, 9-10, 11-12 lat  oraz Qingda- Open każdy z każdym bez rozpisywania i losowania zawodników od 9-do 11 lat.

kung_fu4.jpg 

kung_fu1.jpg 

Na szczególne wyróżnienie zasługują debiutanci:  pięcioletni Marcin Juszczyk i Wiktor Łukasik, którzy uzyskali specjalne wyróżnienia za niebywały talent i niesamowite zaangażowanie oraz szczególną dokładność w wykonywaniu technik w Ji Ben Gong, Zhan Zhuang.

W formach ręcznych północnych bezdyskusyjnie zwyciężył dziewięcioletni Kacper Zych, drugie miejsce zajął Aleksander Skowron, trzecie natomiast Ala Jamróz razem z Krzysztofem Obarą. W formule walk semi-contact pierwsze miejsce zdobył Julian Bugdalski, drugie przypadło Frankowi Stefańskiemu, trzecie natomiast  wywalczył Kacper Lenartowicz wraz z debiutującym Wojciechem Sową.

Zorganizowana po raz pierwszy konkurencja Qingda – Open miała miejsce 1grudnia, gdzie walczył każdy z każdym po ciężkich 2 minutowych walkach, a w finałowej dogrywce 3 minutowej wygrał 9 letni Kacper Zych. Drugim  miejscem musiał zadowolić się jedenastoletni Piotr Bezak, miejsce trzecie wywalczył Aleksander Skowron.

kung_fu3.jpg

kung_fu2.jpg

kung_fu5_1.jpg


„Bardzo dziękuje rodzicom i wszystkim, którzy nam pomagali przez cały ten rok. Były to nasze ostatnie zawody w tym roku, w których nie brakowało emocji było dużo fajnej zabawy oraz pozytywnie spożytkowanej energii przez najmłodszych.  Co prawda mieliśmy startować jeszcze 15-16 grudnia 2012 w gali walk w Radlinie na VII Mistrzostwach Wushu Śląska, ale ze względów finansowych musieliśmy się wycofa.

Dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój na czele z panem Burmistrzem Waldemarem Sikorą, Radzie Powiatu Buskiego na czele z panem Starostą Jerzym Kolarzem panu Mieczysławowi SAS, panu Radosławowi Lisowskiemu, Jarosławowi Grabdzie, drukarni Stemag oraz mojemu najstarszemu uczniowi Przemkowi Bezakowi za pomoc w przygotowaniu III turnieju kung-fu dzieci.

W przyszłym roku czekają nas Mistrzostwa Europy Bushu, które odbędą się najprawdopodobniej w Rumunii. Bardzo prosimy o dalszą pomoc UMiG Busko-Zdrój, Powiat Buski i wszystkich lokalnych przedsiębiorców w realizacji tego kosztownego wydarzenia sportowego” - tak skomentował zawody oraz udany rok sportowy 2012 obfitujący w wiele sukcesów zawodników Naszego Klubu,  lider, a zarazem prezes Buskiego Klubu Kung-fu Yantai, Andrzej Cupryjak-Socha.

/AC/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (6)
     

-Farida (2012-12-12 08:19:23)

Maciej Majewski pisze:Gezeb, wykonałeś matyretszjsk! Jestem pod wrażeniem. Zdjęcia ktf3re zrobiłeś są o klasę ładniejsze i szczyty są piękniej oświetlone pomimo tego, że słońce było wyżej. Moje zdjęcia z Radziejowej zrobione zostały po 14, ale chyba spartaczyłem je przez zbyt krf3tki czas naświetlania. Bo ustawiłem migawkę na 1/1600 s i na 1/2000 s. A Ty na jakich jakich ustawieniach fotografowałeś?Pozdrawiam i po raz wtf3ry gratuluję!

-Farida (2012-12-12 08:19:18)

Maciej Majewski pisze:Gezeb, wykonałeś matyretszjsk! Jestem pod wrażeniem. Zdjęcia ktf3re zrobiłeś są o klasę ładniejsze i szczyty są piękniej oświetlone pomimo tego, że słońce było wyżej. Moje zdjęcia z Radziejowej zrobione zostały po 14, ale chyba spartaczyłem je przez zbyt krf3tki czas naświetlania. Bo ustawiłem migawkę na 1/1600 s i na 1/2000 s. A Ty na jakich jakich ustawieniach fotografowałeś?Pozdrawiam i po raz wtf3ry gratuluję!

-Farida (2012-12-12 08:18:31)

Maciej Majewski pisze:Gezeb, wykonałeś matyretszjsk! Jestem pod wrażeniem. Zdjęcia ktf3re zrobiłeś są o klasę ładniejsze i szczyty są piękniej oświetlone pomimo tego, że słońce było wyżej. Moje zdjęcia z Radziejowej zrobione zostały po 14, ale chyba spartaczyłem je przez zbyt krf3tki czas naświetlania. Bo ustawiłem migawkę na 1/1600 s i na 1/2000 s. A Ty na jakich jakich ustawieniach fotografowałeś?Pozdrawiam i po raz wtf3ry gratuluję!

-- (2012-12-10 21:26:44)

Mizeria popatrzaj na piłkę,pływanie,boks.

-Lelon (2012-12-04 19:42:08)

Dlaczego tak mało informacji dlaczego tak małe zainteresowanie.Kibiców mało bo nie informuje się a trochę by przyszło

-miszczu (2012-12-04 17:09:46)

haiiiiJAAAAAA

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry