swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Mecz Gwardyjskie - Lubelskie (video)

Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-01 10:00:14 (czytane: 21756)  Wersja do druku

Bokserska Reprezentacja Polski Klubów Gwardyjskich w Boksie vs Reprezentacja Bokserska Okręgu Lubelskiego w walce o nagrodę główną "Szablę Legionów” wygrała mecz 16-4.

Zacięte walki o główną nagrodę meczu rozpoczęły się po uroczystym otwarciu zawodów przez Prezesa Klubu Władysława Olszowego oraz dekoracji srebrnymi odznakami PZB Panów: Jerzego Kolarza Starostę Buskiego oraz Mieczysława Sasa radnego Sejmiku Wojewódzkiego.

Odznaki wręczał Sędzia Międzynarodowy PZB Pan Dariusz Zwoliński w asyście Prezesa Klubu.

boks_gwardia002.jpg 

Mecz poprzedziło pięć ciekawych walk towarzyskich. Licznie zgromadzeni sympatycy boksu mieli okazję obejrzeć pojedynki juniorów i kadetów w tym jeden pojedynek w kategorii kobiet -Milczanowska Marzena ,,Wisła” Kraków i Gil Martyna Skalnik Wiśniówka, który zawodniczka Skalnika wygrała w 2 rundzie przez RSC.Martyna Gil jest tegoroczną brązową medalistką IV Mistrzostw Europy Juniorek w boksie.

W kolejnym pojedynku towarzyskim Iwiński Dawid doświadczony zawodnik Waltera Rzeszów pokonał 3;O ambitnie walczącego Jakuba Kapałkę z klubu ,,RING” Busko Zdrój który stoczył dopiero kilka walk.Doskonały pojedynek pokazowy oceniony przez publiczność oklaskami na remis stoczyli nasi najmłodsi pięściarze -młodzicy Kielar Maciej z gminy Busko- Zdrój i Sator Wiktor z gminy Solec-Zdrój. Mecz Kluby Gwardyjskie wygrały bardzo wysoko bo 16 – 4 i dzięki temu szabla bojowa jaka była na wyposażeniu Legionów Wojska Polskiego a którą Pan płk Kozioł Stanisław postanowił obdarować zwycięską drużynę pozostała w rękach gospodarzy.

boks_gwardia003.jpg 

boks_gwardia004.jpg

Zawodnicy okręgu lubelskiego nie ustępowali pola gwardzistom.W meczu było wiele bardzo dobrych walk do najlepszych zaliczono dwie ostatnie gdzie Nowak Damian pokonał przez RSC w 2 rundzie Radosława Chudzika, natomiast walką meczu okrzyknięto zacięty i bardzo dobry pojedynek Damiana Kaszuby który na punkty 2 do remisu pokonał Karola Pawlinę. Warto przypomnieć, że Karol Pawlina to doskonały zawodnik w 2010 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów, podczas czempionatu który rozegrano w ukraińskim Lwowie. Pięściarz lubelskiego Olimpu startował wówczas w kategorii 63 kg.

Bardzo dynamiczną walkę w barwach gwardii stoczył również Rafał Pląder (Wisła Kraków) pokonując 3:0 Łukasza Skoczylasa.

Lekarzem głównym zawodów był Pan doktor Marcin Podesek.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, która od wielu lat obejmuje na patronatem honorowym i kibicuje buskiemu "Ringowi", Starosta Powiatu Buskiego Jerzy Kolarz, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Mieczysław Sas, Radny Powiatu Buskiego dr Roman Duda, Z-ca Dyr. Sanatorium Włókniarz dr Zdzisław Legwant, Prezes ZŻWP Stanisław Kozioł, Prezes S E i R Policji Tadeusz Wożniak, przedstawiciele biznesu i sponsorzy klubu. Najmilszym jednak prezentem dla organizatorów meczu była duża frekwencja kibiców.

boks_gwardia001.jpg


 

WALKI TOWARZYSKIE

(junior) waga 75kg: towarzyska
Pogocjan Wahe „Wisła” Kraków - Mniszewski Bartłomiej „Skalnik” Wiśniówka 0:3

(juniorki) waga 75kg: towarzyska
Milczanowska Magdalena „Gwardia” Wrocław - Gil Martyna „Skalnik” Wiśniówka 2rRSC

(junior) waga 91kg: towarzyska
Iwiński Dawid Walter Rzeszów - Kapałka Jakub „RING” Busko-Zdrój 3:0

(junior) waga 64kg:
Domoń Szymon Wisła Kraków - Boruta Alan Gwardia Wrocław 3:0

(młodzik) waga 45kg:pokazowa
Kielar Maciej „RING” Busko-Zdrój - Sator Wiktor „RING” Busko-Zdrój remis


MECZ BOKSERSKI - 16:4

Polska Federacja Sportu Gwardia - Reprezentacja klubów województwa lubelskiego

(senior) waga 81kg:
Chmiel Marcin - Sokół Damian 3:0 (2:0 w meczu)

(kadet) waga 57kg
Głuch Patryk - Kowal Adrian 2rAB (2:2)

(kadet) waga 57kg:
Marcinkowski Marcin – Dorociak Radosław 3:0 (4:2)

(kadet) waga 60kg:
Pląder Rafał - Skoczylas Łukasz 3:0 (6:2)

(kadet) waga 63kg:
Zielonka Artur - Wórzec Krzysztof 0:3 (6:4)

(junior) waga 64kg:
 Domoń Szymon -WO (8:4)

(junior) waga 91kg:
Iwiński Dawid - WO (10:4)

(senior) waga 60kg:
Smerdel Michał -Tymosz Damian 3:0 (12:4)

(senior) waga 64kg:
Nowak Damian – Chudzik Radosław 2rRSC (14:4)

(senior) waga 69kg:
Kaszuba Damian –Karol Pawlina 2:1 (16:4)

Trener: Zdzisław Patalita trener: Józef Radziewicz


fotoreportaż


 

Wideo z dwóch najciekawszych walk:

Kaszuba Damian vs Karol Pawlina 2:1 (senior) waga 69kg


 

Nowak Damian vs Chudzik Radosław 2rRSC (senior) waga 64kg

 

 

Zarządu klubu BMUKS "Ring"
Karczewski Mariusz

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

-do Kazik (2012-12-02 11:50:36)

do Kazik na Gwardyjskich był gośc z TV Ponidzie profesjonalna kamera nagrywał a te nagrania prywatnym aparatem fotograficznym - dobrze że są.Klub będzie się starał o kamerę.

-Kazik Wrocław (2012-12-02 09:44:59)

Skrytykuje Was za dwie rzeczy nagrania z walk b.liche.Nagrania z zawodów Gwardyjskich buzi dać.Po drugie brak tych pięknych dziewczyn w ringu.Poza tym ładnie Wrocławska Gwardia górą.Nasi zuchy i trener wspaniały

-do Gregu (2012-12-02 09:35:23)

Masz rację,żadne województwo nie wygrałoby z nimi meczu.Gwardyjski boks zawsze potegą był.Policz Medale Olimpijskie.

-- (2012-12-01 22:13:22)

Kozła a nie Kozłowskiego

-- (2012-12-01 22:08:41)

Do kibicowania sala lux gdy ktoś coś mówi do mikrofonu to pogłos i zakłócenia.Pomysł z szabelką godny gratulacji i uznanie dla darczyńcy płk Kozłowskiego.

-Stanisław (2012-12-01 21:56:54)

Nagłośnienie bardzo liche nie słychać werdyktów zagłuszenia. Należy coś z tym zrobić akustyka do nosa.Przydałyby się piękne dziewczyny jak na Gwardyjskich a tak to ok

-- (2012-12-01 15:45:31)

szabelka lux tez bym taką chcał

-Ada (2012-12-01 15:43:34)

Mój chłopak przegrał ale na drugi raz to tak skuje mu dziób,ze nie kraknie nawet

-& (2012-12-01 15:25:45)

Gdzie Alfar i Zyga

-adam (2012-12-01 15:23:37)

Ciurkot był najlepszy

-cios (2012-12-01 14:53:28)

Najlepsze walki w/g mnie stoczyli młodzicy Sator i Kielar,Gil Martyna,Damian Nowak,Damian Kaszuba ,Iwiński Dawid,Smerdel Michał i Chmiel Marcin.Z Lublina podobali mi się Kowal Adrian,Karol Pawlina i Wórzec Krzysztof

-- (2012-12-01 14:24:33)

Chodzę na te mecze bo dobrze nasi walczą .Spotykam sporo znajomych takich co nie opuszczą żadnego boksu w Busku.Co mecz to ktoś zostaje nagrodzony i co ważne nagrody są trafne bezdyskusyjne np- miecz,puchary, piękne pamiątkowe rękawice,grawertony, ring, medale a teraz ta piękna szabla bokserskie uczczenie święta odzyskania niepodległości.Bokserzy Gwardyjscy w koszulkach z orłem na piersi.Brawo moje miasto i buscy bokserzy przez lata brakowało mi Was

-Gregu N Huta (2012-12-01 14:10:20)

Największą przyjemnością jest oglądać takie walki bokserskie.Jest w tym coś takie coś co wciąga.Pełna sala młodzi i starsi,kobiety. Polubiły bokserów władze nawet Wojewoda na meczu.Sukces duży Lubelskie to bardzo dobre i sławne kluby.Mieli odwagę stanęli do walki z Mistrzami Polski Klubów Gwardyjskich. Żadne województwo nie wygrałoby z nimi takiego pojedynku i dlatego chwalę Lubelskie choć wygrała Gwardia

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry