Dodane: Agnieszka Data: 2012-12-01 10:00:14 (czytane: 21756) 
Bokserska Reprezentacja Polski Klubów Gwardyjskich w Boksie vs Reprezentacja Bokserska Okręgu Lubelskiego w walce o nagrodę główną "Szablę Legionów” wygrała mecz 16-4.
Zacięte walki o główną nagrodę meczu rozpoczęły się po uroczystym otwarciu zawodów przez Prezesa Klubu Władysława Olszowego oraz dekoracji srebrnymi odznakami PZB Panów: Jerzego Kolarza Starostę Buskiego oraz Mieczysława Sasa radnego Sejmiku Wojewódzkiego.
Odznaki wręczał Sędzia Międzynarodowy PZB Pan Dariusz Zwoliński w asyście Prezesa Klubu.
Mecz poprzedziło pięć ciekawych walk towarzyskich. Licznie zgromadzeni sympatycy boksu mieli okazję obejrzeć pojedynki juniorów i kadetów w tym jeden pojedynek w kategorii kobiet -Milczanowska Marzena ,,Wisła” Kraków i Gil Martyna Skalnik Wiśniówka, który zawodniczka Skalnika wygrała w 2 rundzie przez RSC.Martyna Gil jest tegoroczną brązową medalistką IV Mistrzostw Europy Juniorek w boksie.
W kolejnym pojedynku towarzyskim Iwiński Dawid doświadczony zawodnik Waltera Rzeszów pokonał 3;O ambitnie walczącego Jakuba Kapałkę z klubu ,,RING” Busko Zdrój który stoczył dopiero kilka walk.Doskonały pojedynek pokazowy oceniony przez publiczność oklaskami na remis stoczyli nasi najmłodsi pięściarze -młodzicy Kielar Maciej z gminy Busko- Zdrój i Sator Wiktor z gminy Solec-Zdrój. Mecz Kluby Gwardyjskie wygrały bardzo wysoko bo 16 – 4 i dzięki temu szabla bojowa jaka była na wyposażeniu Legionów Wojska Polskiego a którą Pan płk Kozioł Stanisław postanowił obdarować zwycięską drużynę pozostała w rękach gospodarzy.
Zawodnicy okręgu lubelskiego nie ustępowali pola gwardzistom.W meczu było wiele bardzo dobrych walk do najlepszych zaliczono dwie ostatnie gdzie Nowak Damian pokonał przez RSC w 2 rundzie Radosława Chudzika, natomiast walką meczu okrzyknięto zacięty i bardzo dobry pojedynek Damiana Kaszuby który na punkty 2 do remisu pokonał Karola Pawlinę. Warto przypomnieć, że Karol Pawlina to doskonały zawodnik w 2010 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów, podczas czempionatu który rozegrano w ukraińskim Lwowie. Pięściarz lubelskiego Olimpu startował wówczas w kategorii 63 kg.
Bardzo dynamiczną walkę w barwach gwardii stoczył również Rafał Pląder (Wisła Kraków) pokonując 3:0 Łukasza Skoczylasa.
Lekarzem głównym zawodów był Pan doktor Marcin Podesek.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, która od wielu lat obejmuje na patronatem honorowym i kibicuje buskiemu "Ringowi", Starosta Powiatu Buskiego Jerzy Kolarz, Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Mieczysław Sas, Radny Powiatu Buskiego dr Roman Duda, Z-ca Dyr. Sanatorium Włókniarz dr Zdzisław Legwant, Prezes ZŻWP Stanisław Kozioł, Prezes S E i R Policji Tadeusz Wożniak, przedstawiciele biznesu i sponsorzy klubu. Najmilszym jednak prezentem dla organizatorów meczu była duża frekwencja kibiców.

WALKI TOWARZYSKIE
(junior) waga 75kg: towarzyska
Pogocjan Wahe „Wisła” Kraków - Mniszewski Bartłomiej „Skalnik” Wiśniówka 0:3
(juniorki) waga 75kg: towarzyska
Milczanowska Magdalena „Gwardia” Wrocław - Gil Martyna „Skalnik” Wiśniówka 2rRSC
(junior) waga 91kg: towarzyska
Iwiński Dawid Walter Rzeszów - Kapałka Jakub „RING” Busko-Zdrój 3:0
(junior) waga 64kg:
Domoń Szymon Wisła Kraków - Boruta Alan Gwardia Wrocław 3:0
(młodzik) waga 45kg:pokazowa
Kielar Maciej „RING” Busko-Zdrój - Sator Wiktor „RING” Busko-Zdrój remis
MECZ BOKSERSKI - 16:4
Polska Federacja Sportu Gwardia - Reprezentacja klubów województwa lubelskiego
(senior) waga 81kg:
Chmiel Marcin - Sokół Damian 3:0 (2:0 w meczu)
(kadet) waga 57kg
Głuch Patryk - Kowal Adrian 2rAB (2:2)
(kadet) waga 57kg:
Marcinkowski Marcin – Dorociak Radosław 3:0 (4:2)
(kadet) waga 60kg:
Pląder Rafał - Skoczylas Łukasz 3:0 (6:2)
(kadet) waga 63kg:
Zielonka Artur - Wórzec Krzysztof 0:3 (6:4)
(junior) waga 64kg:
Domoń Szymon -WO (8:4)
(junior) waga 91kg:
Iwiński Dawid - WO (10:4)
(senior) waga 60kg:
Smerdel Michał -Tymosz Damian 3:0 (12:4)
(senior) waga 64kg:
Nowak Damian – Chudzik Radosław 2rRSC (14:4)
(senior) waga 69kg:
Kaszuba Damian –Karol Pawlina 2:1 (16:4)
Trener: Zdzisław Patalita trener: Józef Radziewicz
Wideo z dwóch najciekawszych walk:
Kaszuba Damian vs Karol Pawlina 2:1 (senior) waga 69kg
Nowak Damian vs Chudzik Radosław 2rRSC (senior) waga 64kg
Zarządu klubu BMUKS "Ring"
Karczewski Mariusz
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (28) |
-do Kazik (2012-12-02 11:50:36)
do Kazik na Gwardyjskich był gośc z TV Ponidzie profesjonalna kamera nagrywał a te nagrania prywatnym aparatem fotograficznym - dobrze że są.Klub będzie się starał o kamerę.
-Kazik Wrocław (2012-12-02 09:44:59)
Skrytykuje Was za dwie rzeczy nagrania z walk b.liche.Nagrania z zawodów Gwardyjskich buzi dać.Po drugie brak tych pięknych dziewczyn w ringu.Poza tym ładnie Wrocławska Gwardia górą.Nasi zuchy i trener wspaniały
-do Gregu (2012-12-02 09:35:23)
Masz rację,żadne województwo nie wygrałoby z nimi meczu.Gwardyjski boks zawsze potegą był.Policz Medale Olimpijskie.
-- (2012-12-01 22:13:22)
Kozła a nie Kozłowskiego
-- (2012-12-01 22:08:41)
Do kibicowania sala lux gdy ktoś coś mówi do mikrofonu to pogłos i zakłócenia.Pomysł z szabelką godny gratulacji i uznanie dla darczyńcy płk Kozłowskiego.
-Stanisław (2012-12-01 21:56:54)
Nagłośnienie bardzo liche nie słychać werdyktów zagłuszenia. Należy coś z tym zrobić akustyka do nosa.Przydałyby się piękne dziewczyny jak na Gwardyjskich a tak to ok
-- (2012-12-01 15:45:31)
szabelka lux tez bym taką chcał
-Ada (2012-12-01 15:43:34)
Mój chłopak przegrał ale na drugi raz to tak skuje mu dziób,ze nie kraknie nawet
-& (2012-12-01 15:25:45)
Gdzie Alfar i Zyga
-adam (2012-12-01 15:23:37)
Ciurkot był najlepszy
-cios (2012-12-01 14:53:28)
Najlepsze walki w/g mnie stoczyli młodzicy Sator i Kielar,Gil Martyna,Damian Nowak,Damian Kaszuba ,Iwiński Dawid,Smerdel Michał i Chmiel Marcin.Z Lublina podobali mi się Kowal Adrian,Karol Pawlina i Wórzec Krzysztof
-- (2012-12-01 14:24:33)
Chodzę na te mecze bo dobrze nasi walczą .Spotykam sporo znajomych takich co nie opuszczą żadnego boksu w Busku.Co mecz to ktoś zostaje nagrodzony i co ważne nagrody są trafne bezdyskusyjne np- miecz,puchary, piękne pamiątkowe rękawice,grawertony, ring, medale a teraz ta piękna szabla bokserskie uczczenie święta odzyskania niepodległości.Bokserzy Gwardyjscy w koszulkach z orłem na piersi.Brawo moje miasto i buscy bokserzy przez lata brakowało mi Was
-Gregu N Huta (2012-12-01 14:10:20)
Największą przyjemnością jest oglądać takie walki bokserskie.Jest w tym coś takie coś co wciąga.Pełna sala młodzi i starsi,kobiety. Polubiły bokserów władze nawet Wojewoda na meczu.Sukces duży Lubelskie to bardzo dobre i sławne kluby.Mieli odwagę stanęli do walki z Mistrzami Polski Klubów Gwardyjskich. Żadne województwo nie wygrałoby z nimi takiego pojedynku i dlatego chwalę Lubelskie choć wygrała Gwardia
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.