swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Andrzej Gądek bez mandatu

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-30 13:16:44 (czytane: 15665)  Wersja do druku

Andrzej Gądek oficjalnie stracił mandat radnego powiatowego. Wojewoda świętokrzyska przesłała do przewodniczącego Rady Powiatu pismo, w którym poinformowała, że otrzymała prawomocne postanowienie z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach o odrzuceniu skargi Andrzeja Gądka na zarządzenie zastępcze wojewody świętokrzyskiego w przedmiocie wygaśnięcia mandatu radnego.

Tym samym zarządzenie zastępcze wojewody stało się prawomocne.

Podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się 29 listopada, radni wybrali członka Zarządu Powiatu, którym został Zbigniew Surdel. Przewodniczący Rady Powiatu wystąpił do Komisarza Wyborczego w Kielcach o wskazanie osoby z listy PSL z okręgu wyborczego nr 3, która może uzyskać prawo objęcia mandatu za Andrzeja Gądka.

Jak wynika z list PKW kolejną osobą z listy, która uzyskała odpowiednią ilość głosów, jest Jerzy Kordos. Na najbliższej sesji Rady Powiatu zostaną podjęte uchwały w tej sprawie.

/kr/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (31)
     

-do - "były żołnierz" (2012-12-01 17:58:00)

Zgodnie z dokumetami A.Gądek był agentem kontrwywiadu!! 19 letni chłopak po zawodówce! ...a nie szpiclem.....

-do były żołnierz (2012-12-01 14:37:44)

Aleś ty rozwinięty co od niego chcesz zupak jesteś.Kwity to ty oglądał czy tylko tak pitafonisz dla zasady. Ja człeka znam i radze mu by chodził z głową podniesioną do góry.Gorsi są żyją wśród nas kradną zdradzają, szydzą i bluźnią Narodowi Naszemu

-były żołnierz (2012-12-01 11:02:46)

Bardzo przepraszam jeżeli uraziłem nie wiedziałem że jako żołnierz LWP donosił na kolegów do NATO i walczył z poprzednim systemem co całkowicie zmienia obraz postaci za takie czyny to tylko medale.
Ale jak mówiły jaskółki to donosił do oficera politycznego gdzie w tamtych czasach na każdej kompanii był taki przedstawiciel "NATO".

-kto to (2012-12-01 09:15:59)

A kogo to wybrano do zarządu powiatu ?

-czy te oczy mogą kłamać?! (2012-12-01 09:09:44)

A ja w te brednie niewierzę!
Spójrzcie sami na tą twarz, na te oczy - czy one mogą kłamać?!
Czy ten facet mógł donosić na kolegów?!

-do były zołnierz (2012-12-01 08:34:33)

Ciekawe w jakiej armii służyłeś? Co ty klepiesz za takie czyny medale się należą, oczywiście zależy to po której stronie byłeś.Idąc za rozumowaniem klasyka Antka Maci... b. WSW to wywiad albo kontrwywiad więc nie rozumiem o co biega.Solcowi coś się nie wiedzie na Andrzejki takie smutne info. ulubieniec mediów Andrzej Kiper z Zasejmia gdzie się ruszy to trafia na wuja Toma uszy

-były żołnierz (2012-12-01 07:59:20)

Nic nie może być gorszego jak donoszenie na kolegów (żołnierzy) podczas odbywania służby wojskowej.Być kapusiem i chodzić dziś z podniesioną głową to trzeba mieć tupet.

-wyborca (2012-12-01 07:45:32)

Nadchodzi teraz test prawdy. Zobaczymy co zrobią koledzy, którzy klepali po ramieniu i przymilali się jak był u władzy może załatwią jakąś posadę , a nie to została praca u syna przecież nie zostawi ojca bez środków.

-Andruszek (2012-11-30 23:01:18)

Autentycznie ubolewam-proponuję zwrócić się do Aśmoka ten obiecał-pomoże.

- (2012-11-30 21:49:02)

brawo wreszcie prawda wyszła że kłamcą był nasz radny wstyd panie Andrzeju

-4t (2012-11-30 20:24:28)

Może by tak napisać o jaki powiat chodzi???

-:-) (2012-11-30 18:37:20)

Panie Andrzeju proszę się nie przejmować tymi idiotycznymi komentarzami, maluczkich ludzi, którzy nie maja pojęcia o tym co piszą. Jest pan bardzo dobrym, uczciwym człowiekiem. Pozdrawiamy:-)

-gosc. (2012-11-30 17:35:46)

i bardzo dobrze.

-. (2012-11-30 17:09:51)

No nareszcie !

-busko.com.pl 25.10.2011 (2012-11-30 16:30:25)

Podczas XIII Sesji Rady Powiatu odbyło się głosowanie nad uchwałą o wygaśnięciu mandatu Radnego Andrzeja Gądka, uznanego przez Sąd za kłamcę lustracyjnego.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry