swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Bezpłatna zbiórka zużytych opon

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-26 10:30:44 (czytane: 10054)  Wersja do druku

Po zbiórce elektrośmieci pińczowianie będą mogli pozbyć się starych, zużytych i niepotrzebnych opon. Możliwość bezpłatnego i ekologicznego oddania opon daje Urząd Miejski organizując zbiórkę na terenie miasta. Zbiórka rozpocznie się w poniedziałek - 26 listopada i potrwa do środy. Opony należy dostarczać własnym środkiem transportu.

W ramach akcji można oddać wszystkie rodzaje opon z samochodów osobowych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, czy też rowerów. Zbiórka prowadzona będzie w godz. 7.00-18.00 w punkcie przy ul. Słabskiej 13 w Pińczowie (baza PGKiM Sp. z o.o.)

Opony zebrane w ramach akcji trafią do specjalistycznej firmy recyklingowej. Dzięki temu wykorzystane zostaną powtórnie jako surowiec do produkcji np. dywaników samochodowych, mat gumowych lub nawierzchni placów zabaw.

Organizowana przez Urząd Miejski w Pińczowie zbiórka ma na celu przede wszystkim ochronę środowiska i zapobieganie powstawaniu dzikich leśnych wysypisk opon. Jeśli akcja spotka się z zainteresowaniem ze strony mieszkańców Pińczowa podobne zbiórki zorganizowane zostaną na terenie sołectw.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry