swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Skarga na Ryszarda Skrzypka - nowe pismo

Dodane: Agnieszka Data: 2012-11-12 15:31:08 (czytane: 41912)  Wersja do druku

Do naszej redakcji przyszedł list od Rady Sołeckiej i mieszkańców wsi Młyny z prośbą o jego publikację na naszym portalu. Sprawa dotyczy bulwersującego, zdaniem mieszkańców, zachowania Ryszarda Skrzypka przeprowadzającego sekcję zwłok 14-letniej Klaudii, która pod koniec października zginęła w wypadku na skuterze.

Poniżej publikujemy kopię listu skierowanego do Prokuratury. Pod listem podpisała się Rada Sołecka, sołtys i ponad 40. mieszkańców wsi Młyny.



skarga_skrzypek001.jpg
Kliknij na zdjęcie aby przeczytać całość listu

 

Chcąc dochować rzetelności dziennikarskiej, wstrzymaliśmy publikację listu i zwróciliśmy się z prośbą do dr Ryszarda Skrzypka o ustosunkowanie się do przedstawianych mu zarzutów. Otrzymaliśmy pismo wyjaśniające okoliczności zdarzenia, które publikujemy poniżej.

Pismo od Ryszarda. Skrzypka (format pdf)


Z kolei Ryszard Skrzypek w swoim piśmie poczynił zarzuty wobec Grzegorza Gałuszki, co spowodowało konieczność wstrzymania publikacji do czasu odpowiedzi dyrektora buskiego ZOZ.

 Pismo od Grzegorza Gałuszki (format pdf)

 

Uwaga - przed chwilą dotarło do nas kolejne pismo w tej sprawie.

Do całego zdarzenia ustosunkował się również Antoni Motyl - dzierżawca prosektorium.

Pismo od dzierżawcy prosektorium - Antoniego Motyla (format pdf)

 

Całe zdarzenie jest naprawdę przykre, szczególnie dla rodziny tragicznie zmarłej dziewczynki. Sprawę rozpatrzy zapewne Prokuratura - nie nam osądzać, kto tu zawinił. Mamy nadzieję, że nie było w tym niczyjej złej woli, a po tym zdarzeniu strony wypracują właściwy schemat działania w tak delikatnych sprawach.

/MC/

 

Podyskutuj na czacie:   www.czat.tbu.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (103)
     

-_ (2012-11-14 14:11:07)

Błędne diagnozy w buskim szpitalu to standard. Właściwie... to nigdy nie otrzymałem dobrej diagnozy!! z czego jedna błędna zakończyła się śmiercią bliskiej mi osoby.
Z mojej obserwacji wynika, że personel lekarski buskiego szpitala można podzielić na dwie części: pierwsza - do natychmiastowego zwolnienia, druga - do więzienia (na dwóch lekarzy mam już przygotowane skierowania do prokuratury, jedynie żona mnie powstrzymuje przed ich wysyłką). Regułę potwierdzają nieliczne wyjątki, które zliczyć można na palcach jednej ręki.

- (2012-11-14 10:16:24)

Przeczytałem wszytkie komentarze i oceniam że ponad połowę z nich piszą jedne i te same osoby, które są zainteresowane w danej sprawie.
Generalnie wychodzi tu brak odpowiednich procedur i tyle.
Nic więcej.
Zawsze byli ludzie przywożeni w teczkach. a pan Skrzypek też z kapelusza nie wyskoczył, jakby się nie podobał Staroście to przez tyle lat nie piastowałby stanowiska dyrektora.
A ostatnio mamy w naszym mieście koncert przywożonych w teczce dyrektorów.

-do moralis (2012-11-14 10:09:30)

"Przez około 10 (może 12) lat dyrektorowania wyprowadził ten szpital (w Busku-Zdroju) z około 20-milionowego zadłużenia." Powtarzasz banialuki które przewijaja sie na tym forum od lat. Sprawdź w Monitorze Polskim B za te lata długi ZOZ w Busku Zdroju i je podaj publicznie na stronie może wówczas uwierzymy w to co piszesz. Następny akapit " Nowy dyrektor o maju - czerwcu maił już 6 mln zadłużenia (dane nieoficjalne)" Dodaj pełna informację. Bo jeśli tak rzeczywiście było, a zakładam,że jesteś dobrze poinformowany to również wiesz że dyrektor Galuszka pracuje w ZOZ w Busku od 12 maja 2011 roku. Czyli logicznie myslac w maju czerwcu dlug po prostu odziediczyl po poprzedniku. O reszcie twoich wypocin nie bede pisac bo szkoda dyskusji o gruszkach na wierzbie.

-ona (2012-11-14 09:34:27)

Kasa jest najważniejsza a nie inni ludzie bo lekarzowi wolno wszystko. Nawet błędna diagnoza jaką o otrzymałam na oddziale chirurgii tutejszego wspaniałego szpitala.

-do obserwator (2012-11-14 07:34:39)

Widzę,że bardzo cię ten temat interesuje i nawet potrafisz wypisywać bzdurne insynuacje. Więc ponieważ pewnie byłeś bardzo zainteresowany dzierżawą prosektorium, ale w związku z nawałem pracy nie zauważyłeś ogłoszeń to informuję cię dla spokoju twojego snu, że przetargi na w/w pomieszczenie odbyły sie dwa i każdy mógł się na nie zgłosić. Poza tym -rada - na przyszłość daruj sobie zabieranie głosu na forum w ten sposób, ponieważ w ZOZ w Busku Zdroju wszelkie zakupy i usługi przeprowadzane sa zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych i twoje jątrzenie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i splendoru ci nie dodadzą. Raczej świadczą o głupocie i frustracji.

-Moralis (2012-11-14 07:18:28)

Z uwagę przeczytałem zarówno trzy pisma, jak i zdecydowaną większość komentarzy. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Półtora roku temu zwolniony został ze stanowiska dyrektora w Busku Skrzypek. Przez około 10 (może 12) lat dyrektorowania wyprowadził ten szpital (w Busku-Zdroju) z około 20-milionowego zadłużenia. Nowy dyrektor o maju - czerwcu maił już 6 mln zadłużenia (dane nieoficjalne). Nagle Skrzypek został dyrektorem szpitala we Włoszczowie w drodze wygranego konkursu, a nie jak w przypadku Gałuszki przywiezionym w teczce PSL tylko dlatego, że jest partyjnym działaczem tej partii. Do tego (też wiadomość nieoficjalna) Skrzypek na koniec roku we Włoszczowie wygeneruje około 10% mniej długu jak to było dotychczas. Zaczyna zarabiać szpital we Włoszczowie. Problem jest więc w tym, że Skowronek konkuruje z Gałuszką i to Skowronek udowadnia, że jest znacznie lepszym dyrektorem. Ot i cały problem.

-Obserwator (2012-11-13 22:54:53)

Jak dobrze rozumiem, dzierżawcą prosektorium jest firma p. Antoniego Motyla. Proszę o informację, czy na wynajem prosektorium był ogłoszony przetarg zgodnie z pewnymi przepisami, czy inni przedsiębiorcy mieli możliwość wynajęcia tych pomieszczeń. Czy znów załatwiono sprawę po kumotersku jak to bywa w wielu przypadkach.

-@@@@ (2012-11-13 22:12:09)

do aaa:czy Ty czytasz ze zrozumieniem???chyba nie!!! cz Ty znasz ustawy regulujące prace medyków sądowych???chyba nie!!! czy Ty wiesz jakie dane ma zawierać karta zgonu??? chyba nie!!! wieć czemu się udzielasz na forum nie mając pojęcia o danym zagadnieniu??? takie komentarze są domeną ludzi nie myślących!!! p.s sięgni do głębszej lektury co byś się nie kompromitował tak publicznie:) pozdrawiam:)

-aaa (2012-11-13 22:05:03)

Kozystałem z takich usług szanującego się zakładu pogrzebowego z kielc całkiem nie dawno i nic nie robia za darmo zapewniam cie taki akt zgonu czy cos tam jeszcze po drodze to słono kosztuje z 4000 tys no nic nie zostalo i droga do wloszczowej tam i z powrotem tylko po to aby dopelnic tego co lekarz powinien to wybacz nikomu za darmo sie nie oplaca a skoro tak bardzo bronisz Skrzypka to tak na mój rozum zlecenie o sekcjj przyjoł ze w busku itp a nie wiedział kogo ?moze on jakiegos dziadka pokroił

-brawo Młyny!!!! (2012-11-13 21:58:41)

jak dobrze, że są jeszcze miejsca, gdzie ludzie szanują się nawzajem i wspierają w trudnych sprawach.
Jeszcze raz szacun dla Młyn.
To jest właśnie przykład małych ojczyzn, o których się tyle ostatnio pisze.
Brawo!!!

-@@@@@ (2012-11-13 21:32:30)

do wszystkich, którzy bez zrozumienia czytają odpowiedż dyr. Skrzypka. Ja byłem świadkiem w sierpniu jak dyr.Skrzypek poprosił sekretarkę Gałuszki o to, żeby dopisała dane do karty zgonu, których dyr.Skrzypek nie posiadał dlatego,że przy denacie nie było dokumentów tożsamości aby pomóc rodzinie zmarłego i mogli natychmiast po sekcji otrzymać kartę zgonu niezbędną do podęci dalszych czynności związanych z pochówkiem. Natomiast bardzo ludzkie podejście i "dużo" serca okazał Gałuszka drąc kartę zgonu w drobny mak i krzycząc na cały sekretariat i korytarz.Tym samym zmuszając rodzinę do tego aby jechali do Włoszczowy po kartę zgonu.Ponieważ taka sytuacja wydarzyła się w sierpniu to w miesiącu październiku, kiedy również dyr.Skrzypek nie posiadając zadnego dokumentu tożsamości nie miał do kogo zwrócić się o pomoc w uzupełnieniu karty zgonu i dlatego poprosił aby p.Motyl przyjechał do Włoszczowy z danymi dziecka aby można było wypisać kartę zgonu i przekazać rodzinię. W Kielcach i nie tylko w Kielchach każdy szanujący się zakład pogrzebowy osobiście odbiera kartę zgonu, po przeprowadzonych sekcjach i samodzielnie dokonuje za rodzinę niezbędnych czynności administracyjnych związanych z pochówkiem aby ulżyć rodzinie w bólu i cierpieniu.Natomiast "szanujący się" zakład pogrzebowy p.Motyla ogranicza się tylko i wyłącznie do zawiezienia zwłok na cmentarz biorąc za usługę odpowiednią kasiorę.

-Ewa (2012-11-13 21:31:00)

Czemu jakiś sołtys z Młynów ocenia pracę lekarza.

-.. (2012-11-13 21:29:44)

niestety,nie rozumiesz. To sprawy między instytucją zlecającą (tu prokuratura)a wykonującą czyli sądowym medykiem.Dane objęte tajemnicą służbową (jakie by nie były). I nikt tu nie powinien pośredniczyć.Nawet szpitalna sekretarka.A jeżeli wykonujący sekcję nie ma czasu na wypełnienie kilku rubryk,niech zatrudni sobie własnego pracownika od którego będzie wymagał przestrzegania poufności danych osobowych.

-333 (2012-11-13 21:02:07)

do poniżej: taki komplet dokumentów powinien dostarczyc zakład pogrzebowy, który wygrał przetarg na "zwózkę" ciał z wypadku, w tym przypadku zakład A.Motyla!!!

-.. (2012-11-13 20:07:36)

List P.Skrzypka - ciekawostki. Sekretarka Dyr.Gałuszki nie powinna wypisywać kart zgonu, ponieważ kartę zgonu wydaje lekarz, który na zlecenie sądu lub prokuratora dokonał oględzin lub sekcji zwłok. Interesujący jest fragment listu o bardzo nieczytelnym zapisie imienia i nazwiska zmarłej.A jeżeli oznakowanie byłoby czytelne to wystarczyłoby do wypisania karty zgonu? Czy przystępujący do sekcji zwłok nie powinien uprzednio wyposażyć się w komplet stosownych danych (osoby,miejsca,czasu,okoliczności) Wykonywać sekcję w oparciu o nieczytelną karteczkę?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry