swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Radni Województwa zarekomendowali przejęcie Uzdrowiska Busko-Zdrój (relacja audio)

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-25 11:43:10 (czytane: 20821)  Wersja do druku

23 października 2012r. o godz. 13-stej w Centrum Konferencyjnym sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Spraw Rodziny, Komisji Strategii Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą oraz Komisji Budżetu i Finansów Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Radni prawie jednogłośnie, przy jednym głosie wstrzymującym, wyrazili pozytywną opinię do projektu uchwały Sejmiku w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie od Skarbu Państwa spółki Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A.

Zanim przystąpiono do głosowania, Wojciech Legawiec prezes Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój przedstawił walory oraz majątek spółki, a także zapoznał wszystkich zebranych z informacją na temat bieżącej sytuacji finansowej Uzdrowiska.

prywatyzacja_uzdrowiska002.jpg


Posłuchaj wypowiedzi
Prezesa Uzdrowiska na temat sytuacji finansowej Uzdrowiska


 

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas przekonywał, że po zmianie struktury właścicielskiej Uzdrowisko Busko-Zdrój nadal ma szansę być konkurencyjne. Zapewniał, że Uzdrowisko Busko-Zdrój ma ogromny potencjał, a turystyka uzdrowiskowa to jeden z obszarów, gdzie planuje się angażować środki unijne. Mówił też, że na najbliższym Sejmiku radnym zostanie zarekomendowana uchwałą w sprawie wyrażenia zgody na rozpoczęcie procedury komunalizacji.

prywatyzacja_uzdrowiska003.jpg


Posłuchaj wypowiedzi
Marszałka na temat prywatyzacji Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A


 
Podczas spotkania przedstawione zostały również wnioski z przeprowadzonej analizy biznesowej procesu prywatyzacji Uzdrowiska Busko-Zdrój poprzez proces komunalizacji. Jak stwierdzono, Spółka znajduje się w dobrej kondycji finansowej i nie jest zagrożona upadłością ani utratą płynności finansowej.

prywatyzacja_uzdrowiska001.jpg


Posłuchaj analizy biznesowej
procesu prywatyzacji Uzdrowiska.

 


Przedstawiciele związków zawodowych działających w Uzdrowisku wyrazili nadzieję, że radni województwa, od których zależy decyzja w sprawie komunalizacji, pozytywnie odniosą się do projektu. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 29 października podczas sesji Sejmiku.

/KR/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-Sprawiedliwy (2012-10-27 23:09:05 - IP: ***.59.88.58)

No to w mieście nowa firma się nam pojawia "Uzdrowisko Zielsko" Spółka Kolesiów... Ehhh... W tym roku na święta pod choinkami miejscowych"zielarzy" prezenty do wyboru: stanowisko za 4tys., stanowisko za 6tys., stanowisko za 8tys. Mikołaj Adam będzie rozdzielał wg zasług. A ludzie w Uzdrowisku robią za 1500 brutto. Wstyd!!!

-agata (2012-10-27 18:55:50 - IP: ***6.137.3)

no tak radni kupują uzdowiska ale o zwykłych pracownikach nie ma kto pomyśleć

- (2012-10-27 06:56:19 - IP: ***27.27.134)

marszałek niech zajmie się Świętokrzyskim Centrum Onkologii, jako organ założycielski dopuścił do gigantycznego zadłużenia tej placówki.Tam dopiero prowadzona jest doskonała polityka kadrowo-płacowa.

-DRAGON (2012-10-26 20:15:28 - IP: ***30.109.8)

Polska to masakryczny kraj, bo wszystko w nim jest na opak. Historyk prezydentem, historyk premierem i historyk uzdrowicielem uzdrowiska. Mamy najzdolniejszych historyków na świecie. Gdyby historycy rządzili na świecie tak jak w republice kartoflano-buraczanej to o komputerze, tel. komórkowym czy telewizji satelitarnej i porządniejszym samochodzie czy lepszejszym ciuchu człowiek by mógł pomarzyć. Osobiście zalecam wszystkim spieprzać z gówna zdroju, bo Was marazm gówna dojedzie, smrodem PSL-owskim przejdziecie i do końca swoich dni bidę klepać będziecie !!! Szkoda tylko, że niejaki Jarubas czy Legawiec nie będą komunalizować ze swoich pieniędzy tylko z moich podatków. Mam nadzieję, że kiedyś te osoby zostaną rozliczone ze swoich decyzji i zgniją w więzieniu za defraudację publicznych pieniędzy, bo na całym świecie firmy się prywatyzuje tylko w Busku komunalizuje i przerabia się na nowo nacjonalizację tylko w innym przebraniu. Uzdrowisko pozostanie enklawą zacofania, nepotyzmu, kumoterstwa i będzie skazane na historyczne unicestwienie. Im szybciej to nastąpi tym lepiej dla wszystkich.

-polacy (2012-10-26 13:43:41 - IP: ***13.202.178)

Tu Radni, przejmujemy to uzdrowisko!

- (2012-10-25 22:08:31 - IP: ***.43.198.173)

Ci fachowcy z PSL są tacy jak człowiek ich wychwalający kilka postów niżej. Skoro pisze " a nie rozdawać stanowiska po znajomości osobą" czyli to są "fachofcy"

- (2012-10-25 22:05:36 - IP: ***.43.198.173)

No to po Uzdrowisku ... Teraz przynajmniej PSLowcy nie będą musieli jeździć po województwie za pracą, będą mieć swój zakład pracy na miejscu

-Mieszkaniec Solca-Zdroju (2012-10-25 17:30:01 - IP: ***.43.174.247)

Cieszę, że Uzdrowisko Busko-Zdrój przejdzie komunalizację ponieważ z tego tytułu jego rozwój zostanie przyhamowany co w przyszlości będzie skutkować brakiem odważnych decyzji biznesowych, a w rezultacie tego Solec-Zdrój ma szanse aby wyrosnąć z pod cienia Buska-Zdroju i bardziej się rozwijać. Przypomnę się za 8-10 lat - zobaczymy jaka bedzie wtedy rzeczywistość.

-do Buszczanina (2012-10-25 16:59:32 - IP: ***26.191.163)

Chyba lepiej obsadzać fachowcami z PSL, którzy dobrze zarządzają firmami a nie rozdawać stanowiska po znajomości osobą, które się nie nadają i doprowadzają firmy do zadłużenia?

-- marko (2012-10-25 16:20:10 - IP: ***150.216.84)

- a dlaczego uzdrowisko Krynica nie idzie do prywatyzacji, pewnie jest tam sporo ośrodków rządowych, a może się mylę, czy ktoś to potrafi wyjaśnić ?

-- marko (2012-10-25 16:19:08 - IP: ***150.216.84)

- a dlaczego uzdrowisko Krynica nie idzie do prywatyzacji, pewnie jest tam sporo ośrodków rządowych, a może się mylę, czy ktoś to potrafi wyjaśnić ?

-ufff (2012-10-25 15:10:28 - IP: ***48.67.191)

Zieloni robią interes a PO szable ostrzy.Gdzie wy SLD owcy,Peowcy.Pisowcy,Palikot-owcy itd.Popatrzcie jak się pięknie płaci za kooooooalicję.

- (2012-10-25 14:33:13 - IP: ***189.60.106)

ale afront,
do tej pory marszałek mówił o współpracy z samorządem burmistrzem.
a tu go nie zaproszono na tak ważną sesję sejmiku.

- (2012-10-25 13:55:39 - IP: ***.43.181.5)

Czy to prawda że prezes ma być z Solca ?

-xxxxlllllllllll (2012-10-25 13:20:17 - IP: ***.43.184.241)

Dej spokoj Buszczanin akurat ten prezes jest ok mlody ambitny zna sie na tym co robi

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry