swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Busko-Zdrój na podium.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-09 10:59:38 (czytane: 17848)  Wersja do druku

Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji może pochwalić się wspaniałymi zawodnikami, którzy na XI Regatach o Puchar Prezydenta Kielc w klasie jachtów kabinowych okazali się bezkonkurencyjni. We wrześniu na zalewie w Cedzynie odbyły się Regaty o Puchar Prezydenta Kielc.

Po wielu latach nieobecności na tego typu imprezach, w tym roku wystartowała w nich drużyna z Buska-Zdroju, w składzie: Winicjusz Zalewski - sternik, Przemysław Bobowiec i Zdzisław Paw – załoga, reprezentująca Buski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Regaty trwały dwa dni, odbyły się w weekend 22 i 23 września br. Buska drużyna mając do dyspozycji jedynie kabinową, typowo rekreacyjną żaglówkę typu „Foka" radziła sobie znakomicie. Po pierwszych dniu eliminacji utrzymywała się w ścisłej czołówce. Drugi dzień regat przyniósł nie lada niespodziankę. Wiatr na zalewie w Cedzynie wiał z prędkością 4,5 stopni w skali Boforta. Jacht kabinowy „Busko-Zdrój" nieoczekiwanie stracił maszt. Ta przykra niespodzianka nie wpłynęła jednak na zmianę wyników regat. Sternik Winicjusz Zalewski odebrał nagrodę dla najlepszego w klasie jachtów kabinowych.

regaty001.JPG

regaty003.JPG



Regaty zorganizowane zostały przez 33 Harcerską Drużynę Żeglarską „Pasat". Wysoki poziom sędziowania, atrakcyjne nagrody i rodzima atmosfera zawodów sprawiły, że w tym roku wystartowało w nich aż 17 dużych łódek i 13 łódek dla dzieci.

Podczas regat zawodnicy mieli możliwość nie tylko zaprezentować swoje umiejętności, ale również spotkać się z pasjonatami żeglarstwa z całej Polski.

regaty002.JPG



Miło nam poinformować Państwa, że przy Buskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, po 5 latach reaktywowana zostanie sekcja żeglarska, która działała w naszym mieście nieprzerwanie przez 25 lat, szkoląc młodych adeptów żeglarstwa oraz organizując obozy.

Opr. EHR
Źródło: busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (13)
     

-michal (2012-10-12 20:38:06)

pasikonik się wykazał

- (2012-10-12 14:15:09)

Pozdrowienia dla Winka od byłych klubowiczów Trawers.Kiedy popływamy znowu?

-Agnes (2012-10-11 21:42:02)

Do "poniżej" POWAŻNIE............

-fan załogi (2012-10-11 20:48:31)

ciekawe co by powiedzieli na zachodzie?gratulacje dla załogi.

-do poniżej (2012-10-11 15:11:23)

Poważnie?

-Agnes (2012-10-11 14:23:20)

Wielkie gratulacje.
Takich ludzi Busko potrzebuje.......... :)

- (2012-10-11 09:31:56)

Znając Busko następne taki wyjazdy odbywać się będą cyklicznie . czyli za 5 lat.żartuje! oby nie!!! A ta sekcja to fajny pomysł

-iow (2012-10-10 15:40:14)

wielki szcun taka sekcja powinna powstac i to swietny pomysł brawo za wynik.

-mario (2012-10-10 11:35:03)

Brawo dla załogi i dyrektora

---- (2012-10-10 11:03:18)

Daj coś na temat sekcji żeglarskiej...

-jacek_8 (2012-10-10 10:59:19)

No to gratulacje dla kolegów! Szacun.

- (2012-10-09 22:32:51)

brawo za inicjatywe

- (2012-10-09 12:42:03)

łoł fajnie!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry