swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Związkowcy z uzdrowiska Busko- Zdrój popierają komunalizację spółki.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-10-06 12:13:28 (czytane: 13761)  Wersja do druku

Związki zawodowe działające w uzdrowisku Busko- Zdrój są zadowolone z decyzji samorządu województwa o przejęciu ich spółki. Marszałek Adam Jarubas spotkał się z przedstawicielami pięciu związków zawodowych działających w buskim uzdrowisku.

Zapewnił ich, że na bieżąco będą informowani o procesie komunalizacji przedsiębiorstwa. Z kolei związkowcy zapewnili marszałka, że komunalizacja jest tym, czego oczekują od władz województwa.

Jak informowaliśmy, warunkiem komunalizacji buskiego uzdrowiska ma być opracowanie biznesplanu, który pokaże, że spółka w takiej formie może być efektywna rynkowo. Po skomunalizowaniu uzdrowiska samorząd zainwestuje w spółkę około 30 mln zł. Pieniądze na ten cel województwo będzie się starało pozyskać z Unii Europejskiej.

Marszałek Adam Jarubas podkreśla, że wysłał już do Ministra Skarbu pismo, w którym informuje, że samorząd województwa chce przejąć uzdrowisko Busko- Zdrój. Na najbliższej sesji sejmiku, która odbędzie się 29 października, radni mają głosować nad projektem uchwały zezwalającej na przejęcie przez samorząd uzdrowiska Busko- Zdrój.

Jedynym państwowym uzdrowiskiem pozostanie Krynica- Zdrój. Pozostałe mają być sprzedane.

Iwona Murawska
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-mieszkaniec (2012-10-06 14:34:28)

i będzie dalszy ciąg nepotyzmu w wydaniu
psl

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry