swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Jerzy Kolarz nadal prezesem ZP PSL w Busku-Zdroju.

Dodane: admin Data: 2012-09-24 02:18:44 (czytane: 29643)  Wersja do druku

65 głosów delegatów oddanych na Jerzego Kolarza i 52 głosy oddane na Andrzeja Pałysa - takim wynikiem zakończyły się wybory na prezesa Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Busku-Zdroju podczas niedzielnego III Powiatowego Zjazdu Delegatów PSL.

 psl_wybory017.jpg

psl_wybory003.jpg 

Od czternastu lat czyli od powołania do życia powiatów partia ta odgrywa dominującą rolę w rządzeniu strukturami samorządowymi powiatu buskiego i ośmiu gmin wchodzących w jego zasięg terytorialny. Wybrany na kolejną kadencję prezes także przez czternaście lat pełni tą funkcję partyjną z powodzeniem organizując i wygrywając kolejne wybory do władz samorządu lokalnego.

psl_wybory007.jpg

psl_wybory002.jpg 


W Zjeździe uczestniczyło 119 delegatów wybranych w organizacjach terenowych a przewodniczył obradom Grzegorz Lasak, radny Rady Powiatu, pracownik szpitala powiatowego w Busku-Zdroju. Gośćmi obrad byli eurodeputowany Czesław Siekierski, poseł na sejm RP  Mirosław Pawlak, szef wojewódzkich struktur PSL, marszałek Adam Jarubas, radny sejmiku wojewódzkiego, dyrektor buskiego szpitala Grzegorz Gałuszka.

psl_wybory018.jpg 

Na początku zebrania wyróżnieni zostali aktywni, wieloletni  działacze ruchu ludowego z terenu powiatu buskiego. Medal  im. Wincentego Witosa odebrali Czesław Pasternak, Remigiusz Pasternak, Antoni Grzyb. Medal Za Zasługi dla Ruchu Ludowego im. Stanisława Mikołajczyka – Eugeniusz Lasak. Złotą Koniczynkę odebrali  Krzysztof Wojtaś, Włodzimierz Wolski, Zenobiusz Kowalczyk. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Adam Jarubas wręczył też legitymacje partyjne ośmiu nowym członkom PSL.

psl_wybory009.jpg 


Delegaci wysłuchali sprawozdania Zarządu Powiatowego i Powiatowej Komisji Rewizyjnej za okres od ostatniego Powiatowego Zjazdu Delegatów udzielając w głosowaniu absolutorium. Następnie rozpoczęła się część robocza Zjazdu  zdominowana przez wybory prezesa Zarządu Powiatowego PSL. W szranki wyborcze stanęli Jerzy Kolarz - obecny prezes, starosta buski i Andrzej Pałys - były wójt gminy, radny sejmiku, poseł na sejm RP obecnie prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

psl_wybory004.jpg 


W kuluarach Zjazdu odnosiło się wrażenie, że może to być zacięta rozgrywka dwóch znaczących postaci życia publicznego powiatu buskiego a jej wynik do końca będzie wielką niewiadomą.  Obaj kandydaci w swoich krótkich wystąpieniach deklarowali intensyfikację działań w zakresie  integracji środowiska partyjnego, zapowiedzieli konieczność odmłodzenia gremiów kierowniczych organizacji i większą otwartość na bezpośrednie kontakty z ludźmi w terenie w tym szczególnie z grupą  młodych szukających swojego miejsca we współczesnej rzeczywistości. Stan napięcia przed głosowaniem starali się tonować w swoich wystąpieniach goście Zjazdu przekazując aktualne wieści z prac Parlamentu Europejskiego, Sejmu RP, planów, zamierzeń i bieżący spraw z prac Sejmiku Samorządowego.

psl_wybory013.jpg 

psl_wybory011.jpg 

Po podliczeniu głosów okazało się, że Jerzy Kolarz uzyskał poparcie 65 delegatów, Andrzej Pałys 52, dwa głosy były nie ważne. Pierwszy po ogłoszeniu wyników gratulacje nowo wybranemu prezesowi złożył Andrzej Pałys oddając się do jego dyspozycji z deklaracją dalszej intensywnej pracy na rzecz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jerzy Kolarz dziękując za poparcie i oddane głosy oświadczył, że  współpraca ze swoim kontrkandydatem będzie kontynuowana a ta kadencja w obliczu czekających nas wszystkich wyzwań skupi się w działaniu PSL powiatu buskiego na  wzmocnieniu pracy z członkami partii w terenie, nie zaś na rzecz liderów.

 psl_wybory015.jpg

W środę 26 września zaplanowane jest pierwsze posiedzenie Zarządu Powiatowego, gdzie nastąpi kolejne „rozdanie kart” czyli wybory wiceprezesa i osób funkcyjnych spośród trzydziestoosobowej grupy delegowanej przez Zjazd do tego gremium.  

/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

- (2012-09-25 22:22:16 - IP: ***.43.169.163)

nie 10 milionów a ponad 15

- (2012-09-25 21:52:58 - IP: ***.43.193.219)

Legawiec bezpartyjny? Ha ha ha dobre sobie. To pewnie go krasnoludki wsadziły na prezesa, a raczej jeden taki gruby krasnolud który zwie się Siekierski

-lolo (2012-09-25 12:04:51 - IP: ***27.233.64)

widze ze do obslugiwania zeb rania angazuje sie pracownice starostwa.wsty6d panie kolarz a kto odpowiada za te 10 mln z gorki,ponoc legawiec jak sie wypowiadal jest bezpartyjny jak i8 rowniez galuszko

-Boże !!! (2012-09-24 22:38:31 - IP: ***.183.194.42)

Tylu ... w jednym miejscu. Taka okazja! Nikt nie wykorzystał tego?

- (2012-09-24 21:12:51 - IP: ***.43.181.140)

Darmozjady. Chłopi na traktory a nie do rządzenia. Ale jedno trzba PSL przyznać - są lojalni wobec swoich, nikogo nie zostwią w potrzebie

-promilek (2012-09-24 20:59:01 - IP: ***.59.128.156)

Panowie z PSL-u i co z tego że bzdury opowiadacie jak przez 14 lat rolnikowi życia nie ułatwiliście nawet troszkę. Jak stabiloności nie było w produkcji rolnej tak nie ma do dziś. Przez tyle lat nie stworzono w naszym powiecie rzadnej grupy producentów, spódzielni rolniczej, którą mogli byście się poszczycić. I wy się uważacie za ludowców???

-bonar (2012-09-24 20:15:07 - IP: ***185.51.33)

szlk mnie trafia jak patrze na to dziadoskich nierobów

-. (2012-09-24 18:33:06 - IP: ***252.7.208)

*** tych zlodzieji z psl

- (2012-09-24 18:24:49 - IP: ***.181.131.156)

gratulaje Panie Starosto

- (2012-09-24 15:04:20 - IP: ***.59.177.232)

Zielono-Czerwony BETON !!!!!

-ewka (2012-09-24 12:49:15 - IP: ***63.150.96)

chce się zapipsać do partii!!! wiek juz mam....40+....;)

-Tak sie dziadków kręci (2012-09-24 12:36:31 - IP: ***.59.104.222)

Hej młodzi na traktory ;-)

-- (2012-09-24 12:09:10 - IP: ***48.67.191)

Młodzieżowcy po siedemdziesiątce hahahaha

-Gratulacje Panie starosto. (2012-09-24 11:29:09 - IP: ***.47.201.30)

a mój też usunięto, że du..włazom mówimu stanowczo NIE!

- (2012-09-24 11:26:46 - IP: ***185.28.14)

ciekawe ile nowych stanowisk trzeba będzie utworzyć za.....

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry