Dodane: admin Data: 2012-09-18 14:40:08 (czytane: 21490) 
Wybiegająca na drogę zwierzyna stanowi duże zagrożenie dla osób podróżujących samochodem. Na drodze krajowej nr 73 na odcinku między Mikułowicami a Zwierzyńcem w ciągu ostatniego miesiąca doszło już do 4 takich zdarzeń. O koło godziny 1 w nocy z niedzieli na poniedziałek w okolicach Mikułowic miał miejsce kolejny wypadek z udziałem auta i zwierząt leśnych.
Kierowca renaulta 19 zauważył wybiegające na drogę zwierze i odbił w bok. Niestety złapał pobocze i nie miał już szans na wyprowadzenie z poślizgu samochodu. Autem obróciło, zjechało do rowu i uderzyło w ziemię tyłem. Tył auta przyjmując energię uderzenia został całkowicie zgnieciony. Na szczęście nikt nie jechał na tylnym siedzeniu.



Kierowca i pasażer o własnych siłach wydostali się z samochodu. Mieli
naprawdę dużo szczęścia. Widząc wrak auta trudno uwierzyć, że nic poważnego
im się nie stało.
Samochodem przewożony był również komputer. Tak się złożyło, że kupiony został w prowadzonym przez nas sklepie komputerowym, więc trafił do naszego serwisu. Poniższe zdjęcia pokazują co z niego zostało.


Policja apeluje do kierowców o zwracanie uwagi na znaki ostrzegające o możliwości napotkania dzikich zwierząt na drodze. Uchroni to przed kolizją lub wypadkiem, a zwierzęta przed śmiercią czy cierpieniem.
Zwracajmy szczególną uwagę na znaki ostrzegające o możliwości napotkania zwierząt leśnych na drodze.
/MC/
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (18) |
-Jake (2012-09-28 01:20:15)
Sosno, jestes badzro wrazliwa osoba, wrazliwosc czesto powoduje, ze czlowiek jest otwarty na wiele zjawisk, ktorych ludzie gruboskorni nie widza, nie czuja, nie podejrzewaja ich istnienia.Wszyscy jednoczesnie istniejemy na wielu planach i czasem w innym niz tym materialnym jestesmy bardziej aktywni, wedlug mnie to jest tak, ze swiadomosc sie jakby przelewa z planu do planu.Czasem jak czlowiek sobie nie radzi w swoim planie fizycznym, to ma ochote z niego uciec, kieruje wtedy swoja uwage do innych planow , co bywa badzro dobre. Bywa dobre jedak wtedy gdy sie szuka rozwiazania swoich problemow , ktore sa w realu, ale do tego potrzeba najpierw zwyklego wyciszenia, checi nawiazania kontaktu z wlasnym wnetrzem i wyciszenia. Wychodzac z chaosu bezposrednio do innych planow mozna nawiazac kontakt jedynie z planem, ktorego wibracje rezonuja z posiadanym chaosem.Po nawiazaniu takiego kontaktu z planem, gdzie jest chaos, chaos czlowieka jeszcze bardziej sie powieksza, to jest jak samonakrecajaca sie spirala.Kazdy z nas w kazdej sekundzie laczy sie w myslach z innymi ludzmi, rozmawiamy innych, ogladamy i czesto mozna znalezc stuprocentowe potwierdzenie ( jezeli obie osoby mialy wtedy w miare wolna glowe , nie byly np. zajete czyms materialnym badzro), niewiele osob potwierdzenie znajduje, bo malo kto notuje swoje rozmowy pozacialkowe z innymi i malo kto rozmowcow potem pyta czy taka rozmowa miala miejsce.Masz wielka latwosc wchodzenia w relacje pozacialkowe z innymi ludzmi , pytanie tylko czy naprawde teraz tego Ci trzeba, bo bedac w realnym zyciu w chaosie bedziesz kontaktowac sie z chaosem z innych planow, tam nie znajdziesz rozwiazan Twoich problemow, bo tam sa te same wibracje, jakie maja Twoje problemy.Na Twoim miejscu po prostu na jakis czas dalabym sobie spokoj z kontaktem z innymi planami,a zajela sie swoimi sprawami z reala, najpierw takimi , ktore wymagaja niewiele wysilku ale duzego zaangazowania , a potem nastepnymi itd. chodzi o kontakt z czyms namacalnym, jezeli masz jakies hobby, ktore wymaga prac manualnych, czy lubisz sprzatac czy hodowac kwiaty to moze byc cos z tego.Chodzi o to, aby skierowac uwage na plan materialny , wejsc w niego , wyciszyc sie, zrelaksowac a jak nabierzesz sil i Twoje wciszenie stanie sie stabilniejsze to bedzie to dobry czas na otwarcie sie na nastepne wymiary. Kontakt z innymi planami nie powinien byc ucieczka od reala, real i tak jest a im bardziej uciekamy tym bardziej nas goni a my potem i tak musimy zebrac konsekwencje.Kontaktujac sie z innymi planami z punktu wyjscia wewnetrznej ciszy mozna nawiazac kontakty z planami , ktore z harmonia rezonuja, ja w sobie maja, to czlowieka buduje, a a chaos rozwala. Kiedy startuje sie z wyciszenia ma sie ostra swiadomosc, mozliwosc rozrozniania i oceny, startujac z chaosu czlowiek kazda podpowiedz, kazdy symbol traktuje jak wazna odpowiedz , kazdy zbieg okolicznosci traktuje jak dar z nieba, a czesto bywa to tylko jakis odrzut z myslowego chaosu.Mam nadzieje, ze Cie swoimi wywodami nie urazilam, nie mialam nigdy migreny ale znam stan, w ktorym ma sie w glowie chaos, mysli sa szybkie i ma sie wrazenie, ze mozg moze sie przepalic, jakby bylo za duzo infortmacji , wtedy daje sobie na luz .Masz oogromny potencjal, o ktory warto zadbac, do tego trzeba ciszy i stabilnego kontaktu z samym soba.Pozdrawiam serdecznie
- (2012-09-21 08:08:14)
Może się cłopaczyna zapatrzył w sms a mamie powiedział że wielki kozioł wybiegł na drog. Może taki kozioł jak ten z koentarza poniżej taki zmutowany 90 kg. To jo raczej na pewno coś bierze skoro koziołki po 90 kg widuje.
- (2012-09-20 20:10:29)
PO całości - K12
-Kierowca (2012-09-19 20:41:54)
Zabijesz łosia to siedzisz, jak łoś ci furę rozwali to siedzisz i płaczesz bo nikt ci kasy nie odda za naprawę, cóż tylko jedno pozostaje prośba i modlitwa do kłusowników o sumienną pracę.Niech Bóg kłusownikowi sprzyja aby jego rodzina syta była a kierowca przez las jechał śmiało tak winna być modlitwa kierowcy.
-Kibol (2012-09-19 20:35:25)
Rolnik ma OC gospodarstwa rolnego-jakby pies wyskoczył i BMW uszkodził- to rolnik ma z ustawy OC i ubezpieczyciel płaci , ale jak zwierzyna RP wyjdzie to wypinają się do poszkodowanego, i to jest państwo czy mafia.
Państwo nakład podatki na szarego człowieka a gdy tylko państwo błąd popełni lub winno ono płacić to zna 101 sposobów aby się wymigać.
Żali mi poszkodowanych w Zwierzyńcu bo mogą liczyć na Auto Cassco jak mieli, państwo ma nas w... .
-ks (2012-09-19 17:09:04)
to cheba slon byl, albo smok, bo wypalona fura
-grześ (2012-09-19 10:21:23)
- Jeżeli chodzi o Chwalibogowice to podlegają pod Opatowiec, a jak jechałeś 150 to jesteś na bakier z wyobraźnią
-to jo (2012-09-19 08:45:23)
żal mi was pseudo kierowcy........
5 lat temu chwalibogowice koło korczyna , wigilia jade sobie tak około 150 i nagle jebut kozik taki około 90 kg przodu w samochodzie nie ma dzwonię na policję a oni mówią że jak przyjadą to dostanę mandat kabaret przyjeżdżają piszą kwity a kozika zabierają niby do weterynarza ale kit chłopcy mieli mięcho na święta potem pzu gdybym nie zadzwonił na psiarnie to bym gówno dostał z ac zrobili by ze mnie ćpuna alkona itp witamy w TUSKOlandi
-do xyz (2012-09-19 07:00:41)
Kolejny filozof wielki obrońca zwierzyny leśnej.Jak tak bardzo przejmujesz się losem zwierzątek,to może zamiast grzac tyłek przed komputerem i wypisywac farmazony pochodzisz troche po lasach,będziesz tropić kłusowników,usuwać wnyki i sidła.Zobacz sobie cymbałku ile z tego tytułu ginie zwierząt.
-xyz (2012-09-19 01:37:57)
wytłuc, wytruć, zagazować tą zwierzynę. Lasy wyciąć bo się odrodzi. Drogi rozbudowac by mozna jeszcze szybciej. Policja nie powinna na tych drogach straszyć kierowców. Taki obraz kreuje nam buc polski nizinny.
-gosia (2012-09-19 01:20:12)
Wczoraj pare minut po 20 byłam świadkiem kolejnej kolizji.Dwa łosie wybiegły wprost pod nadjeżdżający pojazd.Cały przód auta rozwalony...czy naprawde musi dojść do tragedii żeby wreszcie ktoś zareagował??
-anka (2012-09-18 20:32:21)
a jeśli nie ma znaku?? tak ostatnio miałąm rozwalony zderzak, chłodnica i parę stów z kieszeni
-sacer_mind (2012-09-18 19:20:52)
Droga Monisiu,wiesz co piszesz czy piszesz co wiesz?Sądząc po charakterze pisma,jazda samochodem w Twoim przypadku ogranicza się do fotelika na tylnym siedzeniu.Natomiast ja dojeżdżam dobry kawałek do pracy,żeby zarobić na rodzinę i życie.Na pewno taki ktoś jak Ty nie będzie mi mówił,że mam wybierać miedzy swoim zdrowiem na nawet życiem a życiem zwierzyny.Poza tym widzę,że masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu.Nie napisałem,że trzeba wszystko wystrzelać,tylko ograniczyć watahy-to chyba jest różnica?Następnym razem Pani obrońco zwierzyny,jak nie masz nic mądrego do "napisania" to nie wdawaj się w polemikę.A nazywanie człowieka,który stawia życie swoje nad zwierzyny durnym...no cóż,to kim Ty jesteś?PS.Nie życzę tego nikomu i współczuje poszkodowanym
-sory majk (2012-09-18 19:20:15)
zalozcie siatki ochronne, bo na tm odcinku naprawde w koncu dojdzie do tragedii i zginie pare osob, lepiej zapobiegac niz gadac ze mozna bylo zrobic..
- (2012-09-18 18:16:35)
czy wiadomo jakie to było zwierze i czy zostało w wypadku poszkodowane. Jesli tak nalerzy zgłosić ten fakt do kola łowieckiego gosopdarującego na tym terenie, w Szwecji też gina łosie na drogach
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.