swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Misiek Zdzisiek wspólnie z KS Vive Targi Kielce pomagają Joasi.

Dodane: admin Data: 2012-09-10 13:57:59 (czytane: 20876)  Wersja do druku

Jędrzejowska Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” apeluje o pomoc dla swojej podopiecznej 28 letniej Joasi Żelezik mamy trójki malutkich dzieci.

Zarząd fundacji poprosił o pomoc dla Joasi Zarząd Klubu Sportowego VIVE TARGI KIELCE .
Zwróciliśmy się z prośbą do klubu o podarowanie piłki z autografami wszystkich zawodników drużyny. Dyrektor Sportowy Vive Targi Kielce pan Radosław Wasiak od razu odpowiedział na nasz apel. Podarowaną piłkę wystawimy na licytację w serwisie Allegro z przeznaczeniem na pomoc dla Joasi Żelezik w zakupie protezy.

licytacja_dla_joasi01.jpg 

Serdecznie dziękuję Panom Bertusowi Servaasowi  i Radosławowi Wasiakowi oraz władzom KS Vive Targi Kielce za okazane serce i wrażliwość dla naszej podopiecznej. Całą wylicytowaną sumę na Allegro przekażemy Joasi i będzie ona przeznaczona na zakup protezy – dodał Dariusz Lisowski prezes fundacji.

Poniżej podajemy link do serwisu Allegro gdzie można licytować piłkę podarowaną przez władze KS Vive Targi Kielce na rzecz Joasi Żelezik. Cała wylicytowana suma będzie przekazana w całości na zakup protezy. W serwisie Allegro w wyszukiwarce należy wpisać: Piłka z autografami Vive Targi Kielce dla Joasi lub też w wyszukiwarce internetowej wkleić, wpisać poniższy link:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2611106562

 

 

 

licytacja_joasia_autograf_horz.jpg
piłka z autografami zawodników VIVE TARGI KIELCE.


Joasia jest bardzo sympatyczną mieszkanką niewielkiej miejscowości Wywła w powiecie jędrzejowskim, mamą 7 letniego Wiktorka, 4 letniej Nikoli i 2 letniego Oliwera, której z przyczyn nowotworowych amputowano lewą nogę. Obecnie Joasia od wtorku przebywa na Oddziale Onkologii w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i jest podawana kolejnemu cyklowi chemioterapii. Ta dzielna i doświadczona przez chorobę oraz życie kobieta potrzebuje naszego wsparcia przy zakupie protezy, aby mogła zająć się dziećmi i gospodarstwem .

Kłopoty zdrowotne zaczęły się dwa lata temu. Pierwszymi objawami chorobowymi były bóle kolana które pojawiły się w maju, gdy była w ósmym miesiącu ciąży. Po wizycie u ortopedy leczono ja na łękotkę i po zapikowanych lekach bóle ustąpiły. W 2011 roku jesienią nagle bóle kolana ponownie powróciły , wykonane badania wykazały obecność guza nowotworowego końca dalszego kości udowej lewej i otaczających tkanek miękkich. Od lutego do kwietnia ubiegłego roku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach Joasia przeszła trzy cykle chemioterapii.

W 2012 roku 13 kwietnia stało się jednak najgorsze amputowano jej lewą nogę na wysokości uda. Joasia dokładnie pamięta ten dzień i telefon ze szpitala, gdy oznajmiono jej, że amputacja jest nieunikniona bo nowotwór zaatakował już tkanki miękkie. Ten okres był dla niej najtrudniejszy , tylko dzięki rodzinie i dzieciom udało się jej to wszystko przetrzymać. Mąż Joasi Pan Grzegorz , przyznaje, że bardzo dużo obowiązków domowych spadło teraz na jego głowę, ale dla najbliższych zrobi wszystko.

Moim największym pragnieniem jest, aby Asia wyzdrowiała i żeby wróciła do dawnej sprawności – dodaje.
Koszt protezy jakiej potrzebuje moja żona to około 80 tysięcy złotych, sami nie uzbieramy takiej kwoty nigdy , dlatego bardzo prosimy wszystkich o pomoc. Zwróciliśmy się o pomoc do Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ”która powstała przy Starostwie Powiatowym w Jędrzejowie. Ta fundacja odpowiedziała jako pierwsza na naszą prośbę o pomoc.  Również rodzice Asi przychylają się do tych próśb o pomoc. Nie ma nic gorszego dla rodzica jak widok ukochanej córki gdy traci nogę, jak w oczach słabnie to ból nie do opisania – mówi tata Jerzy. Ale nie możemy się poddać, trzeba nadal walczyć – mówi mama Maria.

Ta choroba bardzo mnie wyczerpuje i osłabia, ale mam w sobie ogromna determinację , ja tak bardzo chcę żyć!. Ale, żeby żyć wszystko trzeba przetrzymać i ja dam radę!. Dzięki tak potężnemu wsparciu jakie otrzymałam za które dziękuję z całego serca wszystkim i każdemu z osobna – mówi wzruszona Joasia

Prosimy o pomoc i wsparcie dla Joasi.
Wszystkie osoby, które pragną wspomóc Joasię mogą wpłacać również pieniądze:

Fundacja Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei ”
 ulica Armii Krajowej 9  
28-300 Jędrzejów
Bank Spółdzielczy w Kielcach Oddział w Jędrzejowie
numer rachunku bankowego: 09 8493 0004 0210 0072 0070 0001
z dopiskiem ,,Na zakup protezy dla pani Joanny”

"Cieszę się , że Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ” na czele z panem Darkiem jako jedna z pierwszych zaoferowała mi pomoc oraz że podejmują konkretne działania dla mnie. Ucieszyła mnie informacja jaką otrzymałam od pana prezesa Dariusza Lisowskiego , że Fundacja przeznaczy na zakup protezy wszystkie pieniądze które trafią na konto fundacji z przeznaczeniem dla mnie. Ta fundacja nie pobiera żadnych prowizji i to jest piękne, że znajdują się takie fantastyczne osoby, które pokazują że nie jestem sama.
Gdy choroba nas zaskakuje, człowiek staje się bezradny. Ważne jest że w takim momencie są takie osoby jak pani Lucyna i Monika z Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” które pomagają mi, odwiedzają mnie w szpitalu w Kielcach, podtrzymują mnie na duchu, przekonują, że walka o życie jest bardzo ważna"
- mówi Joasia

Na koncie bankowym Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” na dzień dzisiejszy znajduje się suma 30 tys. zł. Ta suma to dobrowolne wpłaty na konto fundacji z dopiskiem ,,Na zakup protezy dla Pani Joasi”. Wszystkie darowizny wpłacone na powyższe konto na rzecz Joasi z dopiskiem ,, Na zakup protezy dla Pani Joanny" w całości zostaną przeznaczone na zakup protezy dla Joasi !!
Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei " i jej Zarząd działa na zasadzie wolontariatu i nie pobiera żadnych prowizji ! – informuje Dariusz Lisowski prezes fundacji

"Chciałabym podziękować z całego serca tym wszystkim którzy do tej pory mnie wspierali i nadal to robią. Dziękuję pięknie za wpłaty na konto Fundacji Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” z przeznaczeniem dla mnie na zakup protezy oraz za okazane współczucie ,wrażliwość jak również za słowa otuchy i wsparcia "– ze wzruszeniem dziękuje Joasia.

Tak niewiele trzeba aby zrobić tak wiele !! Pomóżmy wspólnie Joasi !



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (5)
     

- (2012-09-12 11:23:30)

Do Miszczu- Człowieku Ty chyba serca nie masz ... Kobieta cierpi a Ty tu wyskakujesz że masz takie same laczki -jesteś nienormalny!!!!!

-!!!!!!!!!!!!!!!!1 (2012-09-11 13:01:58)

miszczu jesteś beznadziejny

-PAŃSTWO DBA O ZŁODZIEJ I OSZUSTÓW (2012-09-10 22:25:33)

PATRONKA ZŁODZIEJ I OSZUSTÓW PLATFORMA O.

-miszczu (2012-09-10 21:27:16)

mam takie same laczki pozdro

-ssss (2012-09-10 15:27:32)

wku...ia tylko fakt, że dla takich osób potrzebne są zbiórki, fundacje. Uważam,że Państwo powinno takie rzeczy refundować! ZUS za 10gr umie się dopomnieć ale w drugą stronę juz nie jest tak łatwo. Zamiast utrzymywać takie piękne budynki i robic wystawne przyjęcia za naszą kasę to można by komuś pomóc.
Życzę dużo siły i wytrwałości Pani Joasiu.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry