swietokrzyskie.info

Czwartek, 25 czerwca 2026, Do końca roku 189 dni Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma

Wiadomosci

Dni Buska: 725 lat lokacji miasta.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-08-24 13:45:30 (czytane: 25963)  Wersja do druku

Burmistrz Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury zapraszają na obchody 725 lecia lokacji Buska, które odbędą się w dniach od 25 do 26 sierpnia 2012 r. w nowym Parku Zdrojowym.

 dni_buska2012.jpg

W programie:

25.08.2012 - sobota

15.00 - Msza Święta w kościele pw. św. Brata Alberta
16.15 - przemarsz orszaku książęcego do nowego Parku Zdrojowego
17.00 - obrzęd historyczny
18.00 - koncert Biesiada Polska
20.30 - widowisko plenerowe Baśń słowiańska
wieczorna zabawa taneczna



26.08.2012 - niedziela

Koncert Kataryniarzy

16.00 - koncert Little Breaver
17.45 - koncert Country Group Konwój
20.00 - koncert Projekt Roxete
 

Ponadto:
Osada Żywej Tradycji (prezentacja rękodzieła artystycznego, rzemiosła oraz produktu lokalnego)
Plac Zabaw dla dzieci
Gastronomia
Stoiska handlowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (32)
     

-oooooooooooooo (2012-08-28 22:46:09)

ale narzekacie.. wg mnie powinno byc o wiele wiecej takich imprez np w sobote zabawa i jakis zespol jaki kolwiek byle by mozna sie dobrze bawic i do tanca :)
Mi osobiscie sie podobalo, co do swiatla to nie widze w nim nic zlego.. nie chcialabym tanczyc w takim swietle zebym sie czula jak w dzien o 10 ;/

- (2012-08-28 12:25:02)

OSWIETLENIE TO DZIELO POPRZEDNIKOW

-do poniżej (2012-08-28 09:16:04)

Fakt.Najgorsze oświetlenie jakie widziałem.Tzn.nic nie widziałem bo tak oślepia.Kto to wymyślił.

- (2012-08-27 13:16:21)

super impreza,wspaniale wystawy,wspaniali ludzie,dziekujemy i prosimy o wiecej imprez ,nie przejmujcie sie krzykaczami i pieniaczami im jest zawsze zle ,

-buskowianka (2012-08-26 12:52:34)

Takie imprezy powinny być częściej bo w Busku jest za ponuro.Ale mam spostrzeżenia;nie w tym miejscu,za ciemno,w ogóle to oświetlenie na nowym parku jest za ciemne,można oberwac w łeb nawet nie wiadomo od kogo bo niskie światło bije prosto w oczy.Muzyka taneczna też do d...,można bylo wziąsć jakąs kapele weselną ,muzyka by była bardziej do tańca,tyle w temacie!

-gratki (2012-08-26 12:42:26)

w końcu coś fajnego zabawa do 1 :)ludzi dużo i nie dało by się takiej imprezy organizować co weekend? naprawde tak wiele trzeba żeby takie cos zorganizować? stolików pare, scena (w chmielniku scena cały czas stoi na rynku dlaczego u nas by nie mogla stać?) jakiś zespół zaprosić (nawet weselny) przynajmniej fajnie jest siąść i posiedzieć ze znajomymi/rodziną na świeżym powietrzu oby tak częściej Panowie i Panie bo zima się zbliża wielkimi krokami i nie będzie możliwości na taka imprezę oby dziś było równie dobrze jak wczoraj

- (2012-08-26 11:58:18)

Czy każda impreza musi się rozpoczynać mszą święta? Przecież to kraj świecki podobno...

-;) (2012-08-25 22:46:47)

przodkowie obecnych organizatorów w czasach ówczesnych (alokacja miasta Busko) w giezełkach lnianych i postołach lipowych chodzili,czoło chyląc przed możnymi.I to były zachowania właściwe.Dzisiaj potomkowie kmieciów rządy sprawują.Historia kołem się toczy.Wrócicie chamy do czyszczenia koryt..

-janek (2012-08-25 21:45:49)

Impreza jak na rangę to na średnim poziomie. Organizator nie zadbał w sobotę na oświetlenie terenu w porze wieczorowo nocnej. Egipskie ciemności.

-jjjjjjjjjjjj (2012-08-25 19:59:58)

po co te komentarze o pałysie i adamie pod artykułem o obchodach lecia busko zdroj a leydy pank w busku już był więc może ci co tak narzekają niech się zajmą organizacją takiej imprezy to może będzie świetna

-po*yss (2012-08-24 21:11:36)

To tera jest nowy park zdrojowy, a gdzie się podział stary. Pewno teraz to jest "plac utwardzony".

- (2012-08-24 11:23:29)

na atrakcję wieczoru proponuję pałysa i adama to może opowiedzą zainteresowanym mieszkańcą buska co kombinują z uzdrowiskiem ile ludzi pójdzie na zieloną trawkę i ile zarezerwowali dla siebie no i mietka może też zaproście i jacek z lgd niech im zrobi kociołek do syta to się może wreszcie na jakiś czas nazreją bo ciągle im mało

- (2012-08-23 17:27:58)

nuda

- (2012-08-23 17:26:46)

marnosc

- (2012-08-23 17:25:56)

lipa

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry