swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Posłowie na Sejm RP interweniują w sprawie tzw. Afery Ogórkowej.

Dodane: Agnieszka Data: 2012-08-04 12:04:33 (czytane: 21024)  Wersja do druku

Działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności tzw "afery ogórkowej" nabierają rozpędu. W tej sprawie u najwyższych władz interweniowali Marszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich i Poseł na Sejm RP Tomasz Kaczmarek.

Echa spotkania w Łatanicach.
14 lipca 2012 roku z mieszkańcami Ponidzia spotkał się Marszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich. Podczas spotkania zorganizowanego przez pełnomocnika plantatorów Irenę Romanowską - szefową struktur powiatowych SLD, dyskutowano o "aferze ogórkowej" i prywatyzacji buskiego uzdrowiska.

spotkanie_wenderlich_latanice01.jpg

spotkanie_wenderlich_latanice02.jpg

Tak jak zadeklarował podczas spotkania, Marszałek zwrócił się do Prokuratora Generalnego z obszernym pismem zawierającym wniosek o zbadanie sprawy. Wenderlich zwrócił się  również do świętokrzyskich posłów PSL: Marka Gosa, Jarosława Gorczyńskiego i Mirosława Pawlaka z prośbą o spotkanie z rolnikami z powiatów: buskiego, kazimierskiego i pińczowskiego, poszkodowanych w tzw. aferze ogórkowej.

Zobacz skany w/w pism:
wenderlich_prokurator_gen_pismo_072012.pdf - 868.468 kB Pismo J.Wenderlicha do Prokuratora Generalnego z wnioskiem o zbadanie sprawy tzw. "Afery ogórkowej"

wenderlich_romanowska_pismo_072012.pdf - 387.546 kB Pismo J.Wenderlicha do Ireny Romanowskiej - przedstawicielki plantatorów

wenderlich_poslowie_psl_pismo_072012.pdf - 377.19 kB Pismo J.Wenderlicha do świętokrzyskich posłów PSL

wenderlich_kopacz_uzdrowisko_pismo_072012.pdf - 834.288 kB Pismo J.Wenderlicha do Marszałek Sejmu Ewy Kopacz w sprawie uzdrowiska.

Irena Romanowska zapowiedziała również, że grupa świętokrzyskich rolników uda się we wrześniu do Ministerstwa Rolnictwa z kolejnymi żądaniami dotyczącymi wypłaty odszkodowań. „Nowy minister poznał tę sprawę jeszcze w trakcie pracy sejmowej Komisji Rolnictwa, nie będzie więc mógł unikać jej wyjaśnienia”, dodała Irena Romanowska.

 

Poseł na Sejm RP Tomasz Kaczmarek interweniuje.
W dniu 20.07.2012 roku Poseł Tomasz Kaczmarek złożył do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ARR w Kielcach. Kaczmarek zarzuca urzędnikom ARR niedopełnienie obowiązków. Jego zdaniem niewłaściwie przeprowadzili kampanię informacyjną, co spowodowało niewypłacenie odszkodowań dla wielu rolników, którzy ponieśli straty w związku ze skażeniem ogórków bakterią E.coli.

 

 Czytaj więcej:

Rzeczpospolita: Zielone ogórki w cenie

busko.com.pl: Jerzy Wenderlich na Ponidziu - wraca sprawa "Afery Ogórkowej" - audio

 

/red/

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

-piotr (2012-08-07 08:53:37)

Głupia zosia - samosia

-zosia (2012-08-06 19:43:31)

śmieszne. Poseł Kaczmarek też miał wtedy ogórki i dobrze wiedział że można złożyć wnioski o wypłatę odszkodowania. Dlaczego zainteresował się tą sprawą dopiero wtedy gdy wyszło na jaw ile się należy pieniędzy z odszkodowania - czyli pod koniec września. Od Czerwca to trochę czasu. Gdyby to było 320zł do 1000m to by się ludzie śmiali z tych co poskładali w Kielcach wnioski że nie warto było prawda????? Kto złożył ten ma i zazdrośnikom nic do tego. Setki osób które znam wiedziały o tym że należy złożyć, a że im się do Kielc nie chciało jechać niech mają pretensje do samych siebie a nie do Agencji! Pozdrawiam

- bicz (2012-08-06 11:04:07)

Zieloni od czasów Witosa z małymi przerwami utrzymują się na drugiej pozycji w Państwie, współrządzą,kasę czerpali i czerpią jak zupę z kotła - chochlą od samego dna ,medale i stołki obsiadali sprawnie i dalekosiężnie byle czym się nie zadowolili.Natomiast odpowiedzialności nie brali i nie wezmą. Uzdrowiska nie odpuszczą bo to kąsek zdobyczny ,łakomy i smaczny.Wykorzystają słabość PO a załoga, Pis i lewica mogą sobie pogwizdać i to nie za głośno -nic nie zrobią. Karty zostały rozdane,bają ,że łyżwiarz swoją rodzinkę sadowi-lecz lepiej ,że on niż toporowy ze swoja zgrają

-Do Wojtka w portkach (2012-08-06 09:40:22)

Nie zasłaniaj się interpelacją, bo to za mało żeby powstrzymać bieg sprawy. Po drugie nie wiem jak Ty, bo ja nie muszę jeszcze prosić kolegi o podpowiedź, guzik... w przeciwieństwie do Ciebie też wciskam sam, bez pomocy kolegi:D
Tak poważnie, jeśli myślisz, że sama interpelacja pomoże to jesteś jeleń lub sam ją pisałeś.Pozdrawiam.

-do Wojtka w portkach (2012-08-05 22:25:47)

Przeczytałeś interpelację w spr. Uzdrowiska? jest w tekście a może nie potrafisz to poproś kolegę o podpowiedż.

-Wojtek bez portek (2012-08-05 19:09:42)

Bardziej pożądana jest teraz interwencja w sprawie prywatyzacji uzdrowiska Busko-Zdrój, bo jak dopuścicie do jego rozsypania, to kto (oj, oj, nie tak długo)na Was Panie i Panowie zagłosuje-chłopki? Chłopki na PSL, nie na Was-nie łudźcie się. Afera ogórkowa, to nierozstrzygalny bzdet, nie godny uwagi:D

-Ogórek (2012-08-05 11:33:54)

Pieniądze z ogórków poszły chyba na kampanię wyborczą PSL bo bilbordy nie są tanie .

- (2012-08-05 10:49:02)

Pracuję w Uzdrowisku i tutaj od dawna się mówi,że kupi je kilku panów z PSL. Utworzą spółkę i Marszałek przyzna im dotacje ze środków unijnych na rewitalizacje.W taki oto sposób mozna szabrować majątek państwowy. Za 20 mln. zlotych można mieć kilka obiektów, Średnio wychodzi po 5 mln. za jeden obiekt uzdrowiskowy. niech żyje kapitalizm u wydaniu PSL-partii chłopskiej i PO która na to pozwala bo sama robi to samo ,ale ze zdwojoną silą.

-WIEDZIAŁEM ŻE NA PANA TOMASZA KACZMARKA ZAWSZE MOŻNA LICZYĆ TAK JAK NA CAŁY PIS (2012-08-04 22:50:23)

USPOKOIŁEM SIĘ JAK PRZECZYTAŁEM ŻE JEST AGENT TOMEK Z UCZCIWEGO PISU ON ZROBI PORZĄDEK RESZTA JEST NA POKAZ !!!!!!!!!!!

-Mania (2012-08-04 22:01:20)

Poseł Kaczmarek to niby Agent Tomek? ten od Sawickiej i Marczuk ? To on nie wiedział wcześniej o aferze ogórkowej? Jak mleko sie wylało to myśli,ze sie podczepi i poplynie a może znów przy okazji rozpracuje jakąś kobitkę.

- (2012-08-04 21:56:54)

Afera ogórkowa ma swój finisz na święcie ogóra w Widuchowej

-xyz (2012-08-04 21:50:59)

Ten obywatel to chyba z PSL bo wymyśla temat zastępczy.Wyłudzenie państwowych pieniędzy jest karalne,trzeba się panowie szykować,kto pierwszy ten lepszy- dostanie celę---jedynkę z telewizorem.

-bolo do Obywatela (2012-08-04 21:41:54)

Potrzebny chyba szybki kurs obsługi komputera bo zanim zaczniesz krytykę to się poducz. Jeżeli klikniesz na poszczególne linki wyróżnione na niebiesko to przeczytasz tam dokumenty przesłane przez marszałka ,jest tam zapis jego działań po spotkaniu w Latanicach. Radzę przeczytać bo są interesujące.

-- (2012-08-04 16:20:39)

portale społecznościowe są niezależne. Mnie osobiście bardzo się podoba i wysoko oceniam działania Pana Ciszewskiego i jego ekipy.Traktują oni Wszystkich jednakowo i bardzo im za to dziękuje lilia

-obywatel (2012-08-04 15:35:49)

W najbliższy wtorek poznamy wykonawce, który zbuduje rondo koło szpitala. Wielu ludzi o tym nie wiem ponieważ redakcja ma gdzieś zamieszczanie takich informacji.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry