swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Gmina Solec-Zdrój znów wśród najlepszych.

Dodane: MC Data: 2012-07-17 12:35:57 (czytane: 12155)  Wersja do druku

Gmina Solec-Zdrój znów znalazła się wśród gmin, które najlepiej wykorzystują fundusze unijne.

W stworzonym przez Rzeczpospolitą  rankingu samorządów w kategorii gmin wiejskich najefektywniej wykorzystujących fundusze unijne w 2011 roku gmina Solec-Zdrój znalazła się na 4 miejscu w Polsce. To duży skok, bo w roku 2010 byliśmy sklasyfikowani na miejscu 33. Znamienne, że rokrocznie nie opuszczamy pierwszej setki.

W 2011 roku na statystycznego mieszkańca gminy pozyskaliśmy 2292 zł środków unijnych. To bardzo dużo zważywszy, że wskaźnik dochodów własnych na 1 mieszkańca wynosi zaledwie 531 zł. Znamienne jest, że ranking został ustalony przez niezależną kapitułę w oparciu o obiektywne dane z Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Jest więc z czego się cieszyć. Nie da się jednak ukryć, że jest to wynik ciężkiej pracy i kontrakt na lata następne, bo przecież inwestycje z udziałem środków unijnych wciąż są realizowane.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

-hmm... (2012-07-24 21:36:17)

"Na terenie Polski wg stanu na 1 stycznia 2011 r. było 2479 gmin trzech rodzajów:
1571 gmin wiejskich,
602 gminy wiejsko-miejskie,
306 gmin miejskich."

jak na 4 miejsce sposrod 1571 gmin to wydaje mi sie ze jest to niezly wynik

-buszczanin (2012-07-17 19:32:10)

nam dalej do koryta...

-kryteria (2012-07-17 17:10:12)

Były kryteria podziału na wielkość gminy, miasto Kielce też miały 3 miejsce w innej wielkości miast-powiatu. A Buszczanom, znowu żal tyłki ściska!!!!

-no tak (2012-07-17 15:44:07)

przelicznik chyba porównywalny i obiektywny. Małą gmina, mniejsze inwestycje, mniej ludzi; duża gmina duże inwestycje, dużo ludzi. A przelicznik na mieszkańca sprawiedliwy. matematyka się kłania

-:;;; (2012-07-17 15:15:24)

Oj tak! Problem tkwi rzeczywiscie w przeliczniku!

-Zazdrosna :-) (2012-07-17 14:26:51)

My tez chcemy takich Włodarzy !!!!!!!!!!!

-przelicznik na mieszkańca. (2012-07-17 12:46:31)

Śmiechu warte. Macie ze 6 tysięcy mieszkańców w całej gminie i wystarczy jedna inwestycja aby wskoczyć na podium. Trochę pokory panie Pałys. Trochę więcej pokory. Ludzie nie są głupi. Jak się pan chwali to niech pan to robi mądrze.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry