swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Ulica Kopernika w remoncie.

Dodane: AT Data: 2012-07-07 12:45:39 (czytane: 14106)  Wersja do druku

Na ulicy Kopernika w Busku-Zdroju kontynuowane są w dalszym ciągu prace budowlane mające na celu kompletną przebudowę drogi. Położono już 200 m linii kablowej ulicznego oświetlenia, ok. 400 m jednostronnego chodnika i krawężników po zachodniej stronie ulicy. Częściowo wybudowano zjazd serwisowy do kotłowni przy osiedlu Kościuszki, który poprawi funkcjonowanie obiektu.

W ul. Kopernika rozpoczęto też budowę kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami.

W ramach inwestycji przebudowywany jest parking przy ratuszu, który uporządkuje parkowanie przed budynkiem urzędu. Obecnie kładziona jest na parkingu kostka.

kopernika.jpg



Intensywne prace, w tym właśnie zakresie, kontynuowane będą nadal. Po ich zakończeniu, planowanym w połowie lipca, położona zostanie pierwsza warstwa asfaltu, która pozwoli udrożnić ruch na ulicy.

Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-Do Radnych Buskich (2012-07-12 18:52:58)

Dopilnujcie Rajcowie , by do prowadzonej kanalizacji burzowej przy ul. Kopernika - wykonawca robót wykonał do granic wszystkich posesji i budynków przylegających do tej ulicy i ul. Mickiewicza - przyłącze odprowadzenia wód deszczowych.
Zeby znów nie trzeba było rozkopywać nowopołożonej nawierzchni.
Tyle chyba można przewidzieć i to można w ramach prowadzonych robót zrobić.
Budynki spółdzielcze i Wspólnoty Mieszkaniowe nie posiadają jeszcze opracowanych dokumentacji "burzówek"...

-kim (2012-07-12 18:36:14)

Tych drzew co widzimy na zdjęciu juz niestety nie ma.
Zostały wycięte....nie żal wam?????????? bezmózgowie.

-* gwiazdeczka (2012-07-12 18:32:57)

Cierpliwie znoszę niedogodności na jakie napotykam i wysłu***ę przekleństw i ogrom uwag kierowanych od kuracjuszy pod adresem władz miasta i wykonawców robót zarówno na al. Mickiewicza jak i ul. Kopernika- licząc i mając cichą nadzieję, że rychło ten bałagan się zakończy i....moje ukochane miasto będzie piękne.
Ale za nim to nastąpi...to krew mnie zalew, kiedy wszystkie siły robocze zostały rzucone do realizacji parkingu pod "Ratuszem" - pewnie dla poprawy dobrego samopoczucia tam władających...., a mieszkańcy i kuracjusze niczym małpy w buszu skaczą i szukają kawałka gruntu po którym można bezpiecznie przejść udając się al. Mickiewicza.
Nikt nie myśli, aby roboty te prowadzić np. prawą stroną, a potem rozkopywać lewą stronę ulicy.
Ale od myślenia...można dostać odcisków.

- (2012-07-09 22:32:09)

wycinaja drzewa chyba sikora mysli tartak otworzyc jestem ciekaw do kogo trafiaja te sciete pnie z tych drzew

-waldek (2012-07-09 14:00:59)

Co Ty masz do gadania:D

-wycieli bez zezwolenia (2012-07-09 13:49:36)

Drzewa wycinają mając zezwolenie na wycinkę o wiele mniejszej liczby. Wycinają zdrowe drzewa. Ten burmistrz to widzi co robi czy nie???

- (2012-07-09 10:59:22)

tak jest powycinac wszystkie drzewa i najlepiej zalac wszystko betonem a przy temperaturze ponad 30 stopni bedzie jak na saharze zero cienia w urzedzie gminy przeciesz maja klime i burmistrz i starosta chlodza sobie dupska najlepiej niech ktos wyleje im kubel zimnej wody na glowe to moze zaprzestana realitowac durne pomysly z wycinka drzewostanu w busku albo niech zmienia zawod na drwali i w bieszczady tam jest co wycinac a gdzie jest do djabla liga ochrony przyrody

-romek (2012-07-09 09:54:00)

przecież ścieżka już jest poza miastem więc po co tutaj

-busko=anty rower (2012-07-09 07:54:56)

skad wiecie ze na mickiewicza bedzie sciezka rowerowa? gdzie? po schodach??

-do xyz (2012-07-08 22:57:37)

tylko popatrz na zdjęcie i zobaczysz gdzie powinna być ścieżka, natomiast Mickiewicza powinna pozostać deptakiem.

-xyz (2012-07-08 12:07:30)

Ścieżka rowerowa ma być na Mickiewicza, więc po co jeszcze jedna na Kopernika? A tam nie ma miejsca na wytyczenie ścieżki, chyba że na jednym z pasów zieleni. A wycinane drzewa mają być zastąpione 200 nowymi, więc nie rozumiem po co te pożal się Boże proekologiczne krzyki.

-AKS (2012-07-07 21:59:46)

Ale gdzie chcecie zlokalizować tę ścieżkę rowerową?

-eko-ludzie (2012-07-07 21:06:41)

popieram pisacaych .wlodarze to stare komuchy ,wyslac ich zagranice nie =zobacza jak sie teraz buduje. AZ sie plakac chce jak ci ludzie marnuja pieniadze!!! BUsko powinna byc perla ponidzia z zerowym bezrobociem bo tak duzy ma potecjal!! a tu cigle to samo!!

-EKOLOG-ROWERZYSTA (2012-07-07 20:52:19)

Niestety nasi włodarze i urzędnicy są sto lat za murzynami, nie widzą tego co się dzieje w Europie Zachodniej, Skandynawii. Cóż, wiadomo skąd większość z nich pochodzi i gdzie się wychowała... Zniszczyć zieleń, zero ścieżek rowerowych-gdzie tu jakieś ekologiczne podejście?

-ROWERZYSTA (2012-07-07 20:40:18)

WŁADZE MIASTA NIC NIE ROBIĄ DLA ROWERZYSTÓW. CZY PROBLEMEM BYŁO BY STWORZENIE WZDŁUŻ REMONTOWANEGO KOPERNIKA PASA DLA ROWERÓW ?
BO TERAZ NA MICKIEWICZA JAKIEŚ SCHODY ROBIĄ WIĘC NIJAK SIĘ TAM ROWEREM NIE BĘDZIE DAŁO PRZEJECHAĆ. OPTYMALNYM WIĘC ROZWIĄZANIEM JEST PUŚCIĆ RUCH ROWERZYSTÓW WZDŁUŻ KOPERNIKA. ALE JAK ZWYKLE NIKT O TYM NIE POMYŚŁAŁ.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry