swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Zgłoś korupcję - unikniesz kary.

Dodane: AT Data: 2012-07-05 10:36:26 (czytane: 15928)  Wersja do druku

Osoby, które zdawały egzamin na prawo jazdy w WORD w Tarnobrzegu i w związku z tym wręczały korzyści majątkowe egzaminatorom, bądź pośrednikom proszone są o zgłaszanie się do Wydziału dw. z Korupcją KWP w Kielcach.

Informację przekazać można również telefonicznie za pośrednictwem strony internetowej: www.swietokrzyska.policja.gov.pl.

Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko osobom związanym z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, jak również ze szkołami jazdy z terenu Staszowa i Tarnobrzega. Sprawa dotyczy korupcji związanej z egzaminowaniem kursantów na prawo jazdy. Do chwili obecnej zarzuty postawiono łącznie trzem osobom. Dwie z nich zostały zatrzymane przez policjantów, natomiast trzecia zgłosiła się sama do prokuratury. Podejrzani w zamian za łapówki mieli pomagać w pomyślnym zdaniu egzaminu na prawo jazdy powołując się na wpływy i znajomości. Wszystko odbywało się na tak zwanym styku działalności szkół jazdy i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Jedną z zatrzymanych osób jest związana ze szkołą jazdy w Staszowie, druga z zatrzymanych związana jest z ośrodkiem ruchu drogowego. Na razie wobec zatrzymanych osób zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 25, 10 i 5 tysięcy złotych. Z zebranych dotychczas materiałów wynika, że lista zarzutów i ich charakter ulegnie zmianie, podobnie jak lista podejrzanych.

Pamiętać należy, że nie podlega karze osoba, która wręczyła łapówkę i o tym fakcie poinformowała organ powołany do ścigania przestępstw, ujawniając wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Źródło: www.busko-zdroj.swietokrzyska.policja.gov.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

- (2012-07-09 22:20:16)

jak złapią blondynę to się jej do tyłka dobiorą ..........po to ma tyłek blondyna by ja można weń dymać ale się fajnie zrymowało

- (2012-07-09 21:27:52)

jak wam przemek załatwiał to było fajnie a teraz to go opluwacie fałszywe polactwo a poszli z tąd sio sio sio sio

-do - y (2012-07-09 15:34:34)

Dokładnie

-y (2012-07-09 12:42:04)

spoko ja sie nie trzese i nikt nie ma powodu sie trzasc....dowody sie licza a nie anonimowe oszczerstwa.....tutaj jedyne co mozna bedzie udowodnic ...to pomowienia i oszczerstwa tak samo jak w sprawie p.Mrugalow.Na szczescie to ze ktos chowa sie za klawiatora i wylewa swoje frustracje nie oznacza ze jest niewidoczny:)

-do -K SZ (2012-07-09 12:23:39)

Raczej uświadamiają byłą kursantkę(pewnie blondyna )co grozi za oszczerstwa , wystarczy że pokrzywdzony poda sprawę do sądu i się do tyłka dobiorą .

-K SZ (2012-07-08 20:15:50)

ci co piszą do była kursantka ,pewnie się trzęsą ze strachu że im zabiorą prawko widzę że dużo osób sobie załatwiło i teraz sie boją i słusznie

-x-men (2012-07-07 23:54:49)

tak jest bo wam się ktoś przyzna że ma lewe prawko co do Przemka G to też słyszałem o tym

- (2012-07-07 19:15:50)

Po co nazwisko po IP dojdą i się zdziwi

-do kursantki (2012-07-07 15:55:20)

jak juz masz prymitywie tyle jadu w sobie ze operujesz i szarpiesz czyjes nazwisko to miej cywilna odwage i sie podpisz tepaku!!!

-do -była kursantka (2012-07-07 15:29:08)

do -była kursantka art. 212 k.k. i art. 216 k.k

PS.Za przyznanie się do dania łapówki może nie ukarzą ale prawko mogą zabrać

-do -była kursantka (2012-07-07 15:22:22)

do -była kursantka art. 212 k.k. i art. 216 k.k

PS.Za przyznanie się do dania łapówki może nie ukarzą ale prawko mogą zabrać

-była kursantka (2012-07-06 12:22:42)

a PRZEMYSŁAW GRZ...A (szkoła jazdy PRZEMEK) to nie załatwiał prawka tym co nie zdawali

- (2012-07-05 22:20:17)

Policja jest od tego aby sama ujawniała i dochodziła do sedna sprawy a nie podac wszystko jak na tacy.

-juan carlos da silva (2012-07-05 21:41:18)

Nie takie, groszowe łapówki chodzą na najwyższych szczeblach władzy, sami się na wzajem kapujcie łajzy.Ryba psuje się od głowy...

-DRAGON (2012-07-05 18:31:42)

CICHOCIEMNY JĄKAŁA I RZECZNIK PRASOWY KP W BUSKU-ZDROJU DO RAPORTU WYSTĄP !!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry