swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Zaawansowane prace rewitalizacyjne.

Dodane: AT Data: 2012-06-27 10:24:04 (czytane: 16844)  Wersja do druku

Trwają zaawansowane prace przy rewitalizacji centrum Buska-Zdroju. Zakończona została przebudowa ulic w centrum miasta wraz z przebudową infrastruktury podziemnej i oświetlenia ulicznego. Działa sygnalizacja świetlna na trzech skrzyżowaniach. Wdrożono nową organizację ruchu.

W Alei Mickiewicza na odcinku od ul. Kościuszki do pomnika Kościuszki układana jest teraz nawierzchnia z kostki betonowej i granitowej. Na tym samym odcinku alei zakładane są również zieleńce oraz montowane fundamenty pod latarnie.

Z kolei na placu przy pomniku Kościuszki układane są granitowe schody oraz nawierzchnia z płyt. Rozpoczęto również prace przy porządkowaniu i formowaniu placu między Urzędem Miasta i Gminy, a Starostwem Powiatowym. Na Byczej Górze zakończono betonowanie murów oporowych.

rewitalizacja_busko.jpg



Na dalszym odcinku Alei Mickiewicza trwają prace związane z przygotowaniem terenu pod ciągi piesze po stronie wschodniej. Kontynuowane są również prace ziemne związane z układaniem kanalizacji teletechnicznej wzdłuż alei.

Rewitalizacja miasta realizowana jest w ramach zadania „Wzrost estetyki i poprawa funkcjonalności przestrzeni publicznej Miasta Busko-Zdrój – etap I".

Oprac. i fot. EHR

Źródło: busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (40)
     

- (2012-06-28 11:04:49)

Były burmistrzu coś ty nam zafundował ?

-tamtam (2012-06-28 07:36:52)

smerf bardzo nie lubi Piotra W. Podpisanie rewitalizacji to jedno a wykonanie to druga rzecz i trudno jak nie jest burmistrzem żeby poganiał Strabag. smerf przy każdej okazji obraża Piotra W. myślę że to kwestia czasu kiedy sprawa trafi na wokandę.

-młoda (2012-06-27 23:25:53)

BAŁAGAN I TYLE.Nic nie jest dopracowane ,tylko aby było.Ale co my prości ludzie możemy.Dobrze ze cos sie dzieje,ale zróbcie cos szanowna władzo z myślą o młodych,żeby stąd nie wyjeżdzali,bo narazie to miasteczko staje się mało przyjazne młodym ludziom.Pracy za bardzo nie ma,może by tak jakieś nowe osiedle wybudowac,napewno by chetni byli,jest tyle niezagospodarowanych miejsc,więcej plców dla dzieci,a na placach więcej huśtawek bo po dwie i jeden konik to już jaja są na tyle dzieci.

-ani (2012-06-27 22:48:27)

na Mickiewicza ani na Kopernika, gdzie aż się prosi żeby o 0.5m poszerzyć pas kostki układany wzdłuż krawężnika i mielibyśmy bez dodatkowych kosztów pierwszą w mieście ścieżkę rowerową, ale to wymaga minimum myślenia.

-sm (2012-06-27 22:21:30)

ja sie pytam dlaczego na mickiewicza nie bedzie sciezki rowerowej!!!!!!!! to skandal w dzisiejszych czasach!!!

-Ulka (2012-06-27 22:19:42)

150 m nowej nawierzchni na Mickiewicza a potem... trzeba umieć fruwać jak chce się przejść dalej. Ani tablic ostrzegawczych ani zakazujących przejścia. To się w głowie nie mieści! Rozpierd... jak po bombie. Żadną stroną przejść nie można, żadnego zabezpieczenia a panowie kopią, jeżdżą, kamienie i piach sypią a potem ulewa i bajorko. I ani do starostwa ani umig ani banku, na policje dojścia nie ma:) Ot, kierowników mnóstwo od wszystkiego, tylko nie od tego co potrzeba

-Róbcie zdjecia (2012-06-27 21:36:14)

Ludzie róbcie zdjecia tego partactwa. Ktoś za to musi odpowiedzieć od czego jest nadzór budowlany. Tak łatwo to nie przejdzie !!!!

-czas czasem (2012-06-27 21:30:22)

mozna by to zrozumiec gdyby bylo widac efekty ale tu na kazdym kroku jest partactwo. Nowy asfalt ze starym wcale sie nie zgrywa wystarczy jechac batorego przez swiatła do sądu nie wspominajac o nawierzchni. Nowy asfalt polozony a woda stoi bo nie równo. To samo jadac partyzantów od rynku w strone zus. Co to ma byc ? Dziadostwo na kazdym kroku. Narysowali nowe linie na jezdni i to jest ta rewitalizacja ? Śmiechu warte. Gdzie jest stara kostka z Mickiewicza ? To co jest oddane i niby "ukończone" wygląda gorzej niż przed tym całym burdelem.

-buskowianin (2012-06-27 21:15:06)

zaczepił mnie kuracjusz z pytaniem dlaczego tak długo trwa ten remont, bo był w zeszłym roku było to samo, czy nie można było robić tego remontu etapami tak żeby był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców i kuracjusz?

-smerf (2012-06-27 20:32:41)

Przez ten bałagan Busko traci miliony. Niech się władze zainteresują ilu kuracjuszy odwołało przyjazd. Podchodzą ludzie i pytają czy u nas tak jest zawsze?? Bo remont jest za bardzo rozciągnięty w czasie, i powinien być wykonywany etapami. A zgadnijcie kto za ten bajzel odpowiada?? podpowiem Piotr W. pseud. "Najmądrzejszy".

-bus (2012-06-27 20:00:35)

Kopernika i Mickiewicza na raz ,a ktorędy mają kuracjusze zwiedzac miasto jak nie da się przejść ani przejechać coś zawalili pracownicy Urzędu .Brak Nadzoru nad bublem wykonywanym przez STRABAG ,chyba żę nadzor jest oplacany przez wykonawcę,ale winny będzie Burmistrz bo Ci niedouczeni Urzędasy z UMiG napewno znajdą usprawiedliwieni no i mocno siedzą w stolkach.

-wiki (2012-06-27 19:57:36)

Rewitalizacja (łac. re+vita – dosłownie: przywrócenie do życia, ożywienie) – działanie skupione na ożywieniu zdegradowanych obszarów miast, np. poprzemysłowych, którego celem jest znalezienie dla nich nowego zastosowania i doprowadzenie do stanu, w którym obszary zmieniają swoją funkcję.
Rewitalizacji nie można mylić z rekultywacją, rewaloryzacją. Są to elementy, które składają się na rewitalizację.
Rewitalizacja jest pojęciem stosowanym najczęściej w odniesieniu do części miasta lub zespołu obiektów budowlanych, które w wyniku przemian gospodarczych, społecznych, ekonomicznych i innych, utraciły częściowo swoją pierwotną funkcję i przeznaczenie. Rewitalizacja jest w tym znaczeniu zespołem działań z zakresu budownictwa, planowania przestrzennego, ekonomii i polityki społecznej, których celem jest doprowadzenie do ożywienia, poprawy funkcjonalności, estetyki, wygody użytkowania i jakości życia w rewitalizowanym zespole.
Istnieje kilka grup problemów, na których skupia się rewitalizacja miast we współczesnej Polsce (2004):
Ożywienie opustoszałych śródmieść, które utraciły swoją rolę jako centra handlowe miast.
Poprawa jakości życia i odtworzenie więzi społecznych w wielkich osiedlach – "blokowiskach".
Zagospodarowanie terenów poprzemysłowych lub opuszczonych przez wojsko.
Rozwiązania tych problemów opracowane zostają kompleksowo w tzw. "lokalnych programach rewitalizacji", przygotowywanych przez władze lokalne w oparciu o wytyczne "Narodowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2001-2006". Do miast, które opracowały już Lokalny Program Rewitalizacji należą: Poznań, Gdańsk, Wrocław, Żyrardów, Warszawa, Radom. Nad opracowaniem Programu pracuje także Kraków.
Przykładami miast w Polsce, które prowadzą na swoim terenie działania rewitalizacyjne, są m.in.: Bydgoszcz, Poznań, Gdańsk, Łódź, Kraków, Żyrardów, Bielsko-Biała, Elbląg, Głogów, Słupsk, Kołobrzeg, Radom, warszawska Praga Północ, Węgrów, Szczecin, Wolin i Zamość. Rewitalizacja w Polsce prowadzona jest głównie w ramach Urzędów Miejskich, powstają jednak pierwsze wyspecjalizowane spółki zajmujące się prowadzeniem procesu rewitalizacji.
Istotną sprawą w trakcie realizacji Programów Rewitalizacji jest pozyskanie partnerów społecznych – organizacji pozarządowych realizujących działania należące do sfery społecznej procesu rewitalizacji. Partnerzy tacy poszukiwani są przez podmioty realizujące proces wśród organizacji już istniejących. W przypadku słabości takich na obszarze rewitalizowanym bądź nawet ich braku podejmowane są działania zmierzające do ich kreacji.

-xyz (2012-06-27 19:29:37)

róbmy fotografie tych niedoróbek i zamieszczajmy je na forum.

-Paparapa (2012-06-27 19:27:46)

Wspomniana wysepka na Mickiewicza tragedia. Zjazd i wjazd od strony Batorego to jest porażka. Dziura została i trzeba przejeżdżać je na piechotę. Piachu pełno w całym mieście, jeszcze dobrze po zimie nie posprzątane. Mickiewicza rozkopane niesamowicie, wjazd pod pocztę poracha. "Gospodarza" mamy od siedmiu boleści.

-smerf (2012-06-27 18:43:28)

A to co zrobili na Kopernika na wysokości Orlika przy SP nr 1 to skandal. Co za idiota położył tą kostkę??? Było dobrze położone ale jak zwykle sobie o czymś przypomnieli. I nowo położoną kostkę zerwali i położyli jak jakieś łamagi. Jak tego ktoś nie poprawi to obiecuję że nagłośnimy sprawę. Bo to skandal tak marnować publiczne pieniądze. Prawie się przewróciłem taka jest nierówność. I to jeszcze przed oddaniem zostało zniszczone. Niech się ludzie z nadzoru i odobioru technicznego wezmą do pracy bo prokuratura nie śpi :D

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry