swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Dziś inauguracja XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Dodane: AT Data: 2012-06-30 07:40:44 (czytane: 27545)  Wersja do druku

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza melomanów na najważniejsze wydarzenie artystyczne województwa świętokrzyskiego - XVIII Festiwal Muzyczny im. K. Jamroz. Również tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo. Obok największych gwiazd muzyki klasycznej na festiwalowej scenie zaprezentują się przedstawicieli nieco lżejszej muzy.

Szczególnie ekscytujący będzie koncert jednego z największych pianistów świata Daniła Trifonowa. Jak zwykle ze swoją wierną publicznością spotka się charyzmatyczny Bogusław Kaczyński. Z niecierpliwością oczekujemy na spotkanie z muzyką Krzesimira Dębskiego oraz na koncert Anny Marii Jopek. Kolejny raz organizatorzy proponują wielką formę sceniczną, tym razem arcydzieło Stanisława Moniuszki - „Straszny Dwór”.

Obok koncertów biletowanych przygotowano wiele wydarzeń bezpłatnych, z których na uwagę zasługują koncerty w świątyniach w tym Requiem W. A. Mozarta dedykowane dr Szymonowi Starkiewiczowi oraz nocny koncert „trzech tenorów” w parku zdrojowym. Nie zabraknie również koncertów promenadowych i spotkań w kawiarence festiwalowej.

jamroz_festiwal_plakat.jpg 


Szczegółowy program Festiwalu jest dostępny na załączonym afiszu.- pobierz plik pdf

Rezerwacja i sprzedaż biletów i karnetów jest prowadzona w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu  41 378 17 29. Zapraszamy.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-no, no... (2012-06-15 17:26:25)

wielki podziw dla wybitnego znawcy sztuki, za tak opisowe oddanie odbieranych wrażeń artystycznych...

-do poniższego IDIOTY (2012-06-15 17:05:44)

go tego poniżej jesteś IDIOTĄ mającym zwykłych ciężko pracujących ludzi za śmieci - moja rada jest taka:
idź na festiwal kryśki jamroz - która za okupacji śpiewała dla okupanta nie dla ludzi z buska - i chłoń to wycie tych aż Ci łeb pęknie

-do durnoty poniżej (2012-06-15 13:41:43)

impreza na którą napewno przyszliby / prawie / wzyscy mieszkańcy miasta musiałaby w programie zawoerać darmową gorzałkę i zagrychę w nieograniczonej ilości. Wówczas tak. Buski gulon zjawiłby się tłumnie. Nawet przyjechałyby Oleszki, Piaski i Wygoda Kozińska. A gdyby tak przy wyjściu z imprezy każdy uczestnik dostawał banknot 100 złotowy nawet babcie co z łóżka nie wychodzą zaszczyciłyby imprezę
Tak byłoby

-leon (2012-06-14 20:23:22)

Dobrze więc, w takim razie proszę napisać skąd pochodzą owe "środki zewnetrzne",sponsorzy,minister premier, kto?

- (2012-06-14 16:14:43)

Do Pana(Pani)Leon
Wszystkie buskie festiwale są realizowane ze środków zewnętrznych.Uprzejmie więc prosimy o nie schlebianie decydentom.Ze środków budżetowych BSCK organizuje np;Święto Czosnku,Święto Truskawki,Świętego Ogórka oraz innych świętych warzyw.W kolejce czeka Święty Koper,Por i inne zacne warzywa.Zamiast więc wybrzydzać należy skorzystać z zaproszenia i bawić się na cudzy koszt w myśl porzekadła o darowanym koniu.I to było na tyle... Organizator

-olo (2012-06-14 16:02:54)

kilka zdań w sprawie festiwalu ogólnie

- festiwal ma wyróżniać Busko a bardziej
uzdrowisko. I nie na tle Pińczowa czy Staszowa a na tle innych uzdrowisk czy wczasowisk. Problem w tym, że buskie władze boją się wychylać. Wolą tkwić
w cywilizacyjnie zapóznionym świętokrzyskim, zamiast przeć do przodu

- młodzież nie tylko buska nie prezentuje przyzwoitego poziomu kultury muzycznej. Nikt się tym nie zajmuje. Winię za to szkoły a także BSCK którego oferta muzyczna schlebia niskim gustom
Jest to problem władzy. Ale władza buska jest na poziomie remontu ulic i gdzie jej w głowie pomysły z obszaru kultury wyższej

- festiwal de facto nie jest pomyślany dla busczan jako ich rozrywka. Gusta muzyczne busczan / sa wyjątki / znamy
Festiwal jest dla kuracjuszy oraz dla wizerunku uzdrowiska.Oczywiście miasto nie potrafi z tego korzystać ale to inna sprawa

- festiwal jest marnie reklamowany, ma w miasteczku słabą oprawę wizualną.A powinien być wydarzeniem. Gdyby coś takiego organizowało miasteczko w Niemczech czy Szwajcarii tudziez Austrii wiedzieliby jak się pokazać
Buska mentalność ciągle jeszcze traktuje uzdrowisko jako coś odrębnego

- wreszcie festiwal wymaga więcej profesjonalizmu czyli ciekawych artystów
wydarzeń muzycznych, lepszego prowadzenia i lepszej organizacji. To kosztuje, więc należałoby poszukać sponsorów. Oczywiście poza Buskiem. Władzy lokalnej na tym bardzo nie zależy Dział promocji takie działanie przerasta. Dyrektor uzdrowiska nie ma głowy. Więc kto się zajmie?

-isia (2012-06-14 14:59:54)

radzilabym naszej wspanialej(nie zartuje) mlodziezy buskiej powoli wdrazac sie w muzyke powazna, bo jak molo gdzie maja taka okazje dzieki temu festiwalow. najpierw chodzcie na darmowe koncerty i spokojnie do konca ich wysluchajcie. zobaczycie, ze po pewnym czasie zasmakujecie w pieknie tej muzyki. ale spokojnie, bez uprzedzen.mnie tez stac tylko na te bezplatne koncerty do zobaczenia!

-O! Olo! (2012-06-14 14:31:12)

Zagadka: Ilu mieszkańców Buska zna festiwal. Uczestniczy w nim jeszcze mniej. Połowa sali goście zaproszeni - ciekawe - bo akurat tych stać na bilety.

- (2012-06-14 11:12:19)

Taki festiwal odróżnia właśnie kurort od miasta typu Pińczów czy Staszów itp. Lady Punk, czy inny Kombii może wystąpić na każdym wiejsko - miejskim. Ale szkoda dyskutować na tym poziomie argumentów. Jeszcze wiele lat będziemy odstawać od zachodu gdzie np. w Niemczech jest blisko 90 teatrów muzycznych i ludzie bywają na spektaklach jak my w kinach. Dobrze wyreżyserowaną operę, musical operetkę ogląda się jak film, akcja (pomimo tego, że każdy wcześniej zna libretto) potrafi wciągnąć zainspirować. Bywając w teatrach muzycznych w Krakowie, Bytomiu, Wrocławiu, Warszawie wielokrotnie widziałem na koncertach młodych ludzi (20-35lat) a także młodzież i to nie przyciągniętą przez rodziców tylko wśród "swoich" rówieśników.Prawdziwa muzyka to piękna sztuka jednak do jej odbioru i zrozumienia należy być przygotowanym, jak widać niestety Polski system szkolnictwa powszechnego nie staje na wysokości zadania. Widać to po takich jak Ty dla których szczytem kultury jest tekst "każde pokolenie odejdzie w cień a nasze nieeeee jejeje"
ps.
Oby Twoje jak najszybciej :) .

- (2012-06-14 09:14:22)

Do części tego bełkotu poniżej szkoda się ustosunkowywać bo widać, że osoba poniżej charakteryzuje się totalną ignorancją. Chciałbym tylko zapytać jaka twórczość K. Jamroz? Co dla Ciebie w niej beznadziejnego? Pewnie do niej nie dotarłes...

Powiem więcej nikt do niej nie dotarł bo to śpiewaczka nie kompozytor!!! Więc jaka prostaku twórczość?!

-oloc.d. (2012-06-13 14:00:48)

program dobrze opracowany powinien przez najbliższe dni być podwieszony na tym portalu. Może nawet powinno się zakupić baner. Przecież to największa impreza kulturalna uzdrowiska mająca ponoć promować Busko. I co z tego tekstu programu możemy się dwiedzieć? Że jest jakiś koncert w Glinianach. Gdzie te Gliniany? Jak dojechać?Czytamy dalej ,ze coś się będzie odbywało w Kurozwękach. Komu poza Buskiem tan nazwa coś mólwi?Inny głupi pomysł to nazwa Buskie Samorządowe Centrum Kultury Nie można prościej że chodzi o Dom Kultury? Odsyła program do Kościoła pw NMP. Na miły Bóg, nie skracajmy nazw bo nikt tego nie odcyfruje. Gzie ten Kościł się znajduje dokładnie?Słowem program opracowano jak na wiejską potańcówkę w latach 60- tych / orkiestra dobowowa , bufet obficie zaopatrzony /. Trzeba precyzyjnie opisać dojazd, miejsce, położenie obiektu itp

-olo (2012-06-13 13:09:19)

mnie ta wiedza nie jest potrzebna. Ale mądry organizator festiwalu czy szef promocji w mieście powinien program zamieszczać wszędzie gdzie możliwe. Ludzie nie będą sobie klikać na link lecz wolą przeczytać. Zycie to nie linki ale czytelna, zrozumiała i dostępna informacja. Gdyby miasta turystyczne tak się promowały, pies z kulawą noga by ich nie odwiedził.

-do OLO (2012-06-13 12:46:56)

Wystarczy kliknąć na link i sobie pobrać. Taki jestem mądry a taki głupi... :)))

-olo (2012-06-13 12:17:51)

a gdyby tak zamieścić na tym portalu szczegółowy program festiwalu? Nie wpadł na to geniusz promocji Buska i okolic?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry