swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Więcej punktów karnych za niektóre wykroczenia!

Dodane: MC Data: 2012-06-08 12:04:37 (czytane: 19661)  Wersja do druku

Już od jutra (9 czerwca2012 roku) zacznie obowiązywać nowy taryfikator punktów karnych. Zaostrzy on dotychczasowe kary za niektóre wykroczenia drogowe.

Świętokrzyscy policjanci przypominają, że od najbliższej soboty to jest od 9 czerwca 2012 roku za niektóre wykroczenia kierowcy otrzymają większą liczbę punktów karnych niż dotychczas.

Zaostrza on kary dla kierowców m.in. za rozmowę przez telefon komórkowy w trakcie jazdy ( dotychczas karane one były tylko mandatem karnym – obecnie obok mandatu dostaniemy 5 punktów) czy przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów. Do tej pory wykroczenia te karane były tylko mandatami, teraz grozi za nie do 5 punktów. Za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu kara ma wynosić 10 punktów (do tej pory 8), natomiast jazda ze zbyt dużą liczbą pasażerów może kosztować kierowcę nawet do 10 punktów karnych. 10 punktów może otrzymać także kierowca za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu. Do 10 punktów wzrosną także kary za wyprzedzanie w niewłaściwych miejscach – na przejściach dla pieszych i przejazdach rowerowych oraz tuż przed nimi. Policjanci będą także mogli ukarać punktami kierującego, który wjeżdża miedzy pojazdy w kolumnie. Punkty otrzyma także kierowca, który wjeżdża na skrzyżowanie, jeśli na nim lub za nim nie ma miejsca na kontynuowanie jazdy oraz za niezatrzymanie auta przed znakiem stop.

Każdy, kto przekroczy 24 punkty karne będzie musiał, zgodnie z przepisami, ponownie odbyć kurs prawa jazdy i zdać egzamin.

 

źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

-Plany (2012-06-08 13:08:31)

Tylko 4,4 mln zł wpłynęło do budżetu od kierowców łamiących przepisy drogowe od stycznia do marca. A minister finansów zaplanował, że w 2012 r. zapłacą 1,2 mld zł mandatów.

-p. (2012-06-08 13:00:18)

nabijanie kabzy pieniędzmi kierowców. Bez komentarza

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry