Dodane: MC Data: 2012-05-31 02:28:18 (czytane: 20481) 
Przewodniczący Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołuje XVIII Sesję Rady Miejskiej w Busku-Zdroju na dzień 31 maja 2012 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju.
Posiedzenie Rady Miejskiej transmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:
Proponowany porządek XVIII sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.
Sesja XVIII - projekty uchwał Rady Miejskiej.
Transmisja Sesji Rady Miejskiej na żywo w internecie.
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (39) |
-xyz (2012-06-01 11:19:42)
sztywny? Wódy z wami nie chlał. Gajewski nie był sztywny
-aha (2012-06-01 11:19:08)
chyba jakas nauczycielka stopnie wystawia!! nawet sie domyslamy, ktora to moze byc.... chyba uczy rosyjskiego?
-WASOWICZ (2012-06-01 11:10:24)
byl sztywny i niedostepny tylko dla niektorych, a poza tym uwielbial sie ,,goscic,, i to go zgubilo. zamiast pchac sie na afisze powinien siedziec w gabinecie i robic swoje!!
-olo (2012-06-01 11:08:44)
no, no nareszcie jakies głosy oceny buskiej władzy.Trochę póżno, należało tak oceniać kilka lat temu. Należało rozpocząć debatę nt przyszłości miasta Niestety nikt nie był tym zainteresowany Co najwyżej jakiś głoś w sprawie świateł czy ronda cieniutko zapiszczał.Nie mogę pojąć dlaczego Wąsowicz nie uruchomił takiej debaty? Przecież to kanalizowałoby emocje niepotrzebne, zwolenników.Nie dorobił się Wąsowicz jasnych i niespornych celów rozwojowych miasta.Z jakiegoś powodu zamknał urząd przed społeczeństwem. Inna kwestia to radni.
Szefowie rady nie potrafili rozruszać rady. Ani Gradzikowi ani obecnej przew. się to nie udaje. Rada służy wyłącznie do uwiarygadniania decyzji administracji. Nic od siębie. Nic własnej inicjatywy. Marazm organizacji społecznych upoważnia do opinii ,że de facto nie istnieją. Ze pojawiają się na zasadzie dekoracji w istotnych chwilach
No i młodsza część buskiego społeczeństwa która powinna być najbardziej zainteresowana przyszłością swego miasta. Szkoła ich nie nauczyła obywatelskości, władza przykładu nie daje więc jest jaka jest. Czy z tego marazmu jest wyjście? Wydaje się, że jednym z wyjśc będzie uruchomienie dyskusji o mieście o uzdrowisku, o wielu lokalnych sprawach. Mogłaby się ta dyskusja toczyć na buskim portalu Ale admin chyba trochę bojażliwy, władza w tym udziału nie weżmie, ludzie po 50 komputera się nie tykają, więc problem. Może jednak warto spróbować ?
-do krytyków Wąsowicza (2012-06-01 09:40:22)
Można krytykować, nawet czasem trzeba. Pisanie jednak o straconych szansach przez Wąsowicza jest kpiną. Sikora nie zrobił do tej pory nic ze swoich zapowiedzi. To jest fakt. Za Wąsowicza doprowadzono do Buska wodę siarczkową z Lasu Winiarskiego i z ul. widuchowskiej. Dziś Busko nie ma już problemu z wodą siarczkową sprzedawaną wcześniej tylko przez uzdrowisko i to wybranym klientom. Rozbudowano szkoły w Kołaczkowicach, Dobrowodzie i Zbludowicach. Wyremontowano wszystkie nasze przedszkola. Wyremontowano ośrodek zdrowia przy Sądowej. Powstały ścieżki rowerowe, wiele dróg na wsiach i w mieście. Tak, w mieście także. Wspólnie z powiatem drogi Korczyńska, Grotta, a obecny włodarz kończy remont ul. Waryńskiego. Obecny włodarz nie robi nic, kończy tylko roboty rozpoczęte przez Wąsowicza. Fundusz spójności to ponad 80 milionów, z których m.in. robiona jest kanalizacja w sołectwach i modernizacja oczyszczalni ścieków. Rewitalizacja miasta - prace trwają. Pan Sikora wszystkich nas oszukał. Wąsowicz był sztywny i niedostępny ale Busko się rozwijało. Sikora, w ocenie wyborców, niby jest lepszy, ale miasto stoi, przestało się rozwijać. Niech sobie każdy zrobi takie podsumowanie. Niestety Wąsowicz wychodzi na pięć z plusem, a pan Sikora otrzymuje ode mnie ocenę niedostateczną.
-, (2012-06-01 08:27:42)
a psy szczekają
- (2012-05-31 23:47:09)
Tak. Wasowicz pokazal jak powinny wygladac konsultacje spoleczne. Odstawil szopke w donu kultury tam ówcześni zwolennicy pozostawienia ruchu na rynku sie wykrzyczeli a pan Wasowicz olał ich postulaty i w swoim projekcie zamknał ruch na rynku. Mam jakies dziwne przeczucie ze jakims trafem pan Wasowicz lub ktos z jego otoczenia dysponuje dzialka na ktorej mozna postawic jakies centeum handlowe lub cos podobnego. Busko to nie krakow, wroclaw zeby zamykac centrum miasta. Nie ma w busku tylu kuracjuszy zeby spacerowali po aleji mickiewicza i zostawiali tutaj pieniadze.
Przypomnijcie sobie jaki rozrzutny byl pan Wasowicz . Kupil budynek makadamu z dzialka za 1,1 miliona zl , wyremontowano go za 1,8 miliona zloty. Powstalo 23 mieszkania socjalne za prswie 3 miliony jakies 700 metrow kwadratowych powierzchni. Ponad 4 tysiace zloty za metr. Oficjalny czynsz gminy za czasow pana Wasowicza to 0,92 grosze za metr. Koszt zakupu i remontu budynku zwrocilby sie po okolo 4 tysiaca latach. Naprawde dlugowzroczna polityka mieszkaniowa owczesnego burmistrza. Te wszystkie dane dostepne sa na stronach gminy. Nalezy tylko czytac ze zrozumieniem.
-spokojnie (2012-05-31 21:03:26)
na co komu drzewa.ciąć i spokój. na drzewach siedzą ptaki i paćkają.
-oliwka (2012-05-31 17:36:28)
Do poniżej.
Przy ul.Łagiewnickiej spotkała mnie ta sama dziwna sytuacja.Część posegregowanych śmieci przywiozłam do domu.Nie wiem jak ma wyglądać dalej segregacja plastików innych podobnych odpadów.
- (2012-05-31 16:31:59)
Kto odpowie mi na pytanie "Czy segregacja śmieci w naszym mieście jest sensowna".Zbieram opakowania po słodyczach,kubki po nabiale,opakowania po środkach chemicznych używane w gospodarstwie domowym,osobno torebki i woreczki foliowe,jeszcze osobno butelki po napojach itp. wiadomo,że skoro zbieranie trwa jakiś czas,a trzymam to w piwnicy wszystkie naczynia są czyste.W punkcie odbioru MPK przy ul. Lagiewnickiej wybierano z worka odpady które wg obsługującej nie nadawały się .Pani nie umiała mi wytłumaczyć jak mam klasyfikować "plastiki", wypisane rodzaje na workach są nieważne.Przypomina że na ten cel pozyskano fundusze unijne przeprowadzono festyn szkoleniowy a dziś nie dopełnia się warunków pozyskania funduszy..
-aga (2012-05-31 14:51:50)
wasowicz gdybe tak nie gwiazdorzyl z ta swoja urodnica i grubasem, to by do tej pory mogl spokojnie realizowac swoje plany, ktore zreszta byly tak dobre, ze wyprzedzaly malomiasteczkowe myslenie!!!
-Aa (2012-05-31 13:07:02)
A świateł przy szpitalu jak nie ma ta nie ma, a te które sa, to są niesprawne, jak cała nasza władza !
- (2012-05-31 12:54:36)
Czyżby już było po sesji bo przewodnicząca na koniec zamknęła obrady?
-do "miernoty już były" (2012-05-31 11:00:43)
mnie ciekawi jaki pomysł na Busko ma burmistrz Sikora. zdradź tajemnicę, bo chyba jesteś w gronie nielicznych szczęśliwców, którzy ten pomysł znają.
-B16 (2012-05-31 10:56:53)
Wybory nie były konsultacjami społecznymi w sprawie rynku. np. chłopi z podbuskiej wsi głosując w wyborach (część zachęcona darmowym alkoholem) nie decydowali o wyglądzie rynku w Busku.
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.