swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Śmiertelne potrącenie na trasie do Wiślicy.

Dodane: MC Data: 2012-05-29 21:33:11 (czytane: 25594)  Wersja do druku

We wtorek 29 maja około godziny 19.30 na drodze powiatowej Busko - Wiślica w miejscowości Chotel Czerwony, doszło do zdarzenia drogowego, w którym zginął rowerzysta, mężczyzna ok 37 lat o nie ustalonej jeszcze tożsamości.

Na prostym odcinku trasy kilkadziesiąt metrów od leśnego parkingu  osobowa Alfa Romeo na numerach rejestracyjnych powiatu buskiego poruszająca się od strony Wiślicy uderzyła w znajdującego się na krawędzi jezdni rowerzystę. Doszło do tego w momencie, kiedy z przeciwnej strony nadjeżdżały od strony Buska samochód ciężarowy a za nim osobowy fiat panda. Alfa wyjeżdżając z zakrętu nie miała żadnych szans ominięcia będącego na jej pasie ruchu człowieka z rowerem i niestety zderzenie przyniosło skutek śmiertelny.

 wypadki_chotel001.jpg

wypadki_chotel004.jpg

wypadki_chotel003.jpg

wypadki_chotel002.jpg 

 

Przyczyny tej tragedii ustalali technicy policyjni i funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju pod nadzorem prokuratora. Droga ze względu na pracę służb była na kilka godzin wyłączona z ruchu.

/Robert Gwóźdź/

 


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (28)
     

-el (2012-05-31 21:06:00)

Ludzie co wy tutaj piszecie??!! Kim jestecie? okazalibyscie troche uczucia wobec drugiego człowieka, wydarzyła sie wielka tragedia jak i dla rowerzysty tak jak i dla kierujacego alfa, Ten człowiek tak samo przezywa tą tragedie, przeciez celowo tego nie zrobił!!!

-domel (2012-05-31 20:41:05)

[*] tragedia

-mmm (2012-05-31 19:22:44)

masakra

-- (2012-05-31 16:23:20)

Kiedyś policjanci grali w piłkę,brali udział w zawodach,dziś liczy się tylko statystyka.Mrówka czy słoń wszystko jedno?

-masters busko (2012-05-31 14:39:31)

Po ścieżce rowerowej w Busku jeżdżą sobie samochody, nawet w części wąskiej bez pasa szutrowego. Co na to policja, rozkłada ręce. Strach tam jeździć. Skróty sobie gamonie urządzają. Proponuje lać takich z bidonów po szybie! Albo fotka z komórki i do mundurowych. Ksiądz rozgrzeszy.

-Gdzie są ścieżki rowerowe? (2012-05-31 10:36:43)

W normalnych krajach obok dróg są ścieżki rowerowe dla ruchu wolnego - to eliminuje zdarzenia takie jak to.
Szkoda, że w kraju gdzie buduje się bodaj najdroższe drogi na świecie - 200 mln zł za kilometr kosztował fragment obwodnicy Warszawy, o połowę tańsze są autostrady budowane w Alpach oraz na bagnach Florydy - władza tak mało dba o życie swoich obywateli.

-xxx (2012-05-30 21:26:03)

Dokładnie, niedostosowanie się do warunków jakie panują na naszych drogach, sam parę razy przejeżdżam tą drogą jednak że poruszam się motocyklem i powiem Wam że przy prędkości 80 km/h nie jest łatwo utrzymać na tych wybojach maszynę a co dopiero przy 160km/h. mówię 160km/h ponieważ sprawca wypadku właśnie z taką prędkością się poruszał. Nie ma jednak co się dużo rozpisywać, nieszczęście i tyle..
Wyrazy współczucia dla rodziny [*]


PS: Skoro nie znacie prawdy i nie wiecie jak na prawdę było to myślę że głupie i bezsensowne komentarze są zbędne, myślę że każdy który posiada w sobie choć trochę szacunku do drugiej osoby i współczucia, przyzna mi rację.
Pozdrawiam

-qazxsw (2012-05-30 21:06:33)

gówno wiecie i sie wypowiadacie :) nie chce opisywać jak było to zostawię dla siebie nie oceniajcie jak nie wiecie jak było

-woytas (2012-05-30 19:33:50)

stojaca ciezarowka na luku drogi urzadzila sobie pogawedke z nieszczesnikiem na rowerze, szybko jadaca alfa wpadla na rowerzyste. fakt pierwszy: ciezarowka zlamala przepis zatrzymujac sie w miejscu niedozwolonym (2*ciagla), fakt drugi - rowerzysta byl na srodku jezdni rozmawiajac z kierowca ciezarowki, fakt trzeci - alfa miala jakies 130-150 km/h na wejsciu w luk, kierowca ciezarowki chcial uciekac, nie widzieliscie to nie gadajcie glupot

-nie pozamykają... (2012-05-30 19:15:37)

człowiek tak długo żyje, jak długo żyje o nim pamięć...
cześć jego pamięci...

nazwisko ofiary można podać, gorzej ze sprawcą...

- (2012-05-30 19:09:40)

a gdzie ochrona danych osobowych jedziecie z nazwiskami i po cholerę. ADMIN kasuj bo ich pozamykają

-ooooo (2012-05-30 16:48:17)

ludzie to pan kucybała on był dobrym człowiekiem

- (2012-05-30 16:39:18)

CO za baran to opisywał, Alfa nie miała szans !!! Dobre a dostosował prędkość do warunków? Jak nie widzę to nie jadę i tyle

-Ola (2012-05-30 13:26:57)

Wreszcie znalazlam ten temat rowerzysta który zginął to mój nauczyciel od W-F pan Jerzy Kucybała

-teresa (2012-05-30 12:40:10)

Rodzine prosze o kontakt pod numerem telefonu 690 800 710

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry