swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

650-lecie NADANIA PRAW MIEJSKICH STOPNICY.

Dodane: AT Data: 2012-05-26 09:56:17 (czytane: 17574)  Wersja do druku

Zapraszamy na uroczyste obchody rocznicy 650-lecia nadania praw miejskich Stopnicy, które odbywać się będą w dniach 26 i 27 maja 2012r.


PROGRAM

SOBOTA  26 maj  2012 rok

MAJÓWKA  STOPNICKA


16.00 – program dla dzieci, a w nim zabawy, konkursy z nagrodami

17.30 – występ zespołu regionalnego EXTON

18.00 – występ zespołu MONOPOL

19.00 – występ zespołu regionalnego EXTON

20.00 - 21.30 – występ zespołu disco – polo BASTA

MALYNA – (BASTA & BOYS) nowość roku 2011/2012

22.00 – 2.00 zabawa taneczna z zespołem MAXWEL

 

NIEDZIELA  27 maj  2012 rok

UROCZYSTE OBCHODY ROCZNICY 650 – lecia NADANIA PRAW MIEJSKICH STOPNICY

9.30 – korowód z siedziby Zamku Kazimierzowskiego ulicą Kazimierza Wielkiego wokół parku do kościoła p/w. Św. Piotra i Pawła

10.00 – uroczysta msza święta

11.30 – 16.00 – Uroczystości rocznicowe:

- 11.30 – koncert powitalny Chóru Cantores Stopnicensis

- 12.00 – przywitanie gości obecnych na uroczystości przez Wójta Gminy Stopnica

- 13.00 – część artystyczna w wykonaniu uczniów szkół ze Stopnicy

- 14.00 – występ kapeli zamkowej

16.00 – pokrojenie tortu urodzinowego przez Wójta Gminy Stopnica

16.00 – 18.00 – pokazy walk rycerskich, tańca dawnego itd. w wykonaniu Bractwa Rycerskiego z Szydłowa

18.00 – 20.00 – występ zespołu regionalnego

20.00 – 22.00 – The Beatles Show – zespół Chrząszcze

22.00 – 2.00 – dyskoteka z pokazem laserowym.



 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

-tatuś (2012-06-05 17:28:43)

ale piszecie bzdury z tym przedszkolem, ludzie opamiętajcie się!!!

-tatuś (2012-06-05 17:14:00)

ale piszecie bzdury z tym przedszkolem, ludzie opamiętajcie się!!!

-dodka (2012-05-31 14:41:21)

A mi się bardzo podobało.Przygotować tak dużą imprezę wymaga nie lada wysiłku.Wszystkim ludziom i tak nikt nie dogodzi, zawsze znajdą się tacy, którym nic się nie podoba- nawet pogoda...Zamiast pisać bzdurne komentarze niech każdy spojrzy w lustro i popatrzy na siebie, co w życiu osiągnął i co zrobił dla Stopnicy oprócz... gderania i narzekania.

-rec (2012-05-29 22:39:12)

Nie bedzie dobrze w Stopnicy jak rządzi pomoc kuchenna i listonosz....

-........ (2012-05-29 10:14:20)

Żal mi tych ludzi którzy opluwają Stopnicę, która pięknieje z dnia na dzień. Piszą to osoby które przegrały wybory i nie mogą się z tym pogodzić. Co by nie zrobić to i tak będzie be.

-nikt ważny (2012-05-28 21:06:09)

i na co komu te złośliwości...?mamy w Polsce demokrację, ale te komentarze to sławna agresja, totalny brak kultury słowa, aż głowa boli:/skąd w was tyle słych emocji...???

-breedonk (2012-05-28 20:17:30)

Organizatorom imprez w Stpnicy co roku ,już od kilku ,lat zupełnie brakuje pomysłu na organizację tego typu przedsięwzięca. Tym razem również po raz kolejny nie było ZUPEŁNIE NICZEGO, co mogłoby skłonić mieszkańców do uczestnictwa w tej pseudoimprezie. Jeżeli finfnse organizatorów nie pozwalają na zorganizowanie imprezy na nieco wyższym poziomie to być może rozwiązaniem byłoby wprowadzenie biletów wstępu. Myślę, że i wówczas gości nie zabrakłoby i co ważniejsze po impreznie nie pozostałby, jak dotychczas, jedynie niesmak.

-bleee (2012-05-28 19:16:29)

Nie było praktycznie żadnych ważnych gości.Nikt nie chce do tej gminy przyjechać!Wszystko schodzi na psy!!

-prawda (2012-05-28 19:14:44)

było przedszkole, będzie jedynie przechowalnia dla małych dzieci, a gdzie cele oświatowe???
na czymś trzeba oszczędzać, żeby wydać na zamek...
Ciekawe co następne?

-... (2012-05-28 16:41:03)

jeszcze nigdy takiego lipnego festynu nie było . Masakra ;/

-gość (2012-05-28 14:25:06)

jeżeli chcecie dyskutować to piszcie całą prawdę, przedszkole będzie prowadzone również przez GCK. Poza tym trochę kultury.

-== (2012-05-28 14:10:47)

żałośni to wy jesteście moi drodzy. Pojechali wam po ambicji ? jakże mi was szkoda. buahahha

-xxx (2012-05-28 12:23:26)

to była jakaś totalna kpina i żenada.

-zdegustowany (2012-05-28 12:15:48)

Juz na plakatach były błędy co do pisowni daty (jest 26 maj i 27 maj - a powinno być 26 maja i 27 maja! A poziom i repertuar imprezy dostowany do poziomu organizatorów. Żenada!!!

-ost (2012-05-28 11:02:50)

Pewnie że to kpina co oni wyprawiają nie liczą się z nikim. Robią przekręt z tym przedszkolem a wszyscy przymykają na to oko. Radni boją się sprzeciwić wójtowi bo boją się o własne stołki. Może nich zacznie oszczędności od siebie i w gminie,a nie od likwidacji przedszkola. A co do majowki to była totalna klapa była ona organizowana przez "zamek" więc widać jacy ludzie tam pracują z panią dyrektor na czele że potrafili zorganizować takie coś

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry