swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Przebudowa miejskiego placu targowego.

Dodane: AT Data: 2012-05-08 13:55:15 (czytane: 21292)  Wersja do druku

Miejski plac targowy przy ul. Stawowej i Królowej Jadwigi w Busku-Zdroju zostanie przebudowany. Opracowywany jest właśnie projekt budowlano-wykonawczy tego przedsięwzięcia.

W południowo-wschodniej części obecnego placu targowego przy ul. Stawowej i Królowej Jadwigi stanie 8 wiat handlowych przeznaczonych do sprzedaży artykułów rolno-spożywczych i produktów przemysłowych. Wiaty ustawione zostaną w jednym ciągu, każda o dwuspadowym dachu. Drewniana konstrukcja więźby dachowej oparta będzie na betonowych słupach.

W środkowej części każdej z wiat planowane jest umieszczenie szklanych świetlików, które doświetlą część handlową. Pod wiatami znajdować się będą miejsca przeznaczone do handlu - stoły, ławy żelbetowe, itp.

plac_targowy.jpg 

Na terenie przebudowanego targowiska powstaną również miejsca przeznaczone do handlu z samochodów tzw. miejsca postojowe, zlokalizowane będą one w północno-wschodniej części placu.

Wjazd na plac targowy zapewni istniejący już zjazd z ul. Królowej Jadwigi. Ponadto na terenie przebudowywanej części targowiska powstanie nowy układ komunikacji pieszo-jezdnej. W związku z tym wyremontowana zostanie również istniejąca nawierzchnia asfaltowa.

Zarówno wiaty handlowe, jak i teren targowiska będą oświetlone. Nie zabraknie też roślinności - trawników i krzewów ozdobnych.

W południowej części terenu, objętego przebudową stanie budynek sanitarno-socjalny.

Przebudowa miejskiego placu targowego przy ul. Stawowej w Busku-Zdroju realizowana jest w ramach projektu „Mój Rynek". Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa funkcjonalności placu targowego oraz warunków sprzedaży bezpośredniej, a co za tym idzie, rozwój lokalnej przedsiębiorczości.

Przyszły wygląd przebudowanej części placu targowego przedstawia wizualizacja.

EHR
Źródło: busko.pl



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-luuuuuuudzie1111 (2012-05-08 21:15:04)

no przecież plan przebudowy placu targowego przy Batorego został opracowany przez poprzednią ekipę i czeka do realizacji.
Jak czytam te teksty poniżej to widzę ilu osobom się coś skończyło i nie mogą sobie z tym poradzić. No cóż, ich szef też nie mógł (chyba jeszcze nie może) pogodzić się z zasadami demokracji.

-nowy (2012-05-08 21:04:35)

niech sie ten burmistrz w łeb ***... i wkoncu zacznie myslec targ na zadupiu zrobi niech jeszcze na karabosach budy postawi i tam na zakupy chodzi debi. skonczony krety. i szkoda gadac

-bank (2012-05-08 20:43:29)

w tej chwili piekny obraz 21 wiek a obecny plac targowy batorego kupa syfu spalin samochodowych piekne budy epoka gierkai w takich warunkach sprzedaje sie owoce warzywa itd więc pora to zmienic wiec niech gmina dziala

- (2012-05-08 20:26:17)

zrobcie najpierw porzadek z placem targowym na batorego bo to juz jest gorzej jak w turcji szczury wieczorami polke tancuja a w dzien jak kogos przycisnie to musi podlewac powilon z tylu targowia albo robic w pory samochody jezdza kupujacym po pietach wstyd na cala polske bo kuracjusze tez odwiedzaja ten plac zrobcie porzadek na terenie miasta a nie zimne wody i plac na stawowej moze poczekac troche logiki i myslenia panie sikora bo na to juz pora a jak nie to wara ze dwora

-busco (2012-05-08 19:52:46)

Pan PTaszek Burmistrz Siikoorra to najwieksza porazka ostatnich lat.
oj to sie ludzie przejechali!!!

- (2012-05-08 19:19:27)

kolejny ***owy projekt, bo tak wprost trzeba o tym powiedzieć, niech dokończą to co zaczeli a puźniej proponuję się zastanowić czy to poprawi /warunki sprzedaży bezpośredniej/ hahaha

-kr (2012-05-08 18:29:33)

plan podobny jak w Pińczowie i targowisku już funkcjonuje 2 rok więc może wkońcu czas zrobić porządek z placem targowym przy ulicy Batorego gdzie po każdym dniu kupa śmieci i brudu a to wkońcu centrum miasta a w każdy dzień to horor z samochodami handlujących i tymi co podjeżdżają pod same stoiska więc trzeba się zastanowić a nie pisać bzdur chyba że komuś na tym zależy bez komentarzu

-xyz (2012-05-08 18:15:03)

To bardziej przypomina obóz jeniecki, a nie targowisko. Kto to projektował?

-mieszkaniec (2012-05-08 18:10:30)

to jeszcze niech wladze zrobia jakis parking dla "TYCH CO ZASTAWIAJA WJAZDY DO POSESJI, i maja wszystko gdzies... zreszta tu daje znac Policji, niech sobie rano o 9 stana w rynku to zobacza ile osob przestrzega przepisy ruchu drogowego chodzi o swiatla, bo bardzo duzo samochodow jak i pieszych olewa sprawe, a jak jedna pania upomnialem, to powiedziała "ODPIERD... SIĘ GNOJU" co za kultura

-buskowianin (2012-05-08 17:55:40)

Jeżeli ma byc cos robione ,przemyslcie dobrze!Oto przykład bezmyślności, powstał chodnik przy ul.Grotta i słusznie bo był tam bardzo potrzebny,ale mozna by było go zrobić tak;Położyc betonowe kręgi w istniejącym rowie na tym połozyc kostkę pod chodnik, odgrodzić barierką a następnie zrobic tuz przy asfalcie trawnik.Spartaczona robota ,rów zarasta chwastami, krzakami obsypuje sie ,jest zbiorowiskiem śmieci,chodnik polożony tuż przy jezdni,żadnego zabezpieczenia dla przechodnia,barierka zabezpiecza RÓW ze śmieciami.Kto bedzie sprzatał te rowy i wykaszał,a tyle kuracjuszy tamtędy sie przemieszcza.Drugie partactwo na ul.Ceglanej wydłubany rowek tuż przy chodniku jeżeli tak go można nazwac i wyłożony betonowym korytkiem o szer.30cm.bez żadnego zabezpieczenia.Dobrze że jeszcze nikt sie nie zeslizgnął z tego koślawego chodnika i nie wpadl do tej betonowej rynny ktora jest bardzo glęboka.Trzeba mysleć żeby dwa razy nie robić tego samego!

-jacek (2012-05-08 17:24:34)

Naprawdę w tym mieście odchodzi myślenie nie tą częścią ciała co potrzeba,czy choć przez chwilę pan Burmistrz i jego świta i Radą Miasta włącznie zastanowili się kto będzie utrzymywał stworzone obiekty bo na istniejących nie ma kto zadbać o porzadek przykład - park w byłym wyrobisku w Siesławicach, gdzie gmina ma zaplecze ale o kompostowni która może przynosić zyski to nikt nie pomyśli wszystko pakują na wysypisko.
Oj władzo władzo !!! w następnych wyborach chyba odpłyniecie.
Drzewa muszą posadzić w ramach kompensaty bo p.Burmistrz wydał decyzję wycięcia zdrowych lip pod kościołem przy Waryńskiego , chyba dobrze został pokropiony

-Że co ? (2012-05-08 16:54:51)

Czy ktoś w ogóle się zastanowił? To jest miejsce przeznaczone do handlu a oni wyjeżdżają z drzewkami. Zadbajcie o komfort kupujących bo przez tą trawkę i drzewka będzie mało miejsca i ludzie będą się przepychać. A jeszcze ten budynek sanitarno-socjalny, żenada. A i miejsca do handlu samochodami. dobre ;D

Trawka będzie komfortowym miejscem dla sprzedających, no bo miękko i w ogóle. A drzewka zapewnią cień w upalne dni.

Pomysłodawcą projektu gratuluję.

-Ło Boże (2012-05-08 15:09:14)

Taaak, drzew dużo posadźcie, będzie gdzie wiązać sznurki i wieszaki wieszać. Trawniki też są potrzebne. Będzie na nich się miękko siedziało sprzedając z ceraty lub folii, a i krzaki się zagospodaruje.
Jak lokalna przedsiębiorczość zdaniem urzędasów miałaby się rozwinąć po tej przebudowie? Czy ktoś czeka z działalnością na ową przebudowę?
Pytanie zasadnicze: Kiedy ta inwestycja się zwróci? Ile będzie wynosiło nowe placowe? Kogo będzie stać na handel pod tymi ekstra, oświetlonymi wiatami. Kto będzie sprzątał wiaty we wtorki, aby w środy można się było tam z towarem rozłożyć? Ile będzie miejsc handlowych po przebudowie a ile jest teraz?

-Turysta (2012-05-08 14:26:29)

Oby się tylko nie okazało, że będzie jak w Połańcu - piękny plac targowy z wiatami i zielenią wysprzątany i zamknięty na cztery spusty hi,hi,hi...

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry