swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Trzeci na mistrzostwach.

Dodane: AT Data: 2012-04-16 11:13:46 (czytane: 17045)  Wersja do druku

W Nowej Rundzie, 24 marca odbyły się zawody eliminacyjne do Mistrzostw Europy w karate Shinkyokushin. W zawodach tych uczestniczyła czwórka reprezentantów tej dyscypliny z całej Polski. O wyjazd na mistrzostwa Starego Kontynentu rywalizowało blisko 150 zawodników z 38 ośrodków.

Szkolony przez Marka Praska, aktualny mistrz Polski - Przemysław Kołton, reprezentujący region Buska-Zdroju zajął trzecie miejsce, w kategorii wagowej seniorów (do 80kg). W drodze do półfinału pokonał on 3 zawodników, kończąc wszystkie walki przed czasem. Ostatecznie pojedynek półfinałowy przegrał z bardzo utytułowanym zawodnikiem - Markiem Odzeniakiem z bielańskiego klubu.

przemek002.jpg 

przemek001.jpg 

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, większość walk prowadzona była żywiołowo i dynamicznie, tym bardziej uzyskane przez Przemka trzecie miejsce, zasługuje na duże uznanie – ocenił obecny na tych zawodach Marek Prasek. Jednocześnie podziękowania chciałbym złożyć na ręce KP PSP, dzięki któremu zawodnik mógł swobodnie uczestniczyć w zawodach i treningach – dodał. Pochwała należy się również instruktorowi tego utalentowanego zawodnika, dzięki któremu możliwe jest osiąganie takich sukcesów.

Kwalifikacje do ME zapewnili sobie zawodnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w danych kategoriach. W związku z tym, że Przemek znajduje się w kadrze narodowej również jest pretendentem do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Belgijskiej Antwerpii. OSU!

/rom/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (24)
     

-Hubert ;) (2012-04-19 13:09:41)

Wielkie gratulacje Przemo!

-xxxxx (2012-04-16 22:19:51)

Gratulacje od motocyklistów-Przemek jesteś w ukrytej kamerze.

-Ewa (2012-04-16 21:33:47)

po raz kolejny Przemek pokazał klase. Ale nie mogło być inaczej w końcu ćwiczy pod okiem wspaniałego trenera Pana Marka Praska. Zycze jeszcze wiecej sukcesów.

-fireman (2012-04-16 21:32:07)

Gratuluję kolego ze zmiany nadal jesteś wielki. Tak trzymaj a straż będzie dumna że ma takiego pracownika

-zbyszek (2012-04-16 21:05:04)

gratulaje przemku! od lat jesteś w krajowej czołówce
gratulacje marku !

-ela (2012-04-16 18:13:08)

nom super!!! tak trzymaj!!

-- (2012-04-16 16:40:14)

Piękny gest Pana Praska podziękował zawodnikowi ale i Komendzie Powiatowej Straży.Komendant Powiatowy a i podległa mu załoga lubią sport i sportowców.Mundurowi wykonują najtrudniejsze zadania walczą często o życie ratują w nieszczęściu więc powinni być sprawniejsi od innych Gratulacje dla zawodnika.

-Marta (2012-04-16 14:51:40)

Gratulacje Przemek!

-Bibi22 (2012-04-16 14:37:21)

Gratuluje. Oby tak dalej.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry