swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Wieloletni plan inwestycyjny. - retransmisja sesji w Ponidzie.TV

Dodane: AT Data: 2012-03-31 10:11:57 (czytane: 18874)  Wersja do druku

Na ostatniej sesji buscy rajcy uchwalili wieloletni plan inwestycyjny dla miasta i gminy Busko-Zdrój na lata 2012-2014 i kolejne. Plan ten określa ogólne zadania dotyczące inwestycji, remontów i modernizacji, których realizację gmina planuje w ciągu najbliższych lat.

Wieloletni plan inwestycyjny jest podstawą do realizacji zaplanowanych przedsięwzięć oraz tworzenia projektów budżetów gminy. Z inwestycji, które ujęte zostały w planie, najdłużej, jeśli chodzi o zasięg czasowy, trwać będzie rewitalizacja miasta, której ostatni etap zakończy się przebudową placu targowego przy ul. Targowej.

Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej i domach prywatnych, to kolejna trwająca już inwestycja. Finał tego przedsięwzięcia planowany jest z końcem 2014 roku. Obie inwestycje są wielomilionowymi zadaniami, realizowanymi zarówno z gminnego budżetu, jak i ze środków zagranicznych (szwajcarskich i unijnych).

Ponadto w planie inwestycyjnym przewidziana została w latach 2012/2013 rozbudowa systemu komunikacyjnego w Busku, dotyczy ona ul. Jabłoniowej, ulic przyległych i łącznika ul. Grotta i ul. 1 Maja oraz usprawnienie systemu komunikacyjnego na os. Świerczewskiego, ul. Armii Krajowej i ulicach przyległych. Dzięki środkom przyznanym z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w tym roku przebudowana będzie również ul. Kopernika.

umig_wieloletni_plan.jpg



Planuje się do końca bieżącego roku zagospodarowanie obszaru „Zimnych Wód", a za rok terenów przy „Stawie Niemieckim".

Warto wspomnieć, że gmina ma w planach przebudowę muszli koncertowej w Parku Zdrojowym oraz budowę świetlicy wiejskiej w Oleszkach.

Nadal prowadzone będą też prace mające na celu uporządkowania systemu kanalizacji deszczowej i sanitarnej na terenie miasta i gminy.

Tekst i fot. EHR
Źródło: busko.pl

 

Posiedzenie Rady Miejskiej retransmitowane będzie w naszej Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!!!

Godziny emisji: 

31.03.2012 - godz. 12.00

 
Zapraszamy również do dyskusji na czacie: czat.tbu.pl

 

Źródło: busko.pl


 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-Igła (2012-03-31 18:10:42)

do roli człowieku o jakim zagospodarowaniu tu mowa zobacz co się dzieje na przejeździe Mickiewicza na wysokości Biedronki przez cały rok nie ma w Busku mądrego jak załatać te dziury .O przepraszam na okres świąt powiesili na tym kartoflisku tysiące girland ku chwale boskiego burmistrza i tyle w temacie z dziurami pora siać buraki to przynajmniej zysk dla miasta wypracują a i aleja nabierze kolorów w okresie rozkwitu buraków

-Rola (2012-03-31 12:24:11)

Jeśli zimne wody będą chcieli zagospodarować tak jak Bycoka to ja wam Panowie dziękuje.Dlaczego nie działa się w kierunku poszerzenia bazy istniejących obiektów sportowych np modernizacją hali PMOS,która pęka w szwach a przy okazji o dobudowie hotelowca,stołówki i kilku halkach mniejszych dla innych sportów,Taka wspólna z powiatem inwestycja sama by się finansowała i można wykorzystywać ją również dla kuracjusza,na wesela imprezy itp tak jak to zamierza robić PSB.Dlaczego a może się mylę i są prowadzone działania w tym kierunku?

- (2012-03-31 12:08:05)

jesli 2 letni okres nazwano wieloletnim to jak dla mnie rewelacja.Niedługo tygodniowy okres zaczną nazywać kwartalnym a kwartalny rocznym.Chyba szanowna rada przewiduje nieuchronne zmiany osobowe w swoim składzie przy najblirzszych wyborach a slad po nich musi przecie pozostać. W papierach bedzie ładnie brzmiało jak to dokonywali długoletnich a może i długowiecznych inwestycji i bedą sie mogli nimi pochwalić.

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry