swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Remont drogi wojewodzkiej nr 776 pod koniec kwietnia.

Dodane: AT Data: 2012-03-27 10:39:39 (czytane: 18115)  Wersja do druku

Firmy Trakt i FART będą wspólnie remontowały drogę wojewódzką nr 776, która łączy województwo małopolskie ze świętokrzyskim. Trasa wiedzie z Buska przez Kazimierzę Wielką do granic naszego regionu. Wykonaniem tej inwestycji zainteresowanych było 13 firm.

Różnice w zaproponowanych przez nie kosztach remontu były bardzo duże. Najdroższą propozycją była kwota 116 mln zł. Ostatecznie inwestycja będzie kosztowała nieco ponad 82 mln zł.

Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, powiedział Radiu Kielce, że inwestycja rozpocznie się najpóźniej pod koniec kwietnia. Droga numer 776 zostanie wyremontowana na około 40-kilometrowym odcinku. - Przebudowany zostanie most w Wiślicy, powstaną dwa ronda w Kazimierzy Wielkiej, lewoskręty na skrzyżowaniach z drogami powiatowymi i wojewódzkimi oraz zatoki autobusowe i chodniki - wylicza Damian Urbanowski.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach przygotowuje się również do innej ważnej inwestycji. Prawdopodobnie w wakacje rozpocznie się budowa mostu przez Wisłę w Połańcu. Ta inwestycja, wraz z prowadzącymi do mostu drogami, będzie kosztowała około 190 milionów. 50 procent tej kwoty ma pochodzić ze środków unijnych. W tym roku budowa przeprawy przez Wisłę ma pochłonąć ponad 80 mln zł.

Cały budżet Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w 2012 roku to 480 mln zł. 35 mln zł przeznaczone zostanie na wydatki bieżące, między innymi na zimowe utrzymanie dróg.

Robert Felczak
Źródło: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (17)
     

-nie znam sie to sie wypowiem (2012-04-01 23:45:20)

Firma Fart robiła wyjazdówkę z kielc i bardzo ich ludzie chwalą, a co do rond w Busku widziałem plany i modernizacja dogi kończy sie na skrzyżowaniu siesławic ze zbludowiacami. Zreszta niech ja tylko zaczna robic, bo te swiatla po drodze bardzo wkur....zaja człowieka.

-MAJSTER (2012-04-01 09:21:41)

FIRMA FART SŁYNIE Z TEGO ŻE WYKONANE PRACE NIE SĄ NAJLEPSZEJ JAKOŚCI TAKŻE SZANOWNI PAŃSTWO NIE LICZCIE NA ZMIANĘ. SKOŃCZY SIĘ 2-LETNIA GWARANCJA I ZACZNĄ SIĘ PONOWNIE REMONTY!!!!! TAK JUZ JEST JAK WYGRYWA SIĘ NAJNIZSZĄ CENĄ, I FIRMA OSZCZĘDZA NA MATERIAŁACH BY JAKOŚ ZAROBIĆ NA TYM.

-ksiądz darmozjad (2012-03-28 22:32:24)

dajcie na mszę, to może coś załatwię.
żartowałem z tym załatwieniem, ale kasa się przyda.
przyjmuję codziennie.

- (2012-03-28 21:58:31)

nareszcie droga zostanie wyremontowana tak jest napisane a nie przeprowadzony bedzie remont kapitalny drogi a to jest chyba roznica na stary asfalt poloza nowy a po trzech latach zrobia remont kapitalny ktory bedzie kosztowal dwa razy tyle tak jest u nas kolejnosc rzeczy najpierw byle jak naprawic a potem z dziesiec razy to samo poprawic

-_ (2012-03-28 20:15:13)

Z przetargami powinno być podobnie jak ze skokami narciarskimi; na wstępie najniższa i najwyższa oferta powinny być odrzucane.

- (2012-03-28 08:28:17)

po to jest forum, aby wyrażać swoją opinię (dobrą lub złą) z czego Ty też skorzystałeś, a co do wyboru najdroższej oferty też by był źle, ponieważ wybiera się taką ofertę w której jakość materiałów i produktu finalnego będzie odpowiadała normom

- (2012-03-28 07:50:44)

Dokładnie popieram poniższą wypowiedz:)najwięcej mają do gadania nieudacznicy, którzy nigdy nic sami nie zrobili:D potrafią tylko na forum mocno skrytykować

-Ignorant polityczny (2012-03-27 23:15:19)

Ależ Wy jesteście mądrzy i wszystkowiedzący ;)
Faktycznie, rozpiszmy przetarg w którym wygra wykonawca oferujący najwyższą wartość :) Wtedy zapewne i tak nie będziecie zadowoleni bo...przecież to można było zrobić za 50% wartości oferty..itd. itd... faHoFcy za dychę.

-turysta (2012-03-27 20:20:21)

Co z mostem w Nowym Korczynie ?

-a ile rond w Busku? (2012-03-27 18:15:25)

bo ile w Kazimierzy to napisali.

-emil (2012-03-27 15:58:02)

moze i zrobia ta droge za te piniadze ale rekami podwykonawcow ktorym nie zaplaca i tu sie kolo zamyka a powykonawca jeden idrugi zbankrutuja ale co to kogo obchodzi

-do "do do popieram" (2012-03-27 15:23:02)

Jest na tyle dróg do gruntownego remontu, a można nawet nazwać, że są "do wybudowania" bo stan jaki reprezentują nie kwalifikuje je do nazywania ich "drogami", więc pracy Będziesz miał na wiele, wiele lat. A jak już robić coś to od początku dobrze! A nie poprawiać!

-do do popieram (2012-03-27 14:08:58)

co wy sie znacie tanio nie znaczy ze zle bo jesli tanio teraz zrobia to mamy utrzymane stanowiska pracy czyli remont za remontem zla praca czy i stala prace

-oo7 (2012-03-27 13:25:43)

Most na Wiślicy?? Oto przykład bezmyślnego kopiowania.

-do Pinek (2012-03-27 12:23:48)

popieram w 100%, tanie nie może być dobre, więc będą drogi z dziurami i cały czas w remoncie a remonty będą wykonywane przez wykonawcę i odbiją sobie niski koszt wytworzenia, dzięki któremu wygrali przetarg. tragiczna rzeczywistość :(

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry