swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

''Kot w butach'' na scenie w Stopnicy. (fotoreportaż)

Dodane: AT Data: 2012-03-24 12:03:01 (czytane: 11524)  Wersja do druku

Przepięknie wykonaną inscenizację na podstawie bajki „Kot w Butach” zaprezentowało w piątek 23 marca br. 22 uczniów klasy III a szkoły podstawowej w Stopnicy. Spektakl przygotowała i reżyserowała nauczycielka, wychowawczyni tej klasy Halina Prasałek.

Bardzo aktywnie włączyli się w jej przygotowanie rodzice uczniów, dzięki którym powstała bogata, stosowna do tematu spektaklu kapitalna scenografia, kostiumy małych aktorów i rekwizyty na potrzeby przedstawienia.

Widzami byli uczniowie wszystkich szkół i przedszkoli gminy Stopnica wraz z sekundującym grze aktorów nauczycielami i rodzicami. Mali widzowie oglądali bajkę z zapartym tchem, zainteresowaniem i przejęciem a na koniec gromkie brawa były nagrodą dla zespołu aktorskiego za trud włożony w to przedstawienie.

kot_w_butach_stopnica001.jpg 

Przedstawienie to jest efektem pracy z dziećmi realizowanym w szkole w Stopnicy w ramach projektu UE – „Indywidualizacja  nauczania i wychowania dla uczniów klas I – III w gminie Stopnica” z Programu Operacyjnego „Kapitał Ludzki” skierowany na rozwijanie umiejętności recytatorsko-teatralnych dzieci. Koordynatorem projektu jest dyrektor SP Stopnica Andrzej Banach.

Spektakl zagrany przez klasę trzecią, po którym ręce same składają się do oklasków warty jest promowania i pokazania szerzej w innych gminach – bo warto, naprawdę warto uczestniczyć  w tak przepięknym bajkowym spotkaniu jakie zaprezentowała Halina Prasałek ze swoimi podopiecznymi.

Gratulujemy!

 

  fotoreportaż

/Robert Gwóźdź/

 



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry