swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Pływanie: Patryk Kowalski i Norbert Jaworski finalistami Mistrzostw Polski Juniorów.

Dodane: AT Data: 2012-03-14 12:56:44 (czytane: 15824)  Wersja do druku

Buscy pływacy nie próżnują, w miniony weekend startowali na Mistrzostwach Polski w Pływaniu. Patryk udał się do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie rywalizowali juniorzy 15-letni, zaś Norbert reprezentował nasze miasto na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie.

Liczna obsada oraz bardzo wysoki poziom gwarantowały wielkie emocje. Obaj "uniści" zaprezentowali się bardzo dobrze, we wszystkich swoich startach uzyskali znakomite czasy i ustanowili nowe rekordy życiowe. Takie wyniki  pozwoliły im reprezentować  buską "Unię" w finałach B.

plywanie_unia.jpg



Oto wyniki naszych zawodników:

MPJ 15 lat Gorzów Wielkopolski

Patryk Kowalski : 400m st.dowolnym czas 04;16.21-  11miejsce w Polsce
                           200m st.dowolnym czas 02;01.47-  13 miejsce w Polsce
                         1500m st dowolnym czas 17;19.52- 16 miejsce w Polsce
                           100m st. dowolnym czas 00;56;57 - 27 miejsce w Polsce

MPJ 14 lat Olsztyn
Norbert Jaworski : 200m st. klasycznym czas 02;37.24 – 12 miejsce w Polsce
                           100m st. klasycznym czas 01;13.41 – 18 miejsce w Polsce
                             50m  st. klasycznym czas 00;34.23 –  21 miejsce w Polsce

Gratulacje dla zawodników oraz podziękowania dla władz samorządowych Buska-Zdroju za wsparcie finansowe Klubu .


/ASport/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (21)
     

-:) (2012-03-22 19:46:26)

OoO ciachoooo po prawej

- (2012-03-19 19:56:58)

Heniek- masz racje !
Prezes powinien dbac o klub!!! i ruszyc du...ko zalatwic cos dla dzieciakow, a nie czekac az manna skapnie z nieba.

-Heniek (2012-03-19 16:38:51)

Prezes to powinien mieć prezencje i to jest pierwszy warunek.Powinien umieć się poprawnie wysłowić i wiedzieć co mówi.I tylko taki człowiek może coś załatwić dla klubu.A tu co?

- (2012-03-19 11:02:29)

Klikniesz na "Rawszczyzne"- wyskakuja ci WYNIKI iinne wiadomosci.
A kliknij na "UNIE" - co ci wyszlo....
Moze w koncu uruchomicie ta strone!!!!
Dziwicie sie, ze nie ma wiadomosci ?
moze litosciwie panujacy prezes sie wypowie???
Juz kiedys pisalem- chlopie jak ci nie pasuje /jestes niudolny /to zrezygnoj i nie rob obciachu- sobie i klubowi!!!!!!!

-Rules (2012-03-17 21:35:03)

W gminie na sport zwiększono ogólna pule środków i bardzo dobrze .W starostwie zmniejszono i bardzo źle. Nie wiem dlaczego.Natomiast podział środków w Urzędzie jest w wielu przypadkach bardzo nie sprawiedliwy tak jakby to robiły osoby które tylko słyszały ,że istnieje sport a o nim nie miały najmniejszego pojęcia.O Ostrowcu Starachowicach to nawet nie piszcie tam władza o sport dba .A Kielce i Lubawski to dusza sportu- my cóż my każdy widzi jak jest.Ale brawo Unia brawo Patryk i Norbert.

-Milena (2012-03-17 13:45:05)

BRAWO CHŁOPAKI !!!!!!!
To są same talenty, przekonałam się, gdyż trenowałam w tym klubie.
Treningi z Wami były dla mnie wielkim zaszczytem !
Jeszcze raz wielkie gratulacje dla Was i dla trenerów !!!!!!
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów !!!!

- (2012-03-17 12:11:33)

pewnie dla kasy

- (2012-03-17 10:27:55)

Chlopakom GRATULACJE !!!
Natomiast caly ten pseudo-zarzad na czele z prezesem powinien spalic sie ze wstydu!!! Co wy zrobiliscie dla tych dzieci, dla klubu? "chyba tylko zdjecia z dzieckiem ktore wygralo"
Strona internetowa? - nieaktualna...ile to juz czasu-WSTYD !!!
Mieszkam w Busku od urodzenia i jakos nic nie slychac w rozmowach z mieszkancami o takim klubie jak UNIA.
Aby cos zyskac dla tych dzieciakow- panie prezes! cza sie gdzie-niegdzie pochylic-a nie sztywno do zdjec!!!
Bylem na zawodach w Busku, przyjzyjcie sie jaka opieke maja dzieciaki z Ostowca Kielc itp.
Dziecmi trzeba sie opiekowac, rozmawiac z nimi- ostatecznie rodzice oddali je pod wasza opieke prawda?
Z tego co slyszalem to buskie dzieciaki jezdza na zawody bez opieki trenerow- z rodzicami! WSTYD - trenerzy!!!
Chyba ze pracujecie z tymi dzieciakami
DLA KASY ALBO Z PRZYMUSU!
Obym sie mylil.
Pozdrawiam i zycze powodzenia i sukcesow.

--sportowiec (2012-03-16 13:41:37)

Brawo chłopaki, jak na Busko to naprawdę super. Powodzenia. Trzymam kciuki

-- (2012-03-16 12:59:56)

Niestety Unia nie jest ulubieńcem Pan S Za takie sukcesy i zwycięstwa Wąs dałby więcej

-- (2012-03-16 09:17:14)

To zbyt hojne rozdanie gdy anonimowi dostają 60 baniek tyle co 4 czołowe kluby.Niech anonimy zdobywają dla Buska medale.

-do WP (2012-03-16 08:59:45)

Nie pamiętam by w juniorach w Busku ktoś w pływaniu zdobył medal
A wg nowych zasad dzieci i młodzików rywalizują w drużynach 6 i 4 osobowych
Więc zastanów się jak wygląda sport dzieci a jak wyczyn juniorski
Chyba jakieś niespelnione ambicje tu się pojawiają

-do tego poniżej (2012-03-16 08:37:48)

Kliknij,Pływalnia Olimpijska,,Rawszczyzna "Ostrowiec, dalej już potrafisz.Więcej nie komentuje. Nie ośmieszaj się tam znajdziesz to co mnie interesuje

- (2012-03-16 07:58:11)

Skoro tak uważasz to przedstaw jakie warunki do trenowania mają w Ostrowcu a jakie w Busku, ile godzin dziennie tam trenują a ile u nas. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś Ty ten medal zdobył albo Twoje dziecko.

-do WP (2012-03-16 07:57:09)

Bardo ważne by dbać o tych do 13 roku życia ale czy tylko?.Czyżby wynik wyborczy i grzędy?.Czy dotrze to ,że największe wydatki zaczynają się dopiero po 13 roku życia. Sukcesom naszych wspaniałych buskich zawodników trzeba patronować również finansowo a tu tego nie widać.Myślałem ,ze nowy Burmistrz cokolwiek zmieni zawiodłem się i zawiodłem sympatyków sportu -przepraszam ich za to,ale to on powinien przeprosić,tak się nie robi.Jak młodzież sukcesy osiąga trzeba ja wspomagać i nad jej problemami pochylić się. Wejdźcie na stronę innych zobaczcie ile na sport przeznaczają choćby we wspomnianym Ostrowcu.Jakie maja wspaniałe hale wyposażenie,wynagrodzenia trenerów, stypendia, nagrody.WP dobrze napisałeś do 13 roku życia.Czy to prawda? jak tak to wstyd.Ostatnie rozdanie jest moim zdaniem nieroztropne. Na Anonimowych przeznaczono 60 tys a dla przykładu na 4 bardzo dobre znane w całej Polsce kluby tj Unie,Yantaj,RING,Polski Związek Wędkarski 61 tys zł.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry