swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Umowa podpisana.

Dodane: AT Data: 2012-02-24 15:45:55 (czytane: 10200)  Wersja do druku

Rusza długo oczekiwana "Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 786 na odcinku od granicy województwa do Kielc - etap II: Droga Nr 786 na odcinku granica województwa - Łopuszno". Inwestycja będzie prowadzona na terenie gminy Secemin, miasta i gminy Włoszczowa, gminy Krasocin i gminy Łopuszno.

W dniu 14 lutego br. dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach - Damian Urbanowski w obecności włodarzy gmin i powiatów, których dotyczy ta inwestycja, podpisał umowę z wykonawcą robót budowlanych - konsorcjum firm:

  • Lider: DROG-BUD Sp. z o.o., 42-209 Częstochowa, Lubojenka, ul. Prosta 88/90
  • Partner: Kieleckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o., 25-670 Kielce, ul. Przęsłowa 2a.

wloszczowa_podpisanie_umowy_droga_wojewodzka.jpg


Droga wojewódzka nr 786 łączy województwo świętokrzyskie z województwem śląskim. Jest ważnym szlakiem komunikacyjnym pomiędzy miastem Kielce i Częstochową. O jej gruntowne przebudowanie zabiegano od kilku lat.

Inwestycja będzie polegać na rozbudowie drogi wojewódzkiej 786 na odcinku granica województwa - Łopuszno, od km 45+886 do km 85+860 wraz z przebudową istniejącej sieci uzbrojenia terenu i przebudową dróg innych kategorii.

Po zakończeniu całej inwestycji droga z Kielc do granicy województwa będzie spełniała wszelkie standardy zarówno pod względem komfortu jazdy, jak i ochrony środowiska.

Wartość robót budowlanych to 88 685 530,16 zł. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 30 października 2013 r. 

 

Źródło: www.powiat-wloszczowa.pl

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry