Dodane: AT Data: 2012-02-21 11:04:41 (czytane: 11541) 
Wszystkich członków i sympatyków PTTK zapraszamy na zebranie sprawozdawcze Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w Busku-Zdroju, które odbędzie się 24 lutego 2012 roku, o godz. 17.00.
Spotkanie odbędzie się w budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju, ul. Wojska Polskiego 31, sala nr 16 (I piętro).
Zapraszamy serdecznie.
Policjanci odkryli hodowlę skorpionów. W akcji uczestniczył biegły od zwierząt egzotycznych
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (22) |
-ustawiacz (2012-02-22 23:31:02)
Czyli w piątek o17 ustawka-olo kontra turysći zpttku
-Radny (2012-02-22 22:52:08)
a ja wam radzę: dajcie sobie po mordzie i będzie kwita.
-Grzesiu (2012-02-22 20:38:28)
To byla ironia, osobiscie takich "wujkow dobra rada" mam w d.....
-do grzesia (2012-02-22 19:11:46)
Grzesiu, nie zabieraj tak choczo głosu w imieniu wszystkich pttkowcóo bo ja ola wcale nie przepraszam. całuje go jedynie tam gdzie chce.
-Grzesiu (2012-02-22 17:59:42)
Uswiadomiles mi ze nie warto z toba dyskutowac, a jesli tak ci zle na ponidziu, tak cie tu wszytko drazni, droga wolna. W imieniu wszystkich czlonkow pttk chcialem cie olo przeprosic za to, ze np bezinteresownie w blocie, w deszcz wytycxamy nowe, inwentaryzujemy stare szlaki na ponidziu, sprzatamy rzeki nida, organizujemy rajdy itp. Przepraszam ze nie dajemy rady zrobic wszystkiego, co jest w nadzym statucie. Przepraszamy ze nie jestesmy robotami. Wybacz nam i dalej zachecaj nas do dzialania. Naprawde milo usluszec slowa otuchy ktorych nam dodajesz
-olo (2012-02-22 16:26:05)
znaczy pasterza potrzebujecie, co by was poprowadził ku świetlanej przyszłości? Ja się nie nadaję. Nie mam powołania.Pytasz Grzesiu czy uprawiam turystykę? Otóż nie uprawiam , bo uważam że szkodzi ona zdrowiu i kieszeni także. Czasem wybiorę się na znany w Busku szlak smakoszy wody rozmownej. Nieraz ze dwa dni zejdzie pobyt na takim szlaku, co wyczerpuję definicję turystyki. I co ? Susza ogólna, łamanie w kościach, pustki w portfelu i złe spojrzenia kobiety.Więc już nie biorę udziału w takich eskapadach, choć stacjonarnie płynu się napiję.Podczas takiej imprezy turystycznej łatwo o wypadek, kolizję z jakimś drzewem , którego wcześniej w tym miejscu nie było czy ogrodzeniem postawionym akurat na szlaku turystycznym.Myślę,ze objaśniłem nieco mój niechętny stosunek do turystyki.
-bógwico:-) (2012-02-22 14:45:36)
Nie przejmujcie się komantarzami ola tylko róbcie swoje. Jeżeli rzeczywiście olo jest waszym członkiem to może to jakiś zrzutek - wysłannnik Mordoru pewnie i robi dywersje w waszych szeregach żeby was skłócić od środka albo zbić na was jaki kapitał (może polityczny:-). Dlatego nie wchodźcie z nim w dyskusję bo krytykanctwo to właściwie jedyna rzecz którą potrafi robić. I tak będzie według ola źle, zrobione na odwal się i nie na europejskim poziomie.
Pozdrawiam
-Grzes (2012-02-22 14:25:42)
Zacytuje konrada z kilera : wiem, ale nie powiem. A co kolega olo zrobil dla turystyki w busku? Kolega olo wogole uprawiaja turystyke? Ogolnie masz takie podejscie do nas, jakbysmy byli panstwowymi urzednikami, a my jestesmy prywatnymi osobami ktore dzialaja za darma, czesto dokladaja wlasne pieniadze i jeszcze nas krytykujesz. Chory jest ten kraj kolego olo, i wlasnie przez takie osoby jak ty zawsze bedziemy zamykac peleton. Przyjdz i poprowadz nas do dzialania, moze masz znajomosci w urzedzie i nam pomorzesz, bo nas narazie wyrzucili z lokalu i byli bardzo blisko zeby zniszczyc nasz oddzial, ale wlasnie dzieki kilku osobom udalo sie przetrwac, ruszyc do przodu, zgromadzic juz jakas konkretna grube osob ktore cos robia. Dzialamy w kilku dziedzinach, przyjdz, powiedz nam jawnie w twarz na zebraniu twoje opinie, chetnie wysluchamy
-olo (2012-02-22 13:19:57)
powiedz mi Grzesiu gdzie wyczytałeś że jestem członkiem buskiego PTTK?
-Grzes (2012-02-22 12:25:12)
To w takim razie dlaczego jestes czlonkiem pttk?
-olo (2012-02-22 12:12:01)
nic się nie da zrobić. Wokół niemoc wielka i bezsilność. Wszystkiemu winni oni czyli urzędnicy a wcześniej ,,une,, czyli komuna. Po co szyld PTTK do organizowania spływów skoro buscy działacze nawet nie próbuja podejmować się zadań zapisanych w Statucie PTTK w tym szczególnie w rozdziale II zatytułowanym ,,Cele i środki działania,,Najlepiej nie być za aktywnym, nie angazować się szczególnie, nie krytykować bo nie wypada, marudzić że się nie da, że urzędnik ,że magistrat że bógwico.Za cokolwiek z obszaru buskiej turystyki się zabrać jest to słabe, żle zorganizowane, wykonane na odwal się. Działacze PTTK tego nie widzą , czy udają? Namawiasz mnie Grzesiu abym przyszedł i coś zrobił? Wiesz co bym zrobił.
-Grzes (2012-02-22 10:00:38)
Olo czepiasz sie splywow, ale bierz pod uwage ze np takie splywy daja duza frajde osoba ktore chca spedzac aktywnie wolny czas, za naprawde male pieniadze w fajnym towarzystwie.
-o (2012-02-22 07:40:12)
Olo -organizację tworzą ludzie i ich działanie. Jeżeli będzie się ono sprowadzać do wypisywaania swoich pomysłow czy spostrzeżeń na forach to będzie to organizacja wirtualna. PTTK natomiast jest organizacją ludzi aktywnych czyli tych którzy uprawiają czynnie turystykę. Ty chcesz zeby było organizacją polityczną czy quasipolityczną, może nawet wystawiającą swocih kandydatów do jakiś władz? Jeżeli mają zabierać robotę należącą do kompetencji urzędów to po co nam urzędy? Niewiele więc ma wspólnego pttk ze stroną informacyjną urzędu miasta, starostwa czy informacji turystycznej, która podlega pod burmistrza. Nawet zasygnalizowanie czy interwencja o tym że jakieś informacje na ichstronach są nieaktualne czy nieprawdziwe niewiele da bo urzędnik robi swoją robotę i uważa że jest wykonana na najwyższym poziomie bo urzędnik wykonuje swoją robotę na podstawie ustawy z dnia Dz. U nr. z późn. zm.. Dlatego zamiast kopać się z koniem PTTK powinno robić swoje czyli niech lepiej uprawiają turystykę. Natomiast Ty olo możesz sam przyjść na ich spotkanie i zasygnalizowac swoje spostrzeżenia czy uwagi oraz określić sposób ich realizacji jeżeli masz inny pomysł bo jedyna Twoja aktywność sprowadza się do stukania w klawiaturę.
-grzes (2012-02-22 07:03:27)
olo przeciez sam jestes czlonkiem pttk i sam sobie nie masz nic do zarzucenia? krytykujesz a sam kompletnie nic nie robisz zeby nam pomoc.
-olo (2012-02-21 23:13:36)
jeden drobny przykład. Strona internetowa Busko Trawel. Szef PTTK buskiego powinien interweniować bo takie strony skutecznie zniechęcają do Buska turystę. Ale tego nie zrobił bo albo nie widział tej strony albo nie widział nic złego w tej stronie, albo ma to wszystko z tyłu. Statutowym obowiązkiem PTTK jest popularyzacja turystyki. Pisałem że tego obowiązku buskie koło nie wykonuje. Zamiast być dynamiczna organizacją z którą się władza będzie liczyła, jest wyciszonym zespołem chętnych do robienia spływu kajakowego. I na to zwróciłem uwagę
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.