swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

IX Bal Dobroczynny - video.

Dodane: AT Data: 2012-02-22 06:58:04 (czytane: 23601)  Wersja do druku

Dziewiąty już z kolei, coroczny Bal Dobroczynny, z którego dochód przeznaczany jest na sfinansowanie letniego wypoczynku dzieci z niezamożnych rodzin, zamieszkałych na terenie powiatu buskiego, odbył się 11 lutego br. w Dworze Dziekanów w Zielonkach k/Solca-Zdroju.

Zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Razem Dzieciom” przy pomocy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku-Zdroju. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wiele osób, którym bliski jest jego cel.

Atmosfera Balu, oprawa artystyczna, aukcja, loteria, konkursy oraz wiele innych atrakcji urozmaiciły spotkanie, a dochód w kwocie 42 tysięcy złotych pozwoli w te wakacje na wyjazd nad morze kolejnej grupy dzieci, którym rodzice nie są w stanie zapewnić takiego poza domem letniego odpoczynku.

bal_dobroczynny001.jpg 

Gwiazdą balu w jego oprawie artystycznej był piosenkarz, kompozytor Andrzej Sikorowski bard legendarnego zespołu „Pod Budą” z Krakowa. Mimo kontuzji ręki grał i śpiewał najpopularniejsze swoje piosenki z bogatego repertuaru wprowadzając zgromadzonych na sali balowej w doskonały nastrój.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli Zbigniew Kasprzak artysta plastyk z Jędrzejowa i Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej Jowita Basińska, a dynamiczne z humorem prowadzenie całości balu zapewnił krakowski aktor Krzysztof Bochenek.

bal_dobroczynny004.jpg 

Głównym punktem corocznych spotkań jest aukcja przedmiotów podarowanych na nią przez znane postacie życia publicznego kraju. Do licytacji atrakcyjne przedmioty ofiarowali między innymi prezydent RP Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, marszałek Sejmu Ewa Kopacz, ministrowie obecnego rządu, kardynał Stanisław Dziwisz, prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski, wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba, grupa znanych aktorów, piosenkarzy, sportowców.

Nie zabrakło też przedmiotów podarowanych przez osoby z naszego terenu wśród których była podobnie jak w roku ubiegłym szklana skarbonka z dobrowolnymi, symbolicznymi datkami pacjentów Zakładu Leczniczego „Natura” od Jadwigi i Jerzego Stodolnych, cenny zestaw porcelanowy znanej firmy Alfonsa Muchy z roku 1900 od Krystyny i Janusza Omastów, przepiękny obraz olejny autorstwa Andrzeja Walijewskiego od burmistrza MiG Busko, historyczne, unikatowe zdjęcie wielkoformatowe Dworca Kąpielowego w Solcu Zdroju podarowane przez wójta gminy Solec Zdrój. Licytacja tych atrakcyjnych fantów przyniosła w sumie kwotę 26.5 tysiąca złotych.

bal_dobroczynny003.jpg 

W trakcie IX Balu Dobroczynnego odbyła się uroczystość wręczenia tytułu „Osobowość Ponidzia”, plebiscytu organizowanego w kolejnych latach przez lokalny Tygodnik Ponidzia. Zwyciężył jak rok wcześniej Andrzej Gądek, drugie miejsce zajął Jerzy Kolarz a trzecie ex aequo zajęli Grzegorz Solarz i Wojciech Legawiec.

bal_dobroczynny002.jpg 

Szampański bal w doskonałych humorach i sympatycznej atmosferze stworzonej dla uczestników spotkania edycji 2012 przez gospodarzy Dworu Dziekanów trwała do białego rana. Na wysokości zadania stanął zespół Rytmix wciągając do tańca i wspólnej zabawy doskonałą oprawą muzyczną.

 

 fotoreportaż

/Robert Gwóźdź/


Zobacz video z  IX Balu Dobroczynnego cz. I - Otwarcie

bal_dobroczynny2012_otwarcie_video.jpg
Kliknij i oglądaj

 Wkrótce następne video



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

-PSL - owiec do idioty olo. (2012-02-22 13:36:20 - IP: ***.43.206.89)

Szanowny idioto Olo. Usilnie próbujesz uchodzić za mądrego, choć większość wie, że jesteś idiotą. Słowo merkantylizm w kontekście twojej wypowiedzi zupełnie nie pasuje. Proponuję ci sprawdzić, co ono oznacza. Zrób najpierw coś sam, pokaż się ludziom z dobrej strony, dopiero potem oceniaj innych. Jesteś człowiekiem, który zapewne nic nie zrobił, poza krytyką wszystkich i wszystkiego. Zważywszy na fakt, o której porze dnia z reguły pisujesz swoje wypociny, masz sporo czasu, dlatego proponuję, abyś ten cenny czas spożytkował w inny sposób. Zabawa ludowa, ludowość, pochodzenie chociażby chłopskie - to wszystko są wartości. Można być człowiekiem prostym, ale źle, gdy się jest prostakiem. Niestety prostactwo dziś w modzie, także takie, które ty prezentujesz, ukryte za słowami, których znaczenia nie rozumiesz. Zastanów się idioto nad sobą i zanim coś napiszesz, dobrze to przemyśl. Może jest jeszcze dla ciebie jakaś nadzieja.

-wesoły romek (2012-02-22 13:18:21 - IP: ***62.215.166)

biedny OLO :( ktoś go musiał kiedyś boleśnie skrzywdzić...

-dodo (2012-02-22 13:04:47 - IP: ***154.248.206)

panstwo sie rozsypuje na naszych oczach, a wladza sie swietnie bawi. gratulacje!!!

-olo (2012-02-22 12:35:59 - IP: ***75.183.3)

cel zapewne szczytny: pomagać niezamożnym. Ale podkreślanie tego nieco megalomańskie. Chcesz pomóc, zrób to nie chwaląc się. Ale co kraj to obyczaj. Rozumiem ,że Pan Sikorowski też nie wziął pełnej gazy powodowany troska o letni wypoczynek dzieci z biednych rodzin. Rozumiem ,ze własciciel sali, orkiestra i jeszcze parę osób nie potraktowały tej imprezy merkantylnie. Ze choć część swojego wynagrodzenia przekazały na szczytny cel Przejrzałem fotografie i zastanawiam się czy nazwa ,,bal,, nie jest na wyrost. A to dlatego że;

-na stołach królowały obskurne, plastikowe butelki,

- stoły ustawione jak na wesel,

- na stołach nieśmiertelne patery z mandarynkami i bananami
,
- tancerze / nie wszyscy / w koszulach wyłażących z portek tudzież w kamizelkach,

- łokcie gości dość swobodnie ulokowane na sąsiednich krzesłach,

-torebki Pań na oparciach krzeseł itd itp.

Wiec to raczej zabawa ludowa a nie bal za przeproszeniem dobroczynny. A moze się czepiam tylko, jak zawsze?

-Asia (2012-02-22 12:23:42 - IP: ***253.222.165)

Proszę nie pisać niepochlębnych opini bo zaraz znowu zablokują komentarze- jak ostatnio.

- (2012-02-22 12:10:47 - IP: ***.116.213.149)

Tam mógł się bawić każdy kto wniósł opłatę za uczestnictwo w Balu w wysokości 450 zł więc nie piszcie tu o szlachcie.Ludzie którzy mają prawdziwe szlacheckie korzenie i rodowe nazwiska z dziada i pradziada nie muszą robić nic na pokaz.To najczęściej skromne,kulturalne osoby.

-musisz wiedzieć że koszt (2012-02-22 11:17:43 - IP: ***187.233.250)

zorganizowania ponoszą uczestnicy, a to co wylicytowane idzie na dzieci. Wystarczy pomyśleć to nie boli

- (2012-02-22 09:03:33 - IP: ***.116.213.36)

Daję sobie rękę uciąć, że koszt zorganizowania tej imprezy przekroczył dochód! Sam wokalista przecież musiał zgarnąć z 8 tys zł

- (2012-02-22 09:02:44 - IP: ***.43.202.219)

no to sie bawiła slachta

-rew (2012-02-22 08:28:55 - IP: ***187.233.250)

no to sie psl pobawil za ogórki

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry