Dodane: AT Data: 2012-04-12 09:57:58 (czytane: 25130) 
Zbliża się moment, w którym uczniowie Gimnazjów dokonają wyboru dalszej drogi kształcenia. Wybór ten na pewno będzie miał duży wpływ na ich przyszłość. W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju organizuje VIII Powiatowe Targi Edukacyjne 2012.
Dzięki temu przedsięwzięciu Uczniowie Gimnazjów będą mieli możliwość skonfrontowania w jednym miejscu i czasie wszystkich ofert szkół ponadgimnazjalnych, co z pewnością ułatwi im podjęcie tak ważnej dla nich decyzji, jaką jest wybór kierunku kształcenia ponadgimnazjalnego.
Targi odbędą się 13 kwietnia br. w godzinach od 9:00 do 12:00, w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju, przy ul. Kusocińskiego 3.
Dzięki temu przedsięwzięciu Gimnazjaliści mają możliwość usystematyzowania swojej wiedzy na temat pełnej gamy kierunków i profili kształcenia oferowanych przez szkoły publiczne prowadzone przez Powiat Buski oraz inne jednostki. Ponadto szkoły ponadgimnazjalne przedstawią Gimnazjalistom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: kół przedmiotowych i kół zainteresowań umożliwiających młodzieży kierowanie własnym rozwojem. Zgromadzenie prezentacji wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w jednym miejscu skłoniło je do pokazania swojej indywidualności i niepowtarzalnego charakteru.
Podczas tegorocznych Targów swoje, bogate i zawierające wiele nowości, oferty przedstawią wszystkie prowadzone przez Powiat Buski ogólnodostępne szkoły ponadgimnazjalne:
I Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju,
Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy.
Gościnnie swoją ofertę zaprezentuje także Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu.
Na Targach nie zabraknie też jednostek szkolnictwa specjalnego tj. Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.
Swoją ofertę – skierowaną do uczniów szkół zawodowych – zaprezentuje także Powiatowy Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju.
Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i logopedycznej, których udzielać będą pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku – Zdroju. Podczas Targów Poradnia także umożliwi Gimnazjalistom skorzystanie z programu badającego ich predyspozycje zawodowe.
Dzięki Targom również sami Nauczyciele będą mieli możliwość skorzystania z porad w zakresie doradztwa i doskonalenia zawodowego, które będą udzielane przez doradców Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach
Udar cieplny może zagrozić życiu. Jak rozpoznać niebezpieczne objawy i skutecznie się chronić?
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Kolumbia - Portugalia: zderzenie dwóch stylów gry i wielkich ambicji
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Święto Kielc 2026. Dżem, Natalia Szroeder i Fukaj na scenie. Trzy dni koncertów i mnóstwo atrakcji
Wianki nad Nidą 2026. Tradycja, konkurs i wspólne ognisko nad pińczowskim zalewem
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (29) |
-olo (2012-02-22 00:48:17)
jeśli wszystko wiadomo / ze stron internetowych / to po co targi? Co chcecie utargować? Otóż niewiele wiadomo z tych stron bo są robione dla bliżej nieokreślonego odbiorcy. Napewno nie dla przyszłego ucznia ani jego rodzica. To są marne strony.
-olo znów wykazujesz się (2012-02-21 23:28:02)
wielką niewiedzą na temat, na który dyskutujesz, i próbujesz wszystkich, szczególnie niezorientowanych w temacie, przekonać do swoich (fantazji) racji. Otóz przedstawiasz zadania oświatowe państwa,gdybyś zerknął w systemy edukacyjne państw UE szybko byś się zorientował. Oczekiwania rozwiązań systemowych od samorządu są co najmniej nieporozumieniem, dlatego zakończ tą dyskusję. Natomiast wszystko o czym piszesz zainteresowani wiedzą ze stron internetowych szkół. Gdybyś się pofatygował i chociaż jedną przejżał.... Tak więc ty, wielki zwolennik internetu naprawdę nie wiesz co dzieje się w tym zakresie w internecie?!
-tbu (2012-02-21 21:00:38)
A ja Olo popieram w 100%. Te targi to wielka ściema powiatu.To nie jest w cale rzetelne przedstawienie oferty edukacyjnej dla młodzieży gimnazjalnej, tylko lansowanie się niektórych ludzi związanych z tym poziomem edukacyjnym. Pracuję w jednej z tych szkół i wiem coś na ten temat. A obecność szkół specjalnych, to już naprawdę niezły chichot losu.Przestańcie robić głupią farsę.!!!
-do olo (2012-02-21 19:35:50)
olo weź zorganizuj takie targi, duzo osób będzie ci wdzięcznychze odwalisz za nich robote a ty się chłopie w końcu wykazesz
-olo do nauczyciela szkoły średniej (2012-02-21 17:28:36)
Gdyby rzetelnie prowadzono młodego człowieka w sprawie wyboru przyszłej szkoły, imprezy typu opisane tu targi byłyby zbędne. Gdyby rzetelnie prowadzono tego człowieka .... Tylko, że tu nie ma przemyślanego projektu. Drobny przykład. Ważne jest aby w wyborze szkoły mieli udział rodzice. Dla rodziców szkoły powinny mieć specjalny poeód spotkania.Np ważne byłyby tam informacje ile rocznie kosztuje nauka w danej szkole, jak szkoła zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, jakie warunki socjalne, jakie warunki sanitarne, jakie zajęcia dodatkowe / płatne i bezpłatne/ jaki jest program wychowawczy szkoły, jaką kadrą dysponuje szkoła i dziesiątki podobnych spraw. To można zawrzeć w wydawnictwach, o tym można rozmawiać na spotkaniach. Nie znam szkoły w Busku która coś podobnego robi.Rodzić powinien w kontakcie z przyszłą szkołą zawrzeć umowę.W tej umowie konkretnie powinno być zdefiniowane co jest obowiązkiem szkoły, czego szkoła i w jakim zakresie zobowiązuje się uczyć, jakiego człowieka wychować, jakich umiejętności i nawyków wyuczyć. Płatnikiem w tej umowie jest Państwo. Jeśli nie będzie jasno napisane co szkoła powinna, będzie bałagan i 19 wieczna oświata. Targi, mimo pozorów nowoczesności, jest taką 19 formą.
-nauczyciel szkoły średniej (do olo) (2012-02-21 16:26:22)
Wyobraź sobie, że badania wpływu różnych czynników na wybór szkoły przez gimnazjalistów corocznie są przez szkoły średnie wśród pierwszoklasistów prowadzone. Targi to impreza szkół średnich a nie urzędników powiatowych (do których się przyczepiłeś jak rzep...) i to właśnie szkoły ponoszą koszty ich organizacji widząc taką potrzebę. W dniu Targów gimnazjaliści mogą również odwiedzać wybrane szkoły. Natomiast przed Targami w spotkaniach kameralnych (w klasach) gimnazjaliści spotykają się z doradcami zawodowymi, z przedstawicielami szkół. Również przedstawiciele szkół średnich spotykają się z rodzicami gimnazjalistów. Wszystko w celu przedstawienia gimnazjalistom możliwości kształcenia w Busku-Zdroju, aby przekazać jak najwięcej informacji umożliwiających dokonania świadomego wyboru. W tym roku będzie to sczególnie istotne bowiem od 1 września rozpoczyna się reforma szkół średnich a wiedza na jej temat niewielka. Targi to również projekt edukacyjny uczniów szkół średnich, szczególnie zawodowych, którzy wkrótce mogą uczestniczyć w targach jako przedstawiciele firm, w których podejmą pracę. Dlatego organizowanie targów jest jak najbardziej wskazane. Natomiast udział PPP czy PODiDN jest symboliczny i nie przeceniajmy ich roli w targach.
-olo (2012-02-21 14:41:21)
-czy targi to forma, która się sprawdziła nikt dokładnie nie wie. Bo też nikt tego nie badał, bo i po co?Najpierw trzeba zapytać ludzi młodych / bo to dla nich / jaka wiedzę nową pozyskali na tych targach? Jakie sprawy udało im sie dzięki targom rozwiązać itpPowtarzam: takie badania sa po to aby kolejne targi były coraz lepsze. Dla młodzieży a nie dla organizatorów
-jestem za możliwie najszerszą informacją dla młodzieży a nie za pozorowaniem tej informacji. Jednorazowa impreza podczas której można uzyskać pomoc psychologiczna czy terapeutyczna to fikcja. I przeciw takiej fikcji jestem a nie przeciw targom
-kwestia orientacji edukacyjnej młodzieży to proces a nie targowisko jednorazowe. Młodzież to nie kury czy króliki . Skoro proces, to powinno się go uruchamiać najpierw w postaci kameralnych spotkań gdzie jest klimat do rozmów a nie podczas imprez w hali sportowej. Powinny być opracowane specjalne wydawnictwa tzw syllabusy poszczególnych szkół, powinny być zorganizowane badania psychologiczne. Na to można przeznaczyć godziny w szkołach. Osobne powinny być spotkania z rodzicami. Zdaję sobie sprawę ,że to sporo roboty. Ale też wiem ,że urzędnik powiatowy nieżle jak na Busko zarabia i może trochę pogłówkować
- pisze ktoś,że skumulowanie w jednym miejscu i czasie wielu ofert pozwoli na ich porównanie. Tak można porównywać ogórki czy pomidory na targu a nie oferty edukacyjne szkół. Jak w jednym czasie porównać ofertę ZSTO z ofertą ZST?
- (2012-02-21 09:53:33)
Jestem rodzicem ucznia III klasy Gimnazjum i cieszę się, że takie targi się odbędą. Jest to jedna z wielu (poza np. dniami otwartymi szkół, stron internetowych itp.) form wspierania rodziców i uczniów w podejmowaniu decyzji w tak ważnej sprawie jak dalsze kształcenie.
Skumulowanie wszystkich ofert szkół w jednym miejscu pozwoli na ich porównanie. Nie trzeba więc biegać od szkoły do szkoły.
Ja na targach będę bo to mi pomoże doradzić mojemu dziecku. A pomysł organizowania spotkań przez miesiąc uważam za niedorzeczny, chociażby ze względu na to, że dzieci mają teraz ogromną ilość nauki + niektórzy jeszcze zaliczanie pieśni i pytań w związku z bierzmowaniem.
-Szanowni Państwo (2012-02-21 09:30:45)
Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie skierowane do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, które ma POMÓC Uczniom w wyborze kierunku kształcenia, a Rodzicom i Nauczycielom ma POMÓC w doradzaniu młodzieży w tej kwestii.
Podkreślam "pomóc" a nie zmusić do podjęcia określonej decyzji w zakresie kształcenia ponadgimnazjalnego.
Udział w tym przedsięwzięciu jest DOBROWOLNY, co oznacza, że ci którym formuła tych Targów nie odpowiada NIE MUSZĄ brać w nich udziału.
-do olo (nie urzędnik) (2012-02-20 23:12:08)
Po raz kolejny wypowiadasz się na temat, na który nie masz zielonego pojęcia i nie rozumiesz istoty Targów jako jednego z elementów systemu informacji o szkołach średnich. Rutynowo to ty piszesz bzdury! Targi to forma, która się sprawdziła przez 7 lat, i właśnie tego oczekują gimnazjaliści. A cykle to możesz z w domu uprawiać bo uczniowie to mają się uczyć by zdać jak najlepiej egzaminy gimnazjalne a nie jeździć po cyklach (na co zdecydowanie nie zgadzają się rodzice ponad 1000 gimnazjalistów poza tym za czyje pieniądze).
-olo (2012-02-20 22:47:39)
sądzę że urzędnicy powiatowi zabrali głos. Otóz wyjaśniam że
- odwalacie rutynowo coś, co powinno być rozłożone na kilka tematycznych spotkań
- kolejny rok zamieszczacie ten sam tekst o targach jakby nie można było przygotować nowego
- tekst zawiera bzdury bo podczas 3 godzinnej masowej imprezy nie jest możliwe skorzystanie z pomocy np psychologicznej ani terapeutycznej. Taką pomoc uzyskuje się w zaciszu gabinetów w kilku psotkaniach
- bzdurne są zapisy że młodziez będzie
mogła sobie usystematyzować wiedzę na temat gamy kierunków itp. Będzie ta młodziez mogła uzupełnić wiedzę...
- jakieś nieporozumienie zawiera zdanie że nauczyciele będa mogli skorzystać z porad w zakresie doradztwa zawodowego. Tam w tym tłoku ?
- największy zarzut do organizatorów tych targów to że są jednorazową, 3 godzinną imprezą. To upoważnia mnie do wniosku że chodzi o odbębnienie obowiązku a nie o zapewnienie młodzieży pełnej i kompetentnej informacji , doradztwa i pomocy w wyborze kierunku
-wspólczuje ci olo... (2012-02-20 22:21:08)
musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem....
a poza tym ... jakie ty masz prawo wypowiadać się w imieniu młodzieży? kto ci dał do tego upoważnienie?
weź lepiej zacznij leczyć swoją demencję starczą.... nie masz już bowiem żadnego polotu - co roku piszesz te same bzdury ... w ubiegłym roku też coś w tym stylu bredziłeć o targach
-ty ... że cie już nie nazwę ... (2012-02-20 22:11:44)
olo, byłeś choć raz na tych targach???
widziałeś kiedykolwiek o co tam naprawdę chodzi???
bezrefleksyjny to jesteś ty - bo nie mając pojęcia o czym piszesz gryzmolisz byle co, byleby coś nagryzmolić.
gdybyś miał choć trochę oleju w głowie, dzięki któremu zrozumiałyś cokolwiek,
wiedziałbyś pustaku na czym polega idea targów
a tak poza tym ... nie podobają ci się targi ... nie przychodź - nikt cię tam nie wygląda
-olo (2012-02-20 16:43:49)
Agdyby tak Zarz ąd Powiatu nieco pogłówkował i zorganizował cykl takich spotkań / targi , nazwa mało szczęśliwa /?Np przez kilka rygodni dp końca marca? Po to by młodzi ludzie mogli rzeczywiście poznać oferty szkoł. Ale nie. Urzędnik powiatowy wie lepiej i co roku bezmyślnie przepisuje bzdurę. Bo o jakiej pomocy psychologicznej można w ciągu tych 3 godzin mówić? O jakiej pomocy terapeutycznej / to znaczy jakiej?/
Jest to robione bo nakaz z góry, bezrefleksyjnie aby temat odbębnić, sprawozdanie nagryzmolić i kaaawy się napić. A można z myślą o zainteresowanych najbardziej czyli młodzieży
| << poprzednie 15 |
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.