swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

VIII Powiatowe Targi Edukacyjne - 2012.

Dodane: AT Data: 2012-04-12 09:57:58 (czytane: 25130)  Wersja do druku

Zbliża się moment, w którym uczniowie Gimnazjów dokonają wyboru dalszej drogi kształcenia. Wybór ten na pewno będzie miał duży wpływ na ich przyszłość. W celu ułatwienia młodzieży dokonania optymalnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju organizuje VIII Powiatowe Targi Edukacyjne 2012.

Dzięki temu przedsięwzięciu Uczniowie Gimnazjów będą mieli możliwość skonfrontowania w jednym miejscu i czasie wszystkich ofert szkół ponadgimnazjalnych, co z pewnością ułatwi im podjęcie tak ważnej dla nich decyzji, jaką jest wybór kierunku kształcenia ponadgimnazjalnego.

Targi odbędą się 13 kwietnia br. w godzinach od 9:00 do 12:00, w siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku – Zdroju, przy ul. Kusocińskiego 3.

Dzięki temu przedsięwzięciu Gimnazjaliści mają możliwość usystematyzowania swojej wiedzy na temat pełnej gamy kierunków i profili kształcenia oferowanych przez szkoły publiczne prowadzone przez Powiat Buski oraz inne jednostki. Ponadto szkoły ponadgimnazjalne przedstawią Gimnazjalistom bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych: kół przedmiotowych i kół zainteresowań umożliwiających młodzieży kierowanie własnym rozwojem. Zgromadzenie prezentacji wszystkich szkół ponadgimnazjalnych w jednym miejscu skłoniło je do pokazania swojej indywidualności i niepowtarzalnego charakteru.

Podczas tegorocznych Targów swoje, bogate i zawierające wiele nowości, oferty przedstawią wszystkie prowadzone przez Powiat Buski ogólnodostępne szkoły ponadgimnazjalne:

    I Liceum Ogólnokształcące w Busku – Zdroju,
    Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Busku – Zdroju,
    Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju,
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku – Zdroju,
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy.

Gościnnie swoją ofertę zaprezentuje także Zespół Szkół Rolniczych w Chrobrzu.

Na Targach nie zabraknie też jednostek szkolnictwa specjalnego tj. Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w Busku – Zdroju i Broninie oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Busku - Zdroju.

Swoją ofertę – skierowaną do uczniów szkół zawodowych – zaprezentuje także Powiatowy Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Busku – Zdroju.

Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice będą mogli skorzystać z konsultacji w zakresie pomocy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i logopedycznej, których udzielać będą pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Busku – Zdroju. Podczas Targów Poradnia także umożliwi Gimnazjalistom skorzystanie z programu badającego ich predyspozycje zawodowe.

Dzięki Targom również sami Nauczyciele będą mieli możliwość skorzystania z porad w zakresie doradztwa i doskonalenia zawodowego, które będą udzielane przez doradców Powiatowego Ośrodka Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Targach

starostwo_logo_podpis.jpg 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (29)
     

-olo (2012-02-22 00:48:17)

jeśli wszystko wiadomo / ze stron internetowych / to po co targi? Co chcecie utargować? Otóż niewiele wiadomo z tych stron bo są robione dla bliżej nieokreślonego odbiorcy. Napewno nie dla przyszłego ucznia ani jego rodzica. To są marne strony.

-olo znów wykazujesz się (2012-02-21 23:28:02)

wielką niewiedzą na temat, na który dyskutujesz, i próbujesz wszystkich, szczególnie niezorientowanych w temacie, przekonać do swoich (fantazji) racji. Otóz przedstawiasz zadania oświatowe państwa,gdybyś zerknął w systemy edukacyjne państw UE szybko byś się zorientował. Oczekiwania rozwiązań systemowych od samorządu są co najmniej nieporozumieniem, dlatego zakończ tą dyskusję. Natomiast wszystko o czym piszesz zainteresowani wiedzą ze stron internetowych szkół. Gdybyś się pofatygował i chociaż jedną przejżał.... Tak więc ty, wielki zwolennik internetu naprawdę nie wiesz co dzieje się w tym zakresie w internecie?!

-tbu (2012-02-21 21:00:38)

A ja Olo popieram w 100%. Te targi to wielka ściema powiatu.To nie jest w cale rzetelne przedstawienie oferty edukacyjnej dla młodzieży gimnazjalnej, tylko lansowanie się niektórych ludzi związanych z tym poziomem edukacyjnym. Pracuję w jednej z tych szkół i wiem coś na ten temat. A obecność szkół specjalnych, to już naprawdę niezły chichot losu.Przestańcie robić głupią farsę.!!!

-do olo (2012-02-21 19:35:50)

olo weź zorganizuj takie targi, duzo osób będzie ci wdzięcznychze odwalisz za nich robote a ty się chłopie w końcu wykazesz

-olo do nauczyciela szkoły średniej (2012-02-21 17:28:36)

Gdyby rzetelnie prowadzono młodego człowieka w sprawie wyboru przyszłej szkoły, imprezy typu opisane tu targi byłyby zbędne. Gdyby rzetelnie prowadzono tego człowieka .... Tylko, że tu nie ma przemyślanego projektu. Drobny przykład. Ważne jest aby w wyborze szkoły mieli udział rodzice. Dla rodziców szkoły powinny mieć specjalny poeód spotkania.Np ważne byłyby tam informacje ile rocznie kosztuje nauka w danej szkole, jak szkoła zapewnia bezpieczeństwo dzieciom, jakie warunki socjalne, jakie warunki sanitarne, jakie zajęcia dodatkowe / płatne i bezpłatne/ jaki jest program wychowawczy szkoły, jaką kadrą dysponuje szkoła i dziesiątki podobnych spraw. To można zawrzeć w wydawnictwach, o tym można rozmawiać na spotkaniach. Nie znam szkoły w Busku która coś podobnego robi.Rodzić powinien w kontakcie z przyszłą szkołą zawrzeć umowę.W tej umowie konkretnie powinno być zdefiniowane co jest obowiązkiem szkoły, czego szkoła i w jakim zakresie zobowiązuje się uczyć, jakiego człowieka wychować, jakich umiejętności i nawyków wyuczyć. Płatnikiem w tej umowie jest Państwo. Jeśli nie będzie jasno napisane co szkoła powinna, będzie bałagan i 19 wieczna oświata. Targi, mimo pozorów nowoczesności, jest taką 19 formą.

-nauczyciel szkoły średniej (do olo) (2012-02-21 16:26:22)

Wyobraź sobie, że badania wpływu różnych czynników na wybór szkoły przez gimnazjalistów corocznie są przez szkoły średnie wśród pierwszoklasistów prowadzone. Targi to impreza szkół średnich a nie urzędników powiatowych (do których się przyczepiłeś jak rzep...) i to właśnie szkoły ponoszą koszty ich organizacji widząc taką potrzebę. W dniu Targów gimnazjaliści mogą również odwiedzać wybrane szkoły. Natomiast przed Targami w spotkaniach kameralnych (w klasach) gimnazjaliści spotykają się z doradcami zawodowymi, z przedstawicielami szkół. Również przedstawiciele szkół średnich spotykają się z rodzicami gimnazjalistów. Wszystko w celu przedstawienia gimnazjalistom możliwości kształcenia w Busku-Zdroju, aby przekazać jak najwięcej informacji umożliwiających dokonania świadomego wyboru. W tym roku będzie to sczególnie istotne bowiem od 1 września rozpoczyna się reforma szkół średnich a wiedza na jej temat niewielka. Targi to również projekt edukacyjny uczniów szkół średnich, szczególnie zawodowych, którzy wkrótce mogą uczestniczyć w targach jako przedstawiciele firm, w których podejmą pracę. Dlatego organizowanie targów jest jak najbardziej wskazane. Natomiast udział PPP czy PODiDN jest symboliczny i nie przeceniajmy ich roli w targach.

-olo (2012-02-21 14:41:21)

-czy targi to forma, która się sprawdziła nikt dokładnie nie wie. Bo też nikt tego nie badał, bo i po co?Najpierw trzeba zapytać ludzi młodych / bo to dla nich / jaka wiedzę nową pozyskali na tych targach? Jakie sprawy udało im sie dzięki targom rozwiązać itpPowtarzam: takie badania sa po to aby kolejne targi były coraz lepsze. Dla młodzieży a nie dla organizatorów

-jestem za możliwie najszerszą informacją dla młodzieży a nie za pozorowaniem tej informacji. Jednorazowa impreza podczas której można uzyskać pomoc psychologiczna czy terapeutyczna to fikcja. I przeciw takiej fikcji jestem a nie przeciw targom

-kwestia orientacji edukacyjnej młodzieży to proces a nie targowisko jednorazowe. Młodzież to nie kury czy króliki . Skoro proces, to powinno się go uruchamiać najpierw w postaci kameralnych spotkań gdzie jest klimat do rozmów a nie podczas imprez w hali sportowej. Powinny być opracowane specjalne wydawnictwa tzw syllabusy poszczególnych szkół, powinny być zorganizowane badania psychologiczne. Na to można przeznaczyć godziny w szkołach. Osobne powinny być spotkania z rodzicami. Zdaję sobie sprawę ,że to sporo roboty. Ale też wiem ,że urzędnik powiatowy nieżle jak na Busko zarabia i może trochę pogłówkować

- pisze ktoś,że skumulowanie w jednym miejscu i czasie wielu ofert pozwoli na ich porównanie. Tak można porównywać ogórki czy pomidory na targu a nie oferty edukacyjne szkół. Jak w jednym czasie porównać ofertę ZSTO z ofertą ZST?

- (2012-02-21 09:53:33)

Jestem rodzicem ucznia III klasy Gimnazjum i cieszę się, że takie targi się odbędą. Jest to jedna z wielu (poza np. dniami otwartymi szkół, stron internetowych itp.) form wspierania rodziców i uczniów w podejmowaniu decyzji w tak ważnej sprawie jak dalsze kształcenie.
Skumulowanie wszystkich ofert szkół w jednym miejscu pozwoli na ich porównanie. Nie trzeba więc biegać od szkoły do szkoły.
Ja na targach będę bo to mi pomoże doradzić mojemu dziecku. A pomysł organizowania spotkań przez miesiąc uważam za niedorzeczny, chociażby ze względu na to, że dzieci mają teraz ogromną ilość nauki + niektórzy jeszcze zaliczanie pieśni i pytań w związku z bierzmowaniem.

-Szanowni Państwo (2012-02-21 09:30:45)

Targi Edukacyjne to przedsięwzięcie skierowane do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli, które ma POMÓC Uczniom w wyborze kierunku kształcenia, a Rodzicom i Nauczycielom ma POMÓC w doradzaniu młodzieży w tej kwestii.

Podkreślam "pomóc" a nie zmusić do podjęcia określonej decyzji w zakresie kształcenia ponadgimnazjalnego.

Udział w tym przedsięwzięciu jest DOBROWOLNY, co oznacza, że ci którym formuła tych Targów nie odpowiada NIE MUSZĄ brać w nich udziału.

-do olo (nie urzędnik) (2012-02-20 23:12:08)

Po raz kolejny wypowiadasz się na temat, na który nie masz zielonego pojęcia i nie rozumiesz istoty Targów jako jednego z elementów systemu informacji o szkołach średnich. Rutynowo to ty piszesz bzdury! Targi to forma, która się sprawdziła przez 7 lat, i właśnie tego oczekują gimnazjaliści. A cykle to możesz z w domu uprawiać bo uczniowie to mają się uczyć by zdać jak najlepiej egzaminy gimnazjalne a nie jeździć po cyklach (na co zdecydowanie nie zgadzają się rodzice ponad 1000 gimnazjalistów poza tym za czyje pieniądze).

-olo (2012-02-20 22:47:39)

sądzę że urzędnicy powiatowi zabrali głos. Otóz wyjaśniam że

- odwalacie rutynowo coś, co powinno być rozłożone na kilka tematycznych spotkań

- kolejny rok zamieszczacie ten sam tekst o targach jakby nie można było przygotować nowego

- tekst zawiera bzdury bo podczas 3 godzinnej masowej imprezy nie jest możliwe skorzystanie z pomocy np psychologicznej ani terapeutycznej. Taką pomoc uzyskuje się w zaciszu gabinetów w kilku psotkaniach

- bzdurne są zapisy że młodziez będzie
mogła sobie usystematyzować wiedzę na temat gamy kierunków itp. Będzie ta młodziez mogła uzupełnić wiedzę...

- jakieś nieporozumienie zawiera zdanie że nauczyciele będa mogli skorzystać z porad w zakresie doradztwa zawodowego. Tam w tym tłoku ?

- największy zarzut do organizatorów tych targów to że są jednorazową, 3 godzinną imprezą. To upoważnia mnie do wniosku że chodzi o odbębnienie obowiązku a nie o zapewnienie młodzieży pełnej i kompetentnej informacji , doradztwa i pomocy w wyborze kierunku

-wspólczuje ci olo... (2012-02-20 22:21:08)

musisz być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem....

a poza tym ... jakie ty masz prawo wypowiadać się w imieniu młodzieży? kto ci dał do tego upoważnienie?

weź lepiej zacznij leczyć swoją demencję starczą.... nie masz już bowiem żadnego polotu - co roku piszesz te same bzdury ... w ubiegłym roku też coś w tym stylu bredziłeć o targach

-ty ... że cie już nie nazwę ... (2012-02-20 22:11:44)

olo, byłeś choć raz na tych targach???
widziałeś kiedykolwiek o co tam naprawdę chodzi???

bezrefleksyjny to jesteś ty - bo nie mając pojęcia o czym piszesz gryzmolisz byle co, byleby coś nagryzmolić.

gdybyś miał choć trochę oleju w głowie, dzięki któremu zrozumiałyś cokolwiek,
wiedziałbyś pustaku na czym polega idea targów

a tak poza tym ... nie podobają ci się targi ... nie przychodź - nikt cię tam nie wygląda

-olo (2012-02-20 16:43:49)

Agdyby tak Zarz ąd Powiatu nieco pogłówkował i zorganizował cykl takich spotkań / targi , nazwa mało szczęśliwa /?Np przez kilka rygodni dp końca marca? Po to by młodzi ludzie mogli rzeczywiście poznać oferty szkoł. Ale nie. Urzędnik powiatowy wie lepiej i co roku bezmyślnie przepisuje bzdurę. Bo o jakiej pomocy psychologicznej można w ciągu tych 3 godzin mówić? O jakiej pomocy terapeutycznej / to znaczy jakiej?/

Jest to robione bo nakaz z góry, bezrefleksyjnie aby temat odbębnić, sprawozdanie nagryzmolić i kaaawy się napić. A można z myślą o zainteresowanych najbardziej czyli młodzieży

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry