swietokrzyskie.info


Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Uruchamiamy nowy projekt.

Dodane: lkobos Data: 2012-02-15 11:39:37 (czytane: 11178)  Wersja do druku

Ledwo zakończył się jeden projekt pt. „Aktywizacja społeczno-zawodowa bezrobotnych  w gminie Solec-Zdrój”  realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Solcu-Zdroju w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki działanie 7.1.1 „Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej”, a już GOPS  przystąpił do realizacji następnego projektu o podobnym zakresie.

W ubiegłorocznym projekcie, który trwał od marca do grudnia 2011 roku, wzięło udział 10 osób:
5 mężczyzn i 5 kobiet. Panowie mieli możliwość uzyskania zawodu kierowcy wózków  jezdniowych z napędem silnikowym, czyli mówiąc „ po polsku” - kierowcy wózków widłowych (dwóch uzyskało certyfikaty uprawniające ich do pracy w tym zawodzie poza granicami Polski), a  panie – bukieciarza-florysty. Uroczyste podsumowanie tego projektu miało miejsce 14 grudnia 2011 roku.

Bez zbędnej zwłoki, bo już w styczniu br., GOPS przystąpił do realizacji następnego projektu pod tym samym tytułem i w ramach tego samego programu. Ten projekt będzie trwał od stycznia do grudnia i weźmie  w nim udział 9 uczestników – 5 kobiet i 4 mężczyzn. Rodzaj kursów zostanie ustalony po przeanalizowaniu indywidualnych predyspozycji bezrobotnych zgłoszonych do projektu, po konsultacjach z doradcą zawodowym i Powiatowym Urzędem  Pracy.

Nabór dla I grupy uczestników zostanie ogłoszony w kwietniu a dla II grupy w sierpniu. Już teraz jednak zachęcamy mieszkańców naszej gminy do zainteresowania się tą formą aktywizacji  bezrobotnych.

Wszelkich informacji w sprawie projektu udziela GOPS w Solcu-Zdroju.

akty_01.jpg

akty_02.jpg

akty_03.jpg

akty_04.jpg

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry