swietokrzyskie.info

Piątek, 26 czerwca 2026, Do końca roku 188 dni Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny

Wiadomosci

Finał XIX Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

Dodane: AT Data: 2012-02-03 16:03:03 (czytane: 15830)  Wersja do druku

Już po raz dziewiętnasty Dom Kultury we Włoszczowie był gospodarzem Świętokrzyskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W konkursie wystąpiły 2 chóry, 8 zespołów ludowych, 3 zespoły wokalne oraz 7 solistów.

Wszystkich występujących oceniało profesjonalne jury w składzie:

- ks. kan. Leszek Dziwosz – proboszcz parafii pw. Bł. Józefa Pawłowskiego

  z Grona 108 Męczenników we Włoszczowie,

- ks. prał. Zygmunt Pawlik – proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie,

- Jerzy Szczyrba– muzyk, adiunkt Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach,

- Marcin Janaszek– redaktor muzyczny Radia Kielce S.A.,

- Jerzy Gomuła – Kierownik DDK, muzyk WDK w Kielcach, Sekretarz Rady Artystycznej.

wloszczowa_koledy001.jpg



Po burzliwych obradach nagrodzono następujących wykonawców:

 

 W KATEGORII SOLIŚCI:

I MIEJSCE: Dominika Bałazińska z Włoszczowy

   oraz Wiesław Szydłowski z Ciszycy

II MIEJSCE: Anna Żak z Zagnańska

III MIEJSCE: Inga Ochinean z Kielc

     oraz Duet „TEAM OF TEENS” ze Starachowic

 

wloszczowa_koledy002.jpg



W KATEGORII CHÓRY:

I MIEJSCE: Chór „CANTATE DOMINO” z Ostrowca Świętokrzyskiego

II MIEJSCE: Chór „DOMINANTA” z Radoszyc

 

W KATEGORII ZESPOŁY LUDOWE:

I miejsce - ZPiT "CIEKOTY" z Ciekot

II miejsce - "ECHO ŁYSICY" z Bielin

II miejsce - "BAŁTOWIANIE" z Bałtowa

   wyróżnienie - "PACANOWIANIE" z Pacanowa

 

W KATEGORII ZESPOŁY WOKALNE I WOKALNO-INSTRUMENTALNE

I MIEJSCE: Zespół „DAMY RADĘ” z Wąchocka

II MIEJSCE: Zespół „AD LIBITUM” z Kielc

III MIEJSCE: Zespół „BELCANTO” z Kielc

 

Nagrody ufundowali:

- Burmistrz Gminy Włoszczowa - Bartłomiej Dorywalski,

- Proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP - ks. prał. Zygmunt Pawlik,

- Proboszcz parafii pw. Bł. Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników - ks. kan. Leszek Dziwosz,

- Starosta Włoszczowski - Zbigniew Matyśkiewicz,

- Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Adam Jarubas,

- Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach - Małgorzata Michałowska - Wójcik.

 

Wspaniałą atmosferę tego świątecznego koncertu stworzyły niezwykłe kolędy, ciekawa dekoracja oraz występujący artyści. Zgromadzoną publiczność zachwycili nie tylko uzdolnieni wykonawcy, ale również tradycyjne stroje oraz gorąca rywalizacja.

Źródło: www.gmina-wloszczowa.pl



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry